Pomoce edukacyjne

Pomoce naukowe i edukacyjne dla dzieci

Dziecko w trakcie nauki powinno posługiwać się nie tylko podręcznikami szkolnymi. Wskazane jest, aby sięgało ono po pomoce edukacyjne, a także zdobywało wiedzę z innych źródeł niż podręczniki i ćwiczenia. Dzięki temu lepiej utrwali pozyskaną wiedzę, a także rozszerzy zdobyte w szkole informacje. W naszym sklepie oferujemy szeroki wybór pomocy edukacyjnych dla dzieci w różnym wieku i na różnym etapie edukacji. Nasza propozycja to pomoce edukacyjne do języka polskiego, matematyki, chemii, języków obcych i innych przedmiotów wykładanych w szkole podstawowej oraz szkołach średnich.

Nie znaleziono produktów, których szukasz.

Pomoce edukacyjne: czy są potrzebne uczniom?

Wielu rodziców uważa, że dziecko powinno zdobywać wiedzę jedynie z podręczników szkolnych. Specjaliści przekonują jednak, że do dobrego rozwoju oraz kompleksowej nauki niezbędne są też pomoce edukacyjne. Służą one do uzupełniania wiedzy, której przyswajanie sprawia uczniowi kłopot. Ich zadaniem jest także poszerzenie informacji zdobytych w szkole i wychodzenie poza podstawy programowe. Dzięki temu dziecko może rozwijać swoje zainteresowania i już w najmłodszych latach znaleźć własną specjalizację, dziedzinę, w której będzie dobrze się czuło. Warto też podkreślić, że pomoce edukacyjne pozwolą odejść od tradycyjnych i często nudnych schematów nauczania. Dzięki nim dziecko będzie mogło się zaangażować w dane działanie, samodzielnie coś stworzyć, poznać prawa rządzące światem itd.

Moda na stosowanie pomocy naukowych sprawiła, że coraz łatwiej można je zakupić. Warto jednak pamiętać, że dziecko nie powinno być nimi zasypywane. Nadmiar pomocy edukacyjnych może zniechęcić dziecko do samodzielnego uczenia się i szukania informacji.

Rodzaje pomocy edukacyjnych

W naszym sklepie zakupić można pomoce naukowe dla dzieci od klasy pierwszej aż do końca szkoły średniej. Każdy produkt posiada informacje, dla którego etapu edukacji jest przeznaczony. Szeroki wybór pozwala dobrać dodatkowe materiały do potrzeb i możliwości dziecka. Na półkach naszego sklepu internetowego znaleźć można: ćwiczenia, gry edukacyjne, repetytoria, arkusze egzaminacyjne, karty, zabawy edukacyjne, pomoce edukacyjne w zakresie gramatyki, tablice, plansze do nauki, zbiory zadań, opracowania, nuty, dyktanda, kartkówki, czytanki, szablony i mandelę, łamigłówki, podręczniki, mapy, fiszki, puzzle, teczki.

Pomoce edukacyjne: jakie przedmioty szkolne obejmują?

Pomoce edukacyjne pozwolą poszerzyć wiedzę z różnych dziedzin. Te ogólne dedykowane są przedszkola. Pozwalają one ćwiczyć pisanie, czytanie i liczenie. Dla dzieci w wieku szkolnym przeznaczone są pomoce edukacyjne z zakresu: chemii, geografii, języka angielskiego, przyrody, fizyki, wiedzy o społeczeństwie, plastyki, języka niemieckiego, religii, logiki, informatyki, języka francuskiego, przysposobienia do zawodu, techniki, języka rosyjskiego kultury, języka polskiego, matematyki, biologii, muzyki, logopedii, historii.

Jakie pomoce naukowe wybierać dla ucznia?

O tym, że w pomoce naukowe warto inwestować, przekonują nauczyciele. To oni najczęściej polecają konkretne tytuły. Zanim jednak zakupi się polecane przez nauczyciela repetytorium lub ćwiczenia warto przejrzeć zawartość książki i sprawdzić, czy jest ona odpowiednia dla dziecka. Zdarza się, że nauczyciele faworyzują jedne wydawnictwa kosztem innych i polecają droższe publikacje. Kupując pomoce edukacyjne, na uwadze przede wszystkim trzeba mieć indywidualne preferencje dziecka. Jeśli ma ono pamięć fotograficzną, warto wybierać pomoce ilustrowane i obrazowe słuchowcy lepiej skorzystać natomiast z materiałów pomocniczych nagranych na płytach CD. Te są niemal koniecznością, jeśli dziecko chce się zaopatrzyć w zeszyty ćwiczeń, repetytoria czy inne pomoce naukowe do nauki języka obcego. Warto także pamiętać, że każda pomoc edukacyjna powinna być obowiązkowo zgodna z podstawą programową.

Pomoce edukacyjne dla najmłodszych

Najwięcej kontrowersji sprawia wybór pomocy edukacyjnych dla najmłodszych dzieci: przedszkolaków i uczniów pierwszych klas podstawówki. W ich przypadku zbiory zadań, repetytoria, arkusze egzaminacyjne czy opracowania nie zdarza egzaminów. Najmłodsi uczniowie najlepiej uczą się poprzez zabawę. To, dlatego w przypadku przedszkolaków i dzieci w klasach od 1-3 najlepiej inwestować w edukacyjne filmy, gry, zabawy, które będą pełniące pomocy naukowych. Równocześnie należy dbać o to, aby budować i wyrabiać w dziecku zdolność do koncentracji i skupiania się nad książkami. W tym celu warto sięgnąć po kolorowe zestawy ćwiczeń, które np. będą wspomagać naukę pisania i czytania, czy też rozwijać umiejętności matematyczne.

Pomoce edukacyjne do szkoły

W naszym sklepie zaopatrywać mogą się nie tylko rodzice, którzy chcą wspomóc edukację swojego dziecka, ale także placówki dydaktyczne: szkoły, przedszkola, szkoły językowe itd. Dzięki atrakcyjnym ceną mogą one tanio zakupić pomoce naukowe, które przydatne będą przez wiele lat. Wśród najpopularniejszych pomocy edukacyjnych do szkoły znajdują się plansze naukowe, przybliżające uczniom pojęcia i zjawiska. Graficzne zobrazowanie tematu pomoże w lepszym zrozumieniu trudniejszych zagadnieniem, ułatwi zapamiętywanie dat, wzorów, nazwiska.