Bramki ochronne

Jak przygotować dom na przyjęcie dziecka?

Pojawienie się w domu nowego członka rodziny jest dużym przeżyciem. Towarzyszy temu wiele emocji. Te nie mijają na kolejnych etapach rozwoju malucha. Rodzice powinny jednak rozsądnie podejść do przyjęcia nowego domownika. Przestrzeń do tego wydarzenia trzeba odpowiednio przygotować. Często trzeba na nowo zaaranżować niektóre pomieszczenie i zastosować dodatkowe rozwiązania zabezpieczające. Jeśli w domu lub mieszkaniu znajduje się więcej niż jedna kondygnacja, to koniecznością jest zabezpieczenie schodów. Można to zrobić bardzo prosto, stosując bramki zabezpieczające.

Nie znaleziono produktów, których szukasz.

Jaką bramkę zabezpieczającą wybrać?

Najważniejszą cechą bramki zabezpieczającej dla dziecka jest jej solidność i stabilność. Konstrukcja powinna być na tyle wytrzymała, aby dziecko nie było w stanie jej sforsować, nawet jeśli podejmuje intensywne i częste próby. Bramki ochronne na schody wykonywane są i z metali, i drewna. Bez względu na rodzaj zabezpieczenia należy zadbać o to, aby użyte do malowania bramki lakiery i farby nie były szkodliwe dla dziecka.

Przy wyborze bramki zabezpieczającej niezwykle istotne jest również rozmieszczenie prętów w konstrukcji. Pręty powinny być tylko i wyłącznie pionowe. Dzięki temu maluch nie będzie się mógł po nich wspinać, jak po drabinie. Odległość pomiędzy nimi nie może być na tyle duża, aby dziecko włożyło główkę.

Kolejna ważna kwestia to wysokość bramki zabezpieczające dla dzieci. Najlepiej wybierać modele, które posłużą przez długie lata. Maluchy szybko rosną, dlatego niskie bramki zabezpieczające schody będzie trzeba po kilku miesiącach wymieniać. Najrozsądniej jest wybierać najwyższe dostępne w sklepie modele, ale też takie, które nie będę wystawiać ponad linię balustrady. Bramkę zabezpieczającą powinno się montować tak, aby dziecko nie było w stanie przedostać się na drugą stronę ani górą, ani dołem. Warto również pamiętać, że barierki ochronne powinno się montować zarówno na górze, jak i na dole schodów.

Jak zamontować bramkę zabezpieczającą dla dzieci?

W naszym sklepie znajdziesz dwa rodzaje bramek zabezpieczających. Różnią się one od siebie sposobem montażu. Pierwszymi modelami są bramki zabezpieczające schody rozporowe. Ich montaż jest prosty i szybki. Aby je zainstalować, nie trzeba wiercić w futrynie – wystarczy zamontować śruby zatopione w gumie, które należy rozkręcić i unieruchomić bramkę w odpowiednim miejscu.  Drugim rodzajem bramek zabezpieczających są te wkręcane. Montuje się je za pomocą wkrętów. Uważane są one za dużo praktyczniejsza i solidniejsze. Bramkami wkręcanymi warto zabezpieczać schody. Solidnie przymocowane do ściany nie pozwolą dziecku jej sforsować. Po bramki rozporowa warto sięgać, jeśli chce się odgrodzić wejście do kuchni lub innego pomieszczenia znajdującego się na tej jednej kondygnacji.

Zamykanie bramki zabezpieczającej dla dziecka?

Dzieci są mądrzejsze, niż nam się wydaje. Obserwują otaczający je świat i szybko zapamiętują z pozoru nieistotne szczegóły, takie jak sposób otwierania bramki zabezpieczające. Oznacza to, że należy zadbać o to, aby bramka była takie zamknięcia, którego maluch nie będzie w stanie samodzielnie otworzyć. Najbezpieczniejsze bramki na schody to takie, które otwiera się i zamyka w co najmniej dwóch ruchach – większość dzieci nie będzie mogło sobie z nimi poradzić. Dobrym rozwiązaniem jest też bramka zamykającą się lub zatrzaskowa. Te modele nie wymagają każdorazowego sprawdzania, czy bramka jest zamknięta.

Wybierając bramę chroniącą dziecko przed schodami, zwróćmy uwagę na to, w którym kierunku się ona otwiera. Najlepiej, jeśli jest to w stronę schodów, a dodatkowo konstrukcja posiada blokadę, która umożliwia jej otwarcie w drugą stronę. Wówczas, nawet jeśli ktoś się o nią silnie oprze, to nie będzie jej w stanie otworzyć i spaść ze schodów.

Ile kosztują bramki zabezpieczające schody?

Cena bramki zabezpieczające schody uzależniane są od rodzaju konstrukcji. Najtańsze są bramki drewniane, które kosztują ok. 70 złotych. Popularniejsze są droższe modele metalowe, których koszt zakupu wynosić średnio 100 złotych.

Kiedy zamontować bramkę zabezpieczającą?

W bramkę zabezpieczającą obowiązkowo trzeba zainwestować, kiedy dziecko zaczyna raczkować czy też uczyć się chodzić. Jest ona niezbędna, jeśli dom (mieszkanie) ma więcej niż jeden poziom. Niektórzy rodzice bramkami odgradzają też pomieszczenia znajdujące się na jednym poziomie. Bramki zabezpieczające stanowią doskonałe zabezpieczenie kuchni, łazienki gabinetu. Takie akcesorium ochronne pozwoli zapewnić dziecku bezpieczeństwo i minimalizuje ryzyko pojawienia się niebezpiecznych sytuacji.

Barierki ochronne to nie jedyne zabezpieczenia pozwalające zapewnić dziecku bezpieczeństwo w domu. W naszym sklepie oprócz konstrukcji zabezpieczających schody znajdziesz też zabezpieczenia mebli i elektryki. Warto zainwestować we wszystkie możliwe akcesoria chroniące dzieci przed niepotrzebnym upadkiem czy wypadkiem, który może narazić zdrowie i życie malucha.