Szablony do rysowania

Rysowanie od szablonu

Rysowanie, kolorowanie, malowanie to niezwykle rozwijające zajęcia. Mają one pozytywny wpływ na rozwój dziecka. Niestety nie każde dziecko jest wielbicielem prac plastycznych, niektóre maluchy mogą być do nich zachęcone. W takich sytuacjach warto sięgnąć po pomoce, które uatrakcyjnią codzienną przygodę ze sztuką. Jedną z ciekawszych zabawek są szablony do rysowania. Pomogą one dziecku tworzyć piękne rysunki i to, nawet jeśli nie umie ono jeszcze rysować.

Nie znaleziono produktów, których szukasz.

Czym są szablony do rysowania dla dzieci?

Szablony do rysowania to proste zabawki kreatywne dla dzieci w każdym wieku. Służą one do odrysowywania różnorodnych kształtów. W zestawach szablonów zazwyczaj można znaleźć ich kilka. Najpopularniejsze to szablony do rysowania to zwierzęta. Lubią je zarówno chłopcy, jak i dziewczynki. W zestawach szablonów można znaleźć zarówno zwierzątka mieszkające na farmie, jak i te bardziej egzotyczne. Oprócz klasycznych zwierzątek zakupić można też baśniowe szablony do rysowania ze smokami, rycerzami i księżniczkami, te z kosmonautami czy owocami i warzywami.

Najczęściej szablony do rysowania wykonane są z drewna lub plastiku. Znaleźć można też te mniej trwałe tekturowe.

Jak używać szablonów?

Co do zasady szablony do rysowania służą do odwzorowywania na papierze wzorów. Można to zrobić, przykładając szablon do kartki papieru i sunąc ołówkiem/kredką/pisakiem wzdłuż jego krawędzi. W t en sposób uzyska szybko i łatwo narysuje się ulubione zwierzątko, bohaterskiego rycerze, piękną księżniczkę, warowny zamek czy inny wybrany kształt. Szablony to znakomita pomoc w rysowaniu, szczególnie dla najmłodszych dzieci, które nie umieją jeszcze samodzielnie nakreślić skomplikowanych kształtów.

Warto jednak pamiętać, że szablony do rysowania można również wykorzystywać w inne sposoby. Zawsze posłużą one do kreatywnej zabawy, która będzie je rozwijać. Inne wykorzystanie szablonów do rysowania to:

  • Dopasowywanie elektów – elementy, które można odrysowywać, wyjmuje się, a następnie dopasowuje do planszy; w ten sposób ćwiczy się percepcję wzrokową;
  • Odgrywanie scenek – aby szablony stały się swoistymi pacynkami, wystarczy za pomocą taśmy przytwierdzić je do wykałaczek czy rurek do picia; takie „pacynki” świetnie spiszą się do odgrywania scenek rodzajowych, a także pozwolą odegrać domowy teatrzyk;
  • Tworzenie opowieści i ćwiczenie mówienia – na kartce wystarczy odrysować szablon do rysowania i poprosić dziecko, aby opowiedziało/stworzyło historyjką do narysowanego przedmiotu lub postaci; dzięki temu dziecko ćwiczy kreatywne myślenie, a także mowę.

Jaki szablon do rysowania wybrać?

W naszym sklepie dostępne są szablony do rysowania przedstawiające różnorodne postacie i rzeczy. Do wyboru są postacie z bajek i baśni, zwierzęta, pojazdy, owoce, warzywa, postacie z życia codziennego. Dziewczynki ucieszą się z szablonów do rysowania Barbie czy Księżniczki Disneya, chłopcy chętnie sięgnąć po te, które pozwolą im narysować różne typy samochodów czy samolotów. Najmłodsze dzieci zawsze chętnie na kartkach odwzorowują zwierzątka. Szeroki wybór sprawia, że każde dziecko dzięki szablonom do rysowania może stworzyć własne kolorowanki, które następnie nada kolorów przy użyciu kredek, flamastrów czy kartek.

Warto również zwrócić uwagę na szablony do rysowania literki, cyferki lub figury geometryczne. Są one nie tylko świetną zabawę, ale i idealnym przyborem do nauki. Pozwalają nabyć dziecku praktyczną wiedzę oraz umiejętności. Większość tego typu szablonów do rysowania dostępnych jest dla dzieci powyżej 3 roku życia, ale te z kształtami można zakupić już i dla młodszych pociech.

Bezpieczne i wysokiej jakości

Chcąc korzystać z dobrodziejstw szablonów do rysowania, należy pamiętać, że przede wszystkim powinny być one bezpieczne dla dziecka. Dlatego też dla najmłodszych należy wybierać szablony, które będą zawierać dużej wielkości elementy do obrysowania, a te pozbawione będą ostrych zakończeń. Ważne jest również, aby elementy do obrysowywania miały odpowiednią grubość min. 3 mm i wykonane były tak, aby wygodnie można było je trzymać w małej rączce. Istotny jest również materiał wykonania szablonu do rysowania. Z racji tego, że małe dziecko wszystko bierze do buzi, to najlepszym wyborem są szablony drewniane lub wykonane z wysokiej jakości tworzywa PMMA atestowanego. Takie szablony do rysowania odporne są na uszkodzenia i łatwe w utrzymaniu czystości. Starszym dzieciom wygodniej będzie korzystać z szablonów z grubej tektury.

Czy warto kupić szablony do rysowania?

Szablony do rysowanie to nie tylko świetna zabawa dla dziecka, ale i pozytywny wpływ na jego rozwój. Rysowanie z szablonami ćwiczy małą motorykę, koordynację ręka oko, wspomaga koncentrację i cierpliwość. W przypadku małych dzieci i przedszkolaków szablony do rysowania to doskonałe przygotowanie do rozpoczęcia nauki pisania.

Szablony do rysowania to kolejna kreatywna zabawka, w którą warto zainwestować. Zapewni ona ciekawą zabawę dzieciom w każdym wieku. Szalony polubią zarówno dzieci uzdolnione plastycznie, jak i te, dla których rysowanie i malowanie nie jest największą przyjemnością. Szablony do rysowania zachęcą ich do wykonywania prac plastycznych, a tym samym ćwiczenia małej motoryki.