Akcesoria do włosów i paznokci

Pielęgnacja niemowlaka

Jednym z zadań rodziców niemowlaka jest zadbanie o paznokcie i włosy malucha. Pomocne w tym są specjalne akcesoria takie jak szczotki i grzebyki, kroplomierze do lekarstw, obcinaczki i cążki do paznokci. Akcesoria do włosów i paznokci dla niemowląt można zakupić solo lub w zestawach. W naszym sklepie oferujemy produkty znanych marek, które cieszą się zaufaniem rodziców.

Nie znaleziono produktów, których szukasz.

Jak obcinać paznokcie niemowlakom?

Podstawowym sprzętem do pielęgnacji dziecięcych paznokci są nożyczki. Maluchom paznokci nie powinno się obcinać standardowymi nożyczkami i obcinaczkami dla dorosłych. Może to doprowadzić do ich uszkodzenia. Nie oznacza to jednak, że ta czynność pielęgnacyjną można zaniedbać. Dzieci rodzą się z dość długimi paznokciami. Dodatkowo są one cienkie i ostre, co sprawia, że dziecko może podrapać sobie twarz do krwi. To, dlatego małe paznokietki należy obcinać. Najlepiej robić to dwa razy w tygodniu, bowiem rosną one bardzo szybko. Trzeba jednak pamiętać, że ten zabieg pielęgnacyjny u niemowląt wcale nie jest łatwy. Najlepiej robić to przy pomocy specjalnych nożyczek do paznokci dla niemowląt i małych dzieci.

Jakie nożyczki do dziecięcych paznokci?

Nożyczki do paznokci dla niemowląt znacznie różnią się od zawiłych modeli. Są one mniejsze, krótsze, bardzo często wygięte w łuk. Ich cechą charakterystyczną jest specjalne zaokrąglone krawędzie. To one mają chronić dziecko przed ewentualnym bolesnym ukłuciem czy zranieniem innego typu. Używanie nożyczek do dziecięcych paznokci jest bezpieczne dla malucha. Sięgać po nie mogą nawet niedoświadczona mama. Najlepiej wybierać modele z miękkim i antypoślizgowym uchwytem, który zabezpieczana przed wyślizgnięciem się nożyczek z ręki i zapewnia precyzję podczas obcinania dziecięcych pazurów.

Nożyczki do obcinania paznokci niemowlakom

Nożyczki do paznokci dla dzieci dostępne są w wielu kolorach i wzorach. W naszym sklepie znaleźć można modele ze stali nierdzewnej, które nie zawierają niklu, z kolorowymi rączkami, utrzymane w stylistyce chłopięcej i dziewczęcej. Wielu producentów artykułów do pielęgnacji niemowląt proponuje też nożyczki w plastikowej osłonce, która ma chronić powierzchnię przed uszkodzeniami i zanieczyszczeniami. W naszym sklepie można kupić nożyczki do dziecięcych paznokci solo, a także w zestawach z cążkami, pilniczkiem lub szczoteczką do włosów. Niektóre z zestawów są pięknie opakowane i świetnie nadają się na prezent dla młodej mamy.

Jak używać paznokci do paznokci?

Nożyczki do obcinania paznokci przed pierwszym użyciem należy wysterylizować. Zwykle producenci zalecają zalanie sprzętu wrzątkiem i przetarcie ich spirytusem. Przed każdym użyciem nożyczki powinny być również dokładnie umyte, a także przechowywane w czystym miejscu. Najlepiej w czasie nieużywania nożyczek najlepiej trzymać je w etui, które dołączone do zestawu. W pierwszych miesiącach wskazane jest obcinanie paznokci, jak dziecko śpi. Pozwoli to zminimalizować ryzyko poruszenia się dziecka. Paznokci nie powinni obcinać się zbyt krótko, a w czasie całego zabiegu trzymać rączkę lub nóżkę pewnie, by się nie wyślizgnęła. Paznokcie u rąk obcina się na okrągło, bez pozostawania ostrych krawędzi, u nóg na prosto, aby zapobiegać ich wrastaniu.

Czesanie niemowlaka

Większość dzieci do 2 roku życia nie posiada zbyt wiele włosów na głowie. Nie oznacza to jednak, że o czuprynę nie należy dbać. Włoski trzeba czesać, nawet jeśli jest ich niewiele lub nie ma ich wcale. Pielęgnacja niemowląt obejmuje czesanie czupryny po każdej kąpieli i po każdym umyciu głowy. Czesanie nie powinno być intensywne, aby nie spowodować podrażnień skóry głowy. Do czesania niemowląt powinno się używać szczotek z miękkim i naturalnym włosiem. Małe dzieci nie powinny być czesanie grzebieniem i szczotką dla dorosłych – takie gadżety mogą wywołać podrażnienie skóry głowy.

W naszym sklepie można zakupić wiele rodzajów szczotek do czesania niemowląt. Jednym z często wybieranych modeli są szczotki masujące oraz te z białym włosem pochodzącym z kozy.

Jak czesać niemowlaka?

Czesanie niemowlaka powinno obejmować wykonanie okrężnych ruchów, które mają poprawić ukrwienie skóry głowy, a także zminimalizować ciemieniuchę. Regularne czesanie włosów dziecka pełni rolę nie tylko pielęgnacyjną i estetyczną, ale jest traktowane jako masaż skóry głowy. Dzięki takiemu masażowi zapobiega się przyszłym problemom z porostem włosów.

Po zakończeniu czesania szczotkę należy oczyścić. Pozwoli to pozbyć się z niej bakterii i wirusów. Najlepiej szczotkę umyć w ciepłej wodzie z mydłem. Przed pierwszym użyciem powinno się ją wyparzyć gorącą wodą, a następne wysuszyć suszarkę – gwarantuje to jej zdezynfekowanie.

Jak dbać o włosy noworodka?

Włoski noworodka powinny być regularnie myte, czesane, a także obcinane. Rodzice powinny dbać, aby zawsze były one odpowiedniej długości. Należy dbać o to, aby kosmyki nie wpadały do oczu, ponieważ będzie to przeszkadzać w zabawie i powodować dyskomfort u malca.  W przypadku zbyt długiej grzywki należy ją skrócić, nawet samodzielnie. Przed obcięciem włosy trzeba je zmoczyć, ułatwi to ich równe obcięcie. Po całym zabiegu trzeba wykąpać dziecko i usunąć włoski, które się obcięło.