Pielęgnacja niemowlaka

Akcesoria dla dzieci i niemowląt

Świeżo upieczeni rodzice nie rzadko mają wiele pytań dotyczących pielęgnacji niemowlaka. Szukają porad jak karmić, usypiać, ubierać, kąpać malucha. Oprócz porad szukają też sprzętów, które sprawią, że pielęgnacja niemowlaka będzie łatwiejsza, komfortowa i bezpieczna. Takie sprzęty i akcesoria każdy rodzic może zakupić w naszym sklepie. Proponujemy akcesoria do włosów i paznokci, inhalatory i nebulizatory, okrycia kąpielowe, termometry do kąpieli, aspiratory do nosa, kosze na pieluchy, termometry lekarskie, chusteczki nawilżane, materacyki kąpielowe, pieluchy, pieluchy do pływania, wagi niemowlęce, gąbki i myjki do kąpieli, nocniki i nakładki, przewijaki, wanienki.

Nie znaleziono produktów, których szukasz.

Na czym polega pielęgnacja niemowlaka?

Ciało niemowlaka wymaga szczególnej troski, uwagi i delikatności przy przeprowadzaniu zabiegów pielęgnujących. Higiena staje się koniecznością już od pierwszych chwil po urodzeniu. Rodzice powinni wiedzieć, że skóra niemowlaka jest o wiele delikatniejsze i wrażliwsza niż osoby dorosłej. To, dlatego potrzebuje nie tylko specjalnych kosmetyków, ale i akcesoriów do pielęgnacji. Część z nich wykorzystuje się tylko do higieny niemowląt np. małe wanienki.

Pielęgnacja niemowlaka: przewijanie

Przewijanie to jedne z podstawowych zabiegów pielęgnacyjnych. Pieluchy trzeba zmieniać nawet kilkanaście razy na dobę. Obowiązkiem jest zmiana pieluchy po zrobieniu kupki, jeśli taka się nie pojawia, to zmiany należy dokonać co 3 godziny. Aby zmiana pampersa przebiegała bez problemu, rodzice powinni wyposażyć się w odpowiednie akcesoria, przy zmianie pieluchy pomocny będą: kosze na pieluchy, same pieluchy, przewijaki, chusteczki nawilżane. Pozwala on zadbać, aby dziecięca skóra była zawsze sucha i nie doszło do odparzeń. Dużą pomocą przy przewijaniu są też kosmetyki dla dziecka takie jak puder – je również można zakupić w naszym sklepie.

Nasz sklep oferuje również akcesoria dla starszych dzieci – te nie potrzebują już pieluch. Dla nich przygotowaliśmy szeroki wybór nocników i nakładek na sedes. Takie gadżety będą pomocne w odpieluszkowaniu maluchów.

Pielęgnacja niemowlaka: kąpiele

Pierwsza i każda kolejna kąpiel dziecka to duże przeżycie dla rodziców. Wielu ma wątpliwości czy podoła zadaniu. Pierwsze kąpiele są więc stresujące i wiążą się z wieloma pytaniami. Aby kąpanie niemowlaka nie było tak stresujące, warto wyposażyć się akcesoria takie jak: termometry do kąpieli, materacyki kąpielowe, gąbki i myjki do kąpieli, wanienki, okrycia kąpielowe. Niezbędna do zadbania o higienę niemowlaka będą też kosmetyki. Rodzice noworodka mogą sięgnąć po mydełka dla dzieci, żele lub pianki do mycia ciała, szampony, oliwki, balsamy nawilżające, szczoteczki do włosów, kremy przeciw odparzeniom. Wszystkie te preparaty należy przygotować jeszcze przed kąpielą i mieć pod ręką. Malucha kąpie się w wanience, którą należy ustawić w ciepłym pomieszczeniu. Optymalna temperatura wody to 37 stopni Celsjusza. Wanienkę można wyłożyć tetrowymi pieluchami lub specjalnymi materacykami kąpielowymi. Dziecko podczas kąpieli powinno być prawidłowo trzymane – pewnie i stabilnie. W tym celu lewą ręką należy chwycić malca pod pachą tak, aby jego główka została ułożona na przedramieniu, a prawą ręką podtrzymywać pupę. Zanurzenie dziecka w wodzie powinno być powolne, najlepiej jest zacząć od stópek. Ciało niemowlaka myje się powoli, zwracają uwagę na fałdki i zagłębienia. Na koniec malca trzeba osuszyć ręcznikiem (przydatnym akcesorium będą też okrycia kąpielowe dla dzieci), w skórę wetrzeć oliwkę, balsam lub mleczko nawilżające.

Pielęgnacja niemowlaka: jak być buźkę dziecka?

W czasie codziennych zabiegów pielęgnacyjnych dziecko należy przemyć też buźkę. Najlepiej wykorzystać do tego przegotowaną wodę lub wodę mineralną. W niej zanurza się wacik, którym myje się buzię niemowlęcia. Podczas mycia należy zachować kierunek – od kącika zewnętrznego oka do wewnętrznego. Do przemywania oczu dziecka używa się soli fizjologicznej, do uszu nie można wkładać patyczków higienicznych. Oczyszczenia wymaga również nosek dziecka. Przeciera się go zwilżonym płatkiem, a w przypadku, gdy zalega w nim wydzielina, wpuszcza się do niego po kropelce soli fizjologicznej i delikatnie oczyszcza aspiratorem.

Pielęgnacja niemowląt: akcesoria do włosów i paznokci

Noworodki rodzą się z dość długimi paznokciami, które mogą być ostre. Aby je obcinać, należy kupić specjalne nożyczki dla niemowląt. Charakteryzują się one zaokrąglonymi końcami, które zapobiegają przypadkowym zranieniem. Podczas obcinania trzeba zachować wyjątkową delikatność, ale i decydowanie. Rączkę czy nóżkę trzeba mocno podtrzymywać. Paznokcie u rąk podcina się na półokrągło, u stóp na prosto.

Przydatnym akcesorium jest również szczotka do włosów dla niemowląt. Włoski malucha trzeba szczotkować codziennie, nawet jeśli jest ich nie wiele. Ten zabieg ma wzmacniać cebulki włosów i poprawiać stan ukrwienia skóry. Dzięki temu włosy będą rosły lepiej. Szczotki dla niemowląt to te wykonane z miękkiego, delikatnego włosia.

Dbanie o niemowlaka to praca na pełen etat. Wymaga on 100% uwagi rodziców. Ci powinni dbać nie tylko o jego higienę, ale i o czystość ubranek, prawidłowy rozwój, zdrowie.