Biblioteka rodziców

Książkowe porady dla rodziców

Każdy rodzic chce perfekcyjnie przygotować się na narodziny potomka. Przygotowania te bardzo często zaczynają się już na wczesnym etapie ciąży i obejmują wiele różnych etapów i elementów. Jednym z nich jest zgromadzenie wiedzy o tym, jak przebiega ciąża i jak wychowywać dziecko. Wiedzy na ten temat przyszli rodzice szukają nie tylko u babć, cioć, własnych rodziców czy specjalistów, ale i w książkach. Nasz sklep zaprasza do działu biblioteka rodziców, w którym zgromadziliśmy najważniejsze lektury na temat rodzicielstwa.

Nie znaleziono produktów, których szukasz.

Książki o ciąży

Ciąża to czas nowy i często trudny dla kobiety, a także dla mężczyzny. W jej trakcie trzeba być przygotowanym na wiele zmian, które zachodzą m.in. w ciele kobiety. Powinna ona o siebie dbać i z wielką uwagą podchodzić do różnych aspektów życia np. tego, co je, czy jak ćwiczy. Elementy te mają, bowiem wpływa na dziecko, które rośnie w łonie kobiety. Panie, które w ciąży są po raz pierwszy, mają wiele pytań, wątpliwości, obaw. Nie wszystkie je można rozwiązać na tradycyjnej wizycie u lekarza prowadzącego. Często więc kobiety w ciąży o to na swoje pytania odpowiedzi szukają na własną rękę. W tym celu o rady pytają swoje mamy, teściowe, babcie czy ciocie. Popularnym miejsce szukaniem wiedzy na temat ciąży jest literatura i inne źródła pisane. Przyszłe mamy chętnie sięgają po książki specjalistów, któryz podpowiadają, jak jeść, jak ćwiczyć, jak relaksować się w ciąży. Dużym zainteresowaniem w bibliotece rodziców cieszą się też pozycję, które opisują krok po kroku przebieg ciąży oraz mówią, jak rozwija się dziecko w kolejnych tygodniach ciąży. Takie lektury pozwalają przygotować się do kolejnych zmian zachodzących na przestrzeni kolejnych tygodni i miesięcy. Przyszłe mamy przede wszystkim cenią te książki, które umożliwiają przygotowanie się do porodu i pierwszych dni po nim.

Książki dla przyszłej mamy

Książki z biblioteki rodziców idealnie nadadzą się na prezent dla przyszłej mamy. Można je zakupić jak upominek na coraz popularniejszy baby shower lub obdarować nią kobietę w ciąży zupełnie bez okazji. Znane pozycje literackie napisane przez ekspertów na pewno ucieszą kobietę, a wiedze z niej czerpać może również przyszły tata. Wybór książek, którymi można obdarować przyszłych rodziców, jest bardzo duży. Warto pokusić się o zakup książki o wychowaniu dzieci, czyli tej, która przyda się już po porodzie. Warto wiedzieć, że lektur na temat ciąży i wychowania pociechy nigdy nie za dużo. Odmienne spojrzenia prezentowane w nich pozwolą spojrzeć na problem z różnych stron i wybrać rozwiązanie najlepsze z punktu widzenia przyszłych rodziców. Po książki o ciąży sięgać już na etapie planowania potomstwa. W naszym sklepie znajduje się kilka wartych uwagi pozycji dotyczących planowania rodziny i przygotowania do ciąży.

Książki o wychowaniu dzieci

Nasz dział biblioteka rodziców to również pozycje o wychowaniu dzieci. Książki tego typu pozwalają na poszerzeniu wiedzy na temat metod wychowawczych, pozwalają spojrzeć na świat z punktu widzenia dziecka, a także dowiedzieć się, jakich błędów rodzicielskich unikać. Rodzice szczególnie chętnie sięgają po książki podpowiadające, jak radzić sobie z konkretnym problemem np. buntem 2 czy 3 -latka. Dużym zainteresowaniem cieszą się też lektury, które mówią o stymulowaniu rozwoju intelektualnego najmłodszych.

Poradniki dla rodziców

W bibliotece rodziców przede wszystkim królują książki – poradniki. Promują one ideę świadomego rodzicielstwa i pozwalają przygotować się do roli rodziców. Warto zaznaczyć, że pozycje książkowe mówią nie tylko o tym, jak być rodzicem niemowlaka czy małego dziecka, ale także jak przetrwać czas nastoletniego buntu oraz wychowywać dziecko, które ma naście lat. Poradniki dla rodziców stanowią więc drogowskaz i wskazówkę na cały okres rodzicielstwa.

Gotowy przepis na idealne dziecko

Rynek księgarski proponuje wiele książek o wychowaniu dziecka. Stosując się do rad i wskazówek w nich zawartych, można byłoby wychować idealne dziecko. Rzeczywistość jednak nie jest taka prosta. Wdrożenie wszystkich porad okazuje się niemożliwe. Specjaliści, a także sami autorzy książek dla rodziców przestrzegają więc, aby zawarte w lekturze informacje traktować jedynie jako propozycje, a nie święte prawdy – tylko wtedy będą one pomocne i przydatne. Informacje przeczytane w książkach należy dostosować do własnych możliwości, dziecka i sytuacji, a nie ślepo wdrażać. Każdy rodzic powinien pamiętać, że przepis na idealne dziecko nie istnieje i nie poda go żadna książka czy specjalista od wychowania dzieci. Każdy maluch jest indywidualną jednostką, która a inny temperament, zdolności, sposób oglądania świata, nie zawsze więc uogólnione rozwiązania się sprawdzają.

Polscy i zagraniczni autorzy

W naszym sklepie znajdziesz książki dla rodziców polskich i zagranicznych autorów. Oferujemy lektury wydawane przez takie wydawnictwa jak Media Rodzina, Vocatio, Muza, Rebis, Mamania. W bibliotece rodzica znajdują się zarówno nowości wydawnicze, jak i kultowe książki na temat wychowania dziecka.