Aspiratory do nosa

Jak poradzić sobie z katarem u dziecka?

Jedną z najczęstszych dolegliwości maluchów jest katar. Może on pojawić się o każdej porze roku. Jest niegroźna, ale uciążliwą dolegliwością. To, dlatego rodzice sięgają po różne środki i sposoby pozwalające się go pozbyć. Jednym z rozwiązań jest zastosowanie aspiratorów do nosa. Ich zadaniem jest odciąganie zalegającej wydzieliny i ułatwienie odciągania. Aspiratory do nosa bardzo dobrze sprawdzają się w przypadku niemowląt i małych dzieci, które nie umieją jeszcze samodzielnie wydmuchać nosa i uwolnić go z kataru.

Nie znaleziono produktów, których szukasz.

Katar u dziecka – najczęstsza dolegliwość

Katar to dolegliwość, która bardzo często pojawia się i u dzieci, i u dorosłych. Zalegająca wydzielina może być objawem infekcji lub reakcji alergicznej. Katar powodować mogą też powikłania pochorobowe. Jego pojawianie się sprawia, że pojawia się poczucie dyskomfortu, trudności z oddychaniem i brak apetytu.

Dlaczego warto kupić dziecięcy aspirator do nosa?

O nosek maluch należy dbać w sposób szczególny. Nawet niewielka infekcja sprawia, że jest on podrażniony, a komfort codziennego funkcjonowania znacznie się obniża. Przede wszystkim należy zatroszczyć się o to, aby unikać czynników mogących wywołać katar. Gdy ten jednak się pojawi, ważne jest, aby regularnie opróżniać nos z wydzieliny. Pomoże to nie tylko dziecku łatwiej oddychać, ale i ograniczyć ryzyko rozwoju infekcji górnych i dolnych dróg oddechowych. Aspiratory do nosa zapobiegają więc takim chorobom jak zapalenie gardła, zatok, ucha środkowego, zapaleniu krtani, tchawicy, oskrzeli i płuc. Nic dziwnego, że pediatrzy zalecają, aby zaopatrzyć się w proste, domowe urządzenia do odciągania kataru.

Rodzaje aspiratorów do odciągania kataru

Aspiratory do nosa można kupić w wielu postaciach. Najprostszymi i najtańszym urządzeniem do odciągania kataru jest znana większości gruszka do nosa. Popularna ona była wśród babć i mam. Jego zaletą jest ciche działanie, niewielki rozmiar, poręczność oraz bardzo dobra cena. Dziś jednak gruszki do nosa to przeżytek. Wynika to z tego, że uważne są za urządzenia mało higieniczne – nie dają one możliwości dezynfekcji. Zleca się więc stosowanie gruszek do nosa jako urządzeń jednorazowych, aby nie narażać dziecka na ponowne zakażenie wirusem. Do wad tego urządzenia do odsysania kataru zalicza się słabą siłę odsysania oraz wysoko uszkodzenia śluzówki nosa, kiedy zbyt głęboko wsunie się wąskiej końcówki gruszki.

Dziś o wiele popularniejsze od gruszek są aspiratory do nosa elektroniczne oraz modele podłączone do odkurzacza.  Są one wygodniejsze w użytku, nie wymaga siły rąk. Elektroniczne aspiratory do nosa są również bezpieczniejsze dla dziecka i bardziej higieniczne niż tradycyjne gruszki.

Jakie aspiratory do nosa wybierać?

Obecnie wybór aspiratorów do nosa jest bardzo duży. Większość rodziców stawia na modele elektroniczne lub dające podłączyć się do odkurzacza. Aspiratory tego typu obowiązkowo powinny mieć atesty i certyfikaty, które potwierdzają, że można ich bezpiecznie używać. Najlepsze modele mogą pochwalić się certyfikatem niemieckiego instytutu TÜV Rheinland, który zajmuje się testowaniem akcesoriów medycznych.

Oprócz bezpieczeństwa użytkowania dobrze jest też zwrócić uwagę na parametr dotyczący hałasu wydawanego przez urządzenie. Jest to bardzo ważne, jeśli sprzęt będzie wykorzystywany przy ściąganiu kataru u niemowląt i małych dzieci. Te często obawiają się dużego hałasu i reagują na niego płaczem i krzykami. Dobrze jest więc kupić aspirator do nosa, który pracuje możliwie jak najciszej. Ciche urządzenie będzie można stosować, nawet podczas snu dziecka.

Istotną kwestią urządzeń do odciągania kataru jest łatwość ich obsługi. Aspiratory do nosa powinny dawać możliwość ich rozkręcenia i dokładnego wyczyszczenia. Poszczególne części sprzętu po każdym użytku trzeba dezynfekować. Dzięki temu przy kolejnym użyciu dziecko nie zarazi się bakteriami i innymi drobnoustrojami zalegającymi w aspiratorze.

Wybierając aspirator do nosa, warto pomyśleć o funkcjonalnościach, które umilą ściąganie kataru maluchowi. W naszym sklepie można zakupić aspiratory do nosa, które wygrywają dziecięce melodie i piosenki. Są one przyjazne najmłodszym i budzą u nich radość.

Dodatkowe funkcjonalności aspiratorów do nosa

Niektóre z modeli aspiratorów do nosa wyposażone są w dodatkowe funkcjonalności. Pozywają np. na regulowanie trybu pracy – ciągłego lub przerywanego, regulację mocy i czasy odsysania. Ciekawym udogodnieniem jest jednokierunkowy przepływ powietrza, które jest uznawane za najbardziej higieniczne rozwiązanie. Dobrze jest też wybierać aspiratory do nosa, na które producent daje gwarancję.

Aspiratory do nosa do domowego użytku

W naszym sklepie znaleźć można przede wszystkim aspiratory do nosa do użytku w warunkach domowych. Są to małe sprzęty, które bez problemu można schować w szafce. Niektóre modele świetnie sprawdzają się też w podróży – można zabrać je na wakacje czy w odwiedziny do dziadków.

Aspiratory do nosa to urządzenia, które zawsze warto mieć pod ręką bez względu na to, czy dziecko dużo choruje, czy nie będą one przydatnym akcesorium pozwalającym na pielęgnację niemowląt i starszych dzieci.