Stoliki dla dzieci

Biurko dla najmłodszych

W pokoju maluchów stolik zastępuje biurko. Na nim dziecko może kolorować, rysować, malować, układać puzzle, lepić z plasteliny. Stolik dla dziecka powinien mieć odpowiednią wysokość, tak aby nie stanowić niebezpieczeństwa dla najmłodszych. W naszym sklepie znajdziesz szeroki wybór stolików dziecięcych. Oferujemy te stanowiące samodzielne meble, a także dostępne w zestawach z krzesełkami.

Nie znaleziono produktów, których szukasz.

Stolik w pokoju dziecka

Stolik w pokoju dziecka to praktyczny i funkcjonalny sprzęt. Pozwala zapewnić wygodną zabawę oraz trzymać porządek we wnętrzu. Dziecko może na nim bawić się, a także zjeść podwieczorek. Do pokoju dziecięcego należy wybrać stabilne i ergonomiczne stoliki wykonane z wysokiej jakości. Aby były one bezpieczne, powinny posiadać certyfikaty i atesty, a także być wykonane z materiałów nieszkodzących najmłodszym użytkownikom.

Jaki stolik dla dziecka wybrać?

Wybierając stolik dla dziecka, przede wszystkim trzeba zwrócić uwagę na wymiary mebla. Ją one niezwykle ważne, ponieważ w przypadku źle dobranych, mogą u dziecka pojawić się wady postawy. Wysokość stolika dla dziecka powinna być dopasowana do jego wzrostu. Dla malucha o wzroście od 80 do 95 cm blat powinien być umieszczony tylko 40 cm nad podłogą. Przy wzroście od około 100 do 150 cm zaleca się stolik o wysokości od 55 do 65 cm. Istotny jest również rozmiar blatu. Przestrzeń robocza stolika powinna być uzależniona od tego, jakie zadania dziecko będzie na nim wykonywać. Najlepiej wybierać stoliki z dużym blatem, które zapewniają odpowiednio dużo miejsca na wszystkie przybory i zabawki. Blat powinien również być właściwie nachylony, tak aby dziecko mogło utrzymywać łatwością pozycję ciała w czasie malowania, rysowania czy lepienia.

Stolika dla dzieci z plastiku czy drewna?

Stoliki dla dziecka tworzone są z drewna lub wysokiej jakości plastiku. Modele drewniane to te tradycyjne i naturalne. Pokrywane i zabezpieczane są one lakierami i farbami bez szkodliwych dla dzieci substancji. Równie popularne są stoliki dla dzieci z plastiku. Stoliki z tworzywa sztucznego są lekki i odporne. Łatwo można je przenieść – z racji tego, że nie są one ciężkie podnieść może je nawet dziecko. Co ważne, ich odporność pozwala używać ich nie tylko w pokoju dziecięcym, ale i na zewnątrz. Stoliki plastikowe dla dzieci zazwyczaj utrzymywane są w mocnych kolorach np. czerwieni, różu, błękitu zieleni. Dostępne są też modele z nadrukami baśniowymi i bajkowymi.

Bez względu na to, jaki stolik dla dziecka się wybierze, dobrze jest zadbać o to, aby nie posiadał on ostrych kantów. Jeśli takie się pojawiają, należy zastosować specjalne nakładki ochronne na narożniki.

Stolik dla dziecka w zestawie z krzesłami

Najpopularniejsze stoliki dla dzieci występują w zestawie z krzesełkami. Meble dostosowane są do potrzeb iw zrostu dziecka. Zapewniają wygodę oraz komfort podczas zabawy. Wybierając zestawy, należy pamiętać nie tylko o dopasowaniu stolika do wzrostu dziecka, ale i krzesła. Stabilne, komfortowe siedzisko zapewnia wyższy poziom koncentracji w czasie zabawy i nauki, a także żadna o zdrowy kręgosłup oraz układ mięśniowy.

Gadżety i akcesoria do stolika dla dzieci

Stolik dla dzieci warto wyposażyć w dodatkowe gadżety. Tym podstawowym jest oświetlenie. Aby mebelek miał dostęp do naturalnego światła, najlepiej ustawić go blisko okna. Dodatkowo dobrze jest kupić odpowiednią lampkę. Dzięki niej wzrok dziecka nie będzie się męczył w pochmurne dni lub po zmierzchu.

Praktyczne stoliki dla dzieci

Dużą popularnością cieszą się praktyczne stoliki dla dzieci. Za takie uważa się te wyposażone dodatkowe organizery na kredki, pisaki czy pędzle do malowania. Aby stolik na dłużej zachował swój pierwotny wybór, na balacie można umieścić podkładkę chroniącą przed zabrudzeniami i zarysowaniem. Podkładki oprócz funkcji zabezpieczającej mogą też pełnić rolę dekoracyjną i edukacyjną. Na stolik dla dzieci można połączyć podkładki z mapą świata, słówkami z języka obcego, czy nazwami kolorów.

Stoliki edukacyjne dla najmłodszych

Oprócz standardowych stolików dla dzieci w naszej ofercie znajdują się też te edukacyjne. Stoliki edukacyjne doskonale sprawdza się, jako prezent dla najmłodszych. zachęcają one maluch do zabawy i interakcji. Stoliki edukacyjne wyposażone są w wiele guzików, które można naciskać, poruszać nimi, przesuwać czy przekręcać. Mają one również wgrane sygnały dźwiękowe i świetlne. Zdarza się, że niektóre modele nawet mówiąc. Stolik edukacyjny ma uczyć malucha koncentracji, poprawiać sprawność manualną oraz rozwijać wyobraźnię. Stoliki edukacyjne sprawdzają się w przypadku najmłodszych dzieci.

Stolik dla dziecka to praktyczny mebel, który przyda się w każdym pokoju. Pozwoli dziecku na kreatywną zabawę. Bez względu na to, czy wybierze się ten tradycyjny, czy ten edukacyjny warto dopasować go do wieku i zainteresowań dziecka. Nie można również zapomnieć o jego właściwym ustawieniu.  Najlepiej stolik z krzesełkami postawić pod oknem, aby miał dostęp do naturalnego światła. Stolik najlepiej wybrać razem z dzieckiem. Będzie ono mogło wybrać kolor mebla, jego styl czy bajkowy nadruk.