Meble dla dzieci

Meble dla małych i dużych

Meble to sprzęty, które znaleźć muszą się w pokoju każdego dziecka bez względu na jego wiek czy metraż pomieszczenia. W ofercie naszego sklepu znajduje się szeroki wybór mebli dla dzieci. Oferujemy m.in. biurka, łóżka, bramki ochronne, materace, krzesła, stoliki, fotele bujane, szafki, zabezpieczenia mebli i elektryki, a także zestawy mebli dla dzieci. Wszystkie dostępne w naszym asortymencie produkty posiadają atesty m.in. Państwowego Zakładu Higieny oraz są oznaczone symbolem CE. Oznacza to, że spełniają one wymogi związane z bezpieczeństwem użytkowania, ochroną zdrowia i środowiska. W naszym sklepie znajdziesz też materace dla dzieci i tekstylia z certyfikatem Oeko- Tex Standard 100, który jest wydawany przez Instytut Włókiennictwa i potwierdza, że materiały są wolne od substancji szkodliwych np. pestycydów, chlorofenoli, formaldehydu czy barwników alergizujących. Zaznaczamy również, że nasza oferta to meble dla dzieci, które są pomalowane lakierami i farbami z atestem o nieszkodliwości i bezpieczeństwie.

Nie znaleziono produktów, których szukasz.

Na co zwrócić uwagę wybierając meble dla dzieci?

Meble do pokoju dziecięcego powinny być funkcjonalne i praktyczne, muszą zaspokajać potrzeby dziecka, a także rodziców. Ten ostatni element ważny jest przede wszystkim w pokoju niemowlaka, kiedy to rodzice często korzystają z takich sprzętów jak przewijak czy fotel bujany. Warto też pamiętać, że meble powinny być dotowane do wieku dziecka. Nastolatek nie ucieszy się z tych przeznaczone dla przedszkolaka i na odwrót. Na koniec meble dla dzieci muszą być estetyczne i stworzyć miłe i przytulne wnętrze, w takim dziecku będzie się czuło bezpiecznie i prawidłowo rozwijało.

Wybierając meble do pokoju dziecięcego, należy pod uwagę wziąć też jego metraż i możliwości aranżacyjne. Nie we wyszytych wnętrzach zmniejszą się rozbudowane zestawy meblowe. Pamiętajmy również o tym, że przestrzenie nie można w całości zając komodami, szafkami, półkami czy stolikami dla dzieci. Maluch mają ogromne pokłady energii i potrzebują miejsca, aby ją spożytkować i się bawić. Wolna przestrzeń przyda się też nastolatkowi czy dziecku w wieku szkolnym. Aby więc odpowiednio wybrać meble dla dziecka, warto wyznaczyć kilka stref w pokoju i dobrze przemyśleć ich aranżację.

Jakie meble dla dziecka do strefy snu?

Jedną z podstawowych stref w pokoju dziecięcym jest strefa snu. To w niej nasza pociecha odpoczywa, relaksuje się, nabiera sił i śpi. W tej strefie nie może zabraknąć więc wygodnego i przytulnego łóżka. Zapewni ono dziecku zdrowy sen, odpowiedni wypoczynek i prawidłowy rozwój fizyczny. Na naszym sklepie znajdziesz szeroki wybór łóżek dla dzieci. Oferujemy je w różnych kolorach oraz w rozmaitych stylach. Oprócz tych tradycyjnych możesz też u nas zakupić łóżka dla dzieci w kształcie rakiety kosmicznej, statku lub zwierzątka. W przypadku, kiedy pokój dzieli dwójka dzieci, warto pomyśleć o łóżku dla dzieci piętrowym. Dla wielu maluchów stanowi oni prawdziwą frajdę i niektórzy rodzice decydują się je postawić nawet w pokoju jedynaka. W strefie odpoczynku oprócz łóżek dla dzieci jest też miejsce na pojemniki na zabawki, szafki, komody, szafy na ubrania, a nawet biurko.

Jakie meble do dzieci do strefy zabawy?

Pokój dziecinny służy nie tylko do odpoczynku, ale i do zabawy. W tej strefie najlepiej pozostawić dziecku tyle wolnego miejsca, ile się da. Nie oznacza to jednak, że całkowicie trzeba zrezygnować z mebli. Szczególnie przydatne okażą się pojemniki na zabawki, krzesełka dla dzieci, sofy, fotele czy inne tego typu sprzęty.

Jakie meble dla dzieci do strefy nauki?

W przypadku, kiedy urządzamy pokój dla przedszkolaka, dziecka w wieku szkolnym czy nastolatka nie możemy pominąć miejsca na naukę. Młodsze dzieci będą wykorzystywać strefę nauki do rysowania, zabawy plasteliną czy farbami, starszym stref ta będzie służyć do odrabiania lekcji.

W tej części pokoju dziecka nie może zabraknąć biurka lub w przypadku młodszych pociechach stolika dla malucha. Należy pamiętać, że biuro dla dziecka powinno być odpowiednie obrane i mieć właściwe wymiary dostosowane do wzrostu dziecka. Na biuro należy postawić lampkę, a przy nim ergonomiczne krzesło dla dzieci. W naszym sklepie znajdziesz zarówno krzesła i fotele biurowe, jak i krzesełka dla najmłodszych dzieci.  W strefie nauki dobrze jest też postawić regał, który będzie miejsce do przechowania książek i pozwoli utrzymać w pomieszczeniu porządek.

Najpopularniejsze meble do pokoju dziecięcego

W rankingu mebli dla dzieci królują te nawiązujące do designu nowoczesnego. Rodzice przede wszystkim stawiają na meble jasne, utrzymane w bieli, jasnym różu, błękicie zieleniach czy żółciach. Dużym zainteresowaniem cieszą się zarówno całe zestawy mebli dla dzieci, jak i meble modułowe, wśród których znaleźć można regał, szafki, półki i inne sprzęty.

Meble dla chłopca, meble dla dziewczynki

W naszym sklepie bez problemu znajdziesz zestawy mebli dla dzieci utrzymanych w uniwersalnym designie, a także meble idealne do pokoju chłopca i dziewczynki. Zabudowy dedykowane płciom różnią się wyglądem, stylem i kolorami. Meble do pokoju dziewczynki to np. łóżka z zagłówkiem w kształcie korony czy misa. Chłopcy ucieszą się natomiast z dywanów imitujących murawę boiska do piłki nożnej lub lampki imitującej oświetlenie toru formuły 1.