Termometry do kąpieli

Akcesoria do kąpieli niemowlaka

Pluskanie w wodzie i kąpiele w wannie to dla większości dzieci wspaniała zabawa. Kąpiel jest dla nich szaloną przygodą i znakomitą rozrywką, szczególnie jeśli zadba się o dodatkowe atrakcje takie jak gumowe kaczuszki czy kredki do malowania a wannie. Aby, jednak pobyt w wannie był przyjemny (a także bezpieczny), należy zadbać o odpowiednią temperaturę wody. Jej osiągnięciu pomóc mogą termometry kąpielowe. W naszym sklepie znaleźć można szeroki wybór tych gadżetów.

Nie znaleziono produktów, których szukasz.

Czym jest termometr do kąpieli?

Termometr kąpielowy to bardzo proste, a także niezwykle tanie urządzenie. Jego podstawową i właściwie jedyną funkcją jest sprawdzanie temperatury wody, którą wlewa się do wanny. Gadżet ten przydatny jest przede wszystkim rodzicom małych dzieci. Powinni oni dbać o to, aby zachowywać właściwą temperaturę kąpieli niemowlaka. Wskazane jest, aby temperatura w pomieszczeniu, gdzie kąpie się dziecko, wynosiła ok. 24 stopnie, a temperatura wody nie była wyższa niż 37 stopni.

Jak zmierzyć temperaturę wody w wannie?

W zamierzchłych czasach bacie i mamy mierzyły temperaturę wody w dziecięcej wanience metodą na łokieć lub nadgarstek. Łokieć lub nadgarstek zanurzony w wodzie ma pomóc określić jej temperaturę. Metoda ta popularna była przez wieki. Uważa się, że ona działa, ponieważ skóra na tych częściach ręki jest cieńsza i bardziej wrażliwa. Trzeba jednak pamiętać, że każda osoba inaczej odbiera ciepło, dlatego ta sama woda jednym może wydawać się zbyt chłodna, innym odpowiednia, a jeszcze innym za gorącą. Termometry kąpielowe mają rozwiązać ten problem i wskazać właściwą temperaturę wody. Pozwoli to uniknąć wychłodzenia lub przegrzania malucha w czasie kąpieli, czemu winne będzie nieprawidłowe, subiektywne odczuwanie temperatury.

Jaki termometr do kąpieli wybrać?

Termometry do kąpieli dla dzieci to gadżety, które wykonuje się w specjalny sposób. Wyróżniają się przede wszystkim finezyjnymi kształtami, które są atrakcyjne dla najmłodszych. Ich ważną cechą jest również solidne wykonanie – większość modeli może służyć jako zabawka w wannie i nie ma obaw, że zostanie przez dziecko zbita.

W naszym sklepie można zakupić dwa rodzaje termometrów do kąpieli. Pierwsze to modele alkoholowe, drugie to termometry kąpielowe elektroniczne. Obydwa urządzenia doskonale spisują się w łazienkach. Modele elektroniczne działają na baterie, dlatego uważane są za mniej praktyczne. Wymagają tego, aby zawsze dbać o pełne baterie, w innym przypadku termometry do wanny mogą wskazywać złe wyniki. Z reguły temperatury alkoholowe spisują się lepiej i są prostsze w użytku. Ich wada jest jednak to, że szybko się psują, mogą się stłuc i średnio sprawdzają się jako zabawka dla dzieci.

Termometry kąpielowe – zabawki do wanny

Wiele termometrów do kąpieli, szczególnie modeli zasilanych bateriami, wykorzystywanych jest jako zabawka do wanny. Dzieci chętnie się nimi bawią w czasie kąpieli, aby jednak gadżet był dla nich atrakcyjny, warto wybierać te o finezyjnych i nietypowych kształtach. Tu oferta jest bardzo długa. Termometry kąpielowe występują w różnych kształtach i kolorach, które dopasowane są do stylistyki dziecięcej. Mogą więc przypominać kwiatka, zwierzątko czy samochodzik. Wygląd termometru i jego kolor warto dobrać do indywidualnych zainteresowań dziecka. Obowiązkowo trzeba jednak zadbać o to, aby gadżet nie miał żadnych ostrych krawędzi i łatwych do oderwania elementów, które mogłyby zagrozić dziecku.

Jako praktyczne i funkcjonalne elementy termometrów do kąpieli wymienia się też zawieszkę (pozwala ona na powieszenie termometru w wanience).

Kiedy kupić termometr kąpielowy?

Termometr kąpielowy to akcesorium, w które warto zaopatrzyć się zaraz po urodzeniu dziecka. Używać można go już przy pierwszej kąpieli malucha. Z gadżetu powinno się korzystać do czasu, aż dziecko osiągnie wieku 3 lat. To wtedy jego skóra zaczyna przypominać skórę osoby dorosłej i staje się mniej wrażliwa na podrażnienia, otarcia, uczelnia.

Termometry do kąpieli wielofunkcyjne

Dobrym zakupem jest wielofunkcyjny termometr do kąpieli. Są to modele cyfrowe, które sprawdzają się nie tylko w wanience. Z ich pomocą można zmierzyć temperaturę powietrza w pomieszczeniu, temperaturę ciała dziecka, a także tą podawanych posiłków czy napojów. Wybierając model wielofunkcyjny, warto zwrócić uwagę na, to jaki zakres temperatury potrafi zmierzyć.

Bezpieczna kąpiel malucha

Każdy rodzic powinien zbadać o to, aby pluski w wodzie były bezpieczne dla dziecka. W tym celu powinno się zakupić niezbędne akcesoria. Ich szeroki wybór oferuje nasz sklep. Na sklepowych półkach można znaleźć okrycia kąpielowe, wanienki, termometry do kąpieli, materacyki kąpielowe, gąbki i myjki do kąpieli. Oferujemy akcesoria do pielęgnacji niemowląt znanych i cenionych marek. Dajemy możliwość zakupienia termometru takich firm jak Tristar, Beaba, Babyono. Produkty dla niemowlaków oferujemy w atrakcyjnych cenach, które dodatkowo pogłębiamy promocjami, rabatami i licznymi wyprzedażami. Termometry do kąpieli i inne artykuły z zakresu pielęgnacji niemowląt w naszym sklepie można zamówić on-line, zostaną one dostarczone pod wskazany adres w ciągu kilku dni.