prezent świąteczny dla chłopaka

Wózki dziecięce

Jaki wózek dla dziecka kupić?

Wózek to pierwszy pojazd dziecka. Pozwala on przemieszczać się z maluchem. O zakupie wózka dziecięcego warto pomyśleć jeszcze przed porodem, na etapie kompletowania wyprawki. Wózki dziecięce występują w wielu modelach. Podstawowy podział obejmuje gondole oraz spacerówki, te pierwsze przeznaczone są dla niemowląt, te drugie dla dzieci umiejących już samodzielnie siedzieć. W naszym sklepie można zakupić i jedne, i drugie wózki dziecięce.

Nie znaleziono produktów, których szukasz.

Wózki dziecięce – podstawowy element wyprawki

Wózek dziecięcy to nie tylko podstawowy element wyprawki dla niemowlaka, ale i jeden z najdroższych. Dla rodziców oznacza to, że przed zakupem pierwszego pojazdu dla malucha, trzeba się poważnie zastanowić i przeanalizować dostępne opcje. Wybór wózków dziecięcych jest bardzo duży. Poszczególne modele znacznie się od siebie różnią zarówno wyposażeniem, jak i funkcjami oraz ceną.

Wózki dziecięce: rodzaje

Wózki dziecięce występują w różnych rodzajach. Poszczególne modele mają inne przeznaczenie. Producenci wyróżniają wózki dziecięce od urodzenia do 6 miesiąca życia, wózki spacerówki, wózki dla dzieci do biegania, wózki dla bliźniaków. Wybór jest naprawdę duży i każdy znajdzie coś dla siebie.

Wielofunkcyjne wózki dla dzieci

Największą popularnością wśród rodziców cieszą się wielofunkcyjne wózki dziecięce, czyli modele 3w1. Mogą być one używane do czasu, aż dziecko skończy 3 lata i pojazd nie będzie mu już potrzebne. Wielofunkcyjne wózki dziecięce używa się jako gondola, wózek głęboki, spacerówka. Takie rozwiązanie jest niezwykle praktyczne, a także ekonomiczne.

Wózek dziecięce do biegania

W naszym sklepie coraz większą popularnością cieszą się wózki dziecięce do biegania. Są one przeznaczone dla aktywnych rodziców, którzy biegają i na przebieżkę chcą zabrać małe dziecko. Wyróżniają się one 3 sporymi, pompowanymi kołami – dwa z tyłu, jedno z przodu. Kółko z przodu jest ruchome i sztywne, z możliwością blokady. Pozwala to na zmianę kierunku jazdy w czasie treningu oraz lepsze manewrowanie. Wózki do biegania zazwyczaj wyposażone są w pięciopunktowe pasy bezpieczeństwa, które chronią malucha przed wypadnięciem. Najlepsze modele to te z amortyzacją, te zmniejszająca wstrząsy, licznymi kieszonkami i schowkami.

Wózki dla bliźniaków i trojaczków

Osoby, które zostały rodzicami bliźniaków, powinny zrezygnować z tradycyjnego wózka i sięgnąć po modele dedykowane bliźniakom. Wyposażone są one w dwa siedziska. Te mogą być umieszczone jedno obok drugiego lub jedno za drugim. Producenci oferują też wózek dziecięcy dla trojaczków.

Jaki wózek dla dziecka wybrać? Rozmiar i waga wózków dziecięcych

Zakup wózka dziecięcego to dla wielu rodziców duża inwestycja. Ceny niektórych modeli potrafią iść tysiące. Nic więc dziwnego, że do zakupu często przygotowuje się bardzo dokładnie, analizując najważniejsze parametry wózków dziecięcych. Jedną z najważniejszych kwestii jest rozmiar wózka. Ma on duże znaczenie dla komfortu dziecka, a także mobilności i praktyczności sprzętu. Wózek dla dziecka powinien być na tyle duży, aby maluch mógł swobodnie w nim siedzieć lub leżeć, jednocześnie trzeba dać, aby nie był on za duży i np. nie mieścił się w drzwiach mieszkania. Rozmiar wózka dziecięcego jest również ważny, kiedy z dzieckiem często się podróżuje. Pojazd powinien bez problemu wchodzić do bagażnika samochodu – tu zalecane są modele składane. Warto pamiętać, że rozmiar wózka często idzie w parze z wagą. Zaleca się, aby wybierać modele lekkie, które bez większych problemów będzie można znieść po schodach, wnieść do autobusu.

Jakie koła powinien mieć wózek dziecięcy?

Wózki dziecięce posiadają koła różnej wielkości. Ich rozmiar należy dopasować do warunków terenowych, po jakich będzie się jeździć. Wózek dziecięcy z małymi kołami to dobre rozwiązanie w warunkach miejskich. Wygodnie będzie się nim jeździć po równym asfalcie, dobrze utrzymanych chodnikach, alejkach w parku czy centrach handlowych. Na polskie warunki polecane są wózki z kołami o średnicy minimum 30 cm. Takie modele dobrze poradzą sobie z wysokimi krawężnikami, dziurawymi chodnikami, małymi schodami, brukiem. Takim wózkiem można też jeździć po nierównych polnych drogach, śniegu i błocie.

Jeśli z dzieckiem zamierza się jeździć po trudniejszym terenie niż miejski, należy kupić wózek z szerokimi, miękkimi, pompowanymi kołami. Będą one chronić dziecko przed nadmiernymi wstrząsami, a rodzicom zapewnią komfort prowadzenia.

Tapicerka wózka dla dziecka

Kolejny istotny parametr wózka dla dzieci to tapicerka. Większość modeli posiada tą z poliestru, ale producenci dają i inne możliwości. Dobrze jest wybierać wózki z tapicerką wyposażoną w filtry przeciwsłoneczne oraz wodoodporną. Dobrze, jeśli będzie się ją dało łatwo zdjąć i wyprać w pralce.

Bezpieczeństwo wózków dla dzieci

Każdy model wózka dopuszczony do sprzedaży jest bezpieczny dla dzieci i nie może stwarzać zagrożenia. Warto jednak dokładnie sprawdzić, czy producenci oferują ponadstandardowe systemy zabezpieczające. Za podstawę uznaje się 3 lub 5 punktowe pasy bezpieczeństwa oraz szelki. Oprócz tego każdy wózek dziecięcy musi być wyposażony w sprawny hamulec i systemy amortyzacyjne.