Wózki i akcesoria

Pierwszy pojazd dziecka

Wózek to pierwszy pojazd dziecka i podstawowe wyposażenie wyprawki niemowlaka. Zakup wózka należy dokładnie przemyśleć i dopasować pojazd do terenu, w jakim będzie się go używać. Parametrów, które warto przeanalizować przed zakupem, jest całe mnóstwo, jednak oprócz wózka dobrze też zwrócić uwagę na pozostałe akcesoria transportowe. W kategorii wózki i akcesoria zgromadziliśmy takie produkty jak: folie i moskitiery do wózków, nosidełka turystyczne, wózki dziecięce i akcesoria do nich gondole do wózków, śpiworki do wózków, fotelików i sanek, zawieszki dla niemowląt, materace i wkładki do wózków, torby i organizery do wózków, nosidełka i chusty.

Nie znaleziono produktów, których szukasz.

Od kiedy potrzebny jest wózek dziecięcy?

Wózek dziecięcy najlepiej zakupić jeszcze przed porodem. Powinien on stanowić jeden z podstawowych elementów wyprawki. Z tego sprzętu korzystać można już od pierwszych dni narodzin malucha. Na początek noworodek potrzebuje głębokiego wózka, później może przesiąść się do spacerówki. Wraz z wózkiem warto pomyśleć o zakupie akcesoriów, które pozwolą przygotować wózek dla niemowlaka i sprawią, że spacery będą bezpieczniejsze, wygodniejsze i bardziej komfortowe.

Kiedy kupić spacerówkę?

Pierwszym wózkiem dziecka jest gondola. Jest to głęboki wózek, w którym dziecko kładzie się w pozycji leżącej. Z biegiem czasu i rozwoju malucha taki pojazd przestaje wystarczać. Po kilku miesiącach głęboką gondolę trzeba zamienić na spacerówkę. Pierwszym sygnałem do jej zakupu jest moment, w którym maluch zaczyna samodzielnie siedzieć, a przez to zaczyna manifestować niezadowolenie z powodu spacerów na leżąco.

Kiedy zrezygnować z wożenia dziecka w wózku?

Wózki dziecięce to pierwsze pojazdy dzieci. To, dlatego niektórym maluchom trudno z nich zrezygnować. Specjaliści radzą jednak, aby wózki i akcesoria odstawić, jeśli maluch przekroczy wagę 18 kg. Większość modeli posiada właśnie takie obciążenie. Oznacza to, że z wózka dziecięcego najlepiej zrezygnować pomiędzy 2 a 3 rokiem życia malucha. Może się jednak zdarzyć, że wózki dziecięce będą potrzebne i w przypadku 4 -latka. Mogą one przydać się w różnych sytuacjach np. na wakacjach, gdzie dużo się chodzi.

Jak przygotować wózek na spacer z dzieckiem?

Pierwsze spacery z niemowlakiem to prawdziwa wyprawa. Rodzic musi przewidzieć różne okoliczności spaceru od nagłej zmiany pogody przez konieczność przebrania lub przewinięcia malucha. Aby zabezpieczyć się w trakcie przebywania na świeżym powietrzu z dzieckiem, przygotowaliśmy szereg akcesoriów i artykułów dodatkowych do wózków dziecięcych. Jednym z podstawowych gadżetów, jaki rekomendujemy młodym rodzicom, są torby i organizery do wózków. Pozwalają one zabrać ze sobą, a także uporządkować wszystkie niezbędne w czasie spaceru rzeczy. W torbach do wózka można przechowywać pampersy i ubranka na zmianę, odciągnięty pokarm, zabawki. Dzięki wózkowym organzierom wszystko będzie pod ręką, a dodatkowo ciężkich pakunków nie będzie trzeba nosić na ramieniu – torby i organizery prosto będzie można przymocować do wózka.

Wózki i akcesoria, które są praktyczne

Kolejne przydatne akcesorium to śpiworki do wózków oraz materace i wkłady do nich. Pozwolą one zapewnić dziecko komfort w czasie spaceru, zabezpieczą przed zimnem i sprawią, że pobyt na świeżym powietrzu będzie przyjemny nawet w zimowe dni.

Rozrywka na spacerze

Spacerując z niemowlakiem, warto zapewnić mu odpowiednią rozrywkę. Z racji tego, że leżąca pociecha nie będzie mogła podziwiać otaczającego jej świata, to dobrze jest wyposażyć się w zawieszki dla niemowląt. Montuje się je na wózku lub nosidełku turystycznym. Zawieszki są prostymi zabawkami aktywizującymi malucha. Wykonane są z różnych rodzajów materiału, dlatego niektóre ich elementy mogą szeleścić, piszczeć lub wydawać inne dźwięki. Atrakcyjny wygląd sprawia, że dzieci niezwykle je lubią i chętnie się nimi bawią, a dzięki temu siedzą spokojnie w wózku.

Jak transportować dziecko – nie tylko wózki dziecięce

Wózki dziecięce to tylko jedna z opcji przemieszczenia się z dzieckiem. Czasem z różnych względów wózka nie można zabrać ze sobą lub też maluch nie jest zadowolony, podróżując w nim. W takim przypadku rodzice powinni wypróbować inne środki transportu. Alternatywą dla wózków dziecięcychnosidełka turystyczne oraz chusty dziecięce. Pozwalają one na łatwe przemieszczenie się z dzieckiem, szczególnie jeśli teren jest na tyle trudny, że wózek ma problemy z jedzeniem.

Mały turysta

Wybierając się z dzieckiem na wakacje, warto przemyśleć, jak będzie się przemieszczać. Czasem wózek nie sprawdza się i stanowi dodatkowy, problematyczny bagaż. W takim przypadku przed wyjazdem na urlop warto zaopatrzyć się w nosidełka turystyczne lub specjalne chusty do noszenia niemowląt. Dzięki nim z maluchem będzie można wybrać się na górski szlak czy na przejażdżkę rowerową.

Wózki i akcesoria najwyższej klasy

W naszym sklepie można zakupić wózki i akcesoria renomowanych producentów, którzy cieszą się zaufaniem rodziców. Wszystkie sprzedawane przez nas produkty posiadają wymagane certyfikaty i atesty, przez co są bezpieczne dla najmłodszych. W naszym sklepie wózki i akcesoria można kupić w atrakcyjnych cenach, on-line, czyli bez wychodzenia z domu.