Pieluchy

Pieluchy – podstawowy produkt w wyprawce niemowlaka

Pieluchy to podstawowy produkt do pielęgnacji niemowląt. Nie może ich zabraknąć w znanych pokoju dziecięcym. W naszym sklepie oferujemy pieluchy dla dzieci w różnym wieku i w różnych rozmiarach. Współpracujemy z takimi markami jak Pampers, Huggies, Kit and Kin, Bella, Close, Beaming Baby, Mega Crative, Zoochini.  Oferujemy pieluchy w atrakcyjnych cenach, które można zamówić on-line.

Nie znaleziono produktów, których szukasz.

Jaki rozmiar pieluch dla dziecka wybrać?

Przez wieki rodzice do przewijania dzieci używali wielorazowych pieluch tetrowych. Po ich użyciu należało je wyprać, wygotować i wysuszyć – po tych działaniach pieluchy są gotowe do ponownego użytku. Pielęgnacja niemowlaka zmieniała się o 180 stopni, kiedy na rynku pojawiły się pieluchy jednorazowe, czyli popularne pampersy. Zakłada się je dziecku i po zużyciu wyrzuca np. do specjalnego kosza na pieluchy.

Rozmiary pampersów

Pieluchy dla dzieci wielokrotnego użytku występują w kilku rozmiarach. Najważniejsze jest więc dobrać ten właściwy. Pieluchy podzielone są na kilka rozmiarów. Pieluszki w rozmiarze nr 1 przeznaczone są dla dzieci od 2 do 5 kilogramów, czyli dla noworodków urodzonych o czasie. Mają one specjalne wycięcie na kikut pępowinowy, co eliminuje ryzyko jego wdrażania. Pieluchy w takim rozmiarze powinny znaleźć się w wyprawce noworodka. Do szpitala najlepiej zabrać 1-2 paczki.

Pieluchy rozmiar 2 dedykowane są dzieciom, których waga osiąga od 3 do 6 kilogramów. Po te pieluchy sięga się już po miesiącu. Pieluchy w tym rozmiarze można również zabrać do szpitala, jeśli wiemy, że maluch przy urodzeniu będzie ważył powyżej 3 kilogramów.

Kolejne rozmiary pampersów oznaczone są numerami do 6. Największe używa się, jeśli dziecko osiągnie wagę powyżej 15 kilogramów.

Należy pamiętać, że odpowiedni rozmiar pampersów to wygoda dla dziecka, a także zabezpieczenie przed podrażnieniami skóry. Zapewniają one wilgotność i zapobiegają przed ewentualnymi wyciekami. Prawidłowy dobór rozmiaru pampersa wymaga znajomości wagi dziecka.

Jakie pieluchy dla dziecka wybrać?

Na rynku dostępnych jest wiele marek oraz rodzajów pieluszek jednorazowych. Różnią się one ceną, jakością oraz rodzajem materiałów, z jakich zostały wykonane. Należy pamiętać, że nie zawsze najdroższe pieluszki znanej marki będą pasować dziecku. To, jakie będą dla niego odpowiednie, jest kwestią indywidualną. Na dobór odpowiednich pieluch dla dziecka jest tylko jeden sposób: próbowanie. Dlatego też nie zaleca się kupowania pampersów na zapas w dużych paczkach. Może okazać się, że maluch ma uczulenie na pieluchy danej marki i trzeba będzie stosować innej.

Dobre pieluchy dla dzieci powinny być dobrze dopasowane do dziecięcego ciała, wygodne w zakładaniu i noszeniu, antyalergiczne, dobrze pochłaniać wilgoć. Wielu rodziców dużą uwagę zwraca też na cenę pampersów. Nie ma w tym nic dziwnego, bowiem pieluchy to duży wydatek w domowym budżecie. Warto jednak brać pod uwagę, że jakość zazwyczaj idzie w parze z wyższą ceną. Zaleca się więc, aby nie oszczędzać na zakupie pieluszek dla dzieci, bowiem znacząco wpływają one na komfort i zdrowie malucha.

Jak tanio kupić pieluchy?

Wysokie ceny pieluch jednorazowych sprawiają, że rodzice chcą zaoszczędzić na ich zakupie. Kupując w naszym sklepie, możliwe jest skorzystanie z licznych promocji, akcji rabatowych i wyprzedaży. Dzięki temu pieluchy dla dziecka można kupić w atrakcyjnych cenach. Sposobem na zaoszczędzenie na pampersach jest też kupowanie pieluch w większych opakowania. Dzięki temu cena jednej pieluszki jest niższa. Warto również porównywać i sprawdzać cennych paczek umieszczonych na sklepowych półkach.

Rodzice powinni wiedzieć również, że im większa jest pieluszka, tym jest droższa. Dlatego też, nie warto zbyt szybko przechodzić na większe rozmiary pampersów. Zmiany należy dokonać, dopiero kiedy pielucha staje się zbyt napięta na brzuchy lub nogach – pomiędzy pampersem a brzuchem powinna być wolna przestrzeń mieszcząca dwa place.

Za najskuteczniejszy sposób oszczędności na pieluchach uważa się jednak szybkie odpieluchowanie malucha. W tym pomocne będą dostępne w naszym sklepie nocniki i nakładki na sedes. Odpieluchowanie można zacząć już w wieku 24 miesięcy.

Pieluchy wielorazowe dziś

Oprócz pieluch jednorazowych rodzice mogą dziś korzystać z nowoczesnych wielorazowych pieluch dla dzieci. Ich używanie i przewijanie są podobne jak w przypadku jednorazówek. Różnica polega jednak na tym, że zużyte pampersy wyrzuca się do kosza, a wielorazowe pieluchy pierze się. Pieluch nie trzeba jednak gotować ani pracować, nie przemakają one również tak jak tradycyjne pieluchy tetrowe.

Nowoczesne pieluchy wielorazowe składają się z wkładu pochłaniającego wilgoć oraz zapinanej na rzepy napy – kieszonki – ma ona przytrzymywać wkład na miejscu i chronić ubranko malucha. Niektóre modele wielorazowych pieluch mają też dodatkową warstwę tzw. suchą pupę. Wykonana jest ona ze specjalnego materiału, która odpowiedź wilgoć w głąb wkładu i oddala ją od skóry.

Pieluchy wielorazowe nadają się do prania po zabrudzeniu wkładu, otulacza wystarcza na ok. 3-4 przewinięcia. Pieluchy wielorazowe pierze się w pralce w temperaturze 40 stopni, w niewielkiej ilości proszku lub płynu dla dzieci, dobrze jest dodać odrobinę środka antybakteryjnego.