Szafki dla dzieci

Jak zachęcić dziecko do sprzątania pokoju?

Dobrych nawyków dziecko uczy się od najmłodszych lat. Jeśli chcemy, aby nasze dziecko ceniło porządek i schludność, warto nauczyć go sprzątania od najmłodszych lat. Aby ułatwić utrzymywaniu porządku w pokoju dziecięcym, ten trzeba wyposażyć w odpowiednie akcesoria. Do takich zalicza się różnorodne szafki dla dzieci. W nich maluch może przechowywać zabawki, stawiać na nich książki i lektury czy ustawiać inne gadżety. Szafki dla dzieci przydane są jako miejsce na ubrania malucha.

Nie znaleziono produktów, których szukasz.

Szafki dla dzieci na zabawki

Ilość i wielkość szafek dla dzieci powinna być dostosowana do ilości zabawek i innych przedmiotów, które mają być w nich przechowywane. Im więcej rzeczy udało się zgromadzić w pokoju malucha, tym więcej szafek, regałów i pojemników do przechowywania należy zakupić. Szafki dla dzieci dostępne są nie tylko w różnych rozmiarach, ale i kolorach. Dzięki temu można dobrać takie meble, które będą pasowały do aranżacji, a także podobał się najmłodszym.

Plastikowa szafki dla dzieci

Najpopularniejszymi modelami są plastikowe szafki dla dzieci. Są one lekkie i niezwykle mobilne. Dziecko samo może je przenosić. Plastikowe szafki mogą przybierać formę kolorowych pudełek na zabawki lub wiszących półek na książki. Większość pudełek stojących na ziemi posiada pokrywki, które będą chronić zabawki przed kurzem, a także chować je przed wzrokiem postronnych. Dzieci szczególnie cieszą się z półek i szafek, które przybierają nietypowe kształty np. skrzyni pirata, dużych klocków. Dużym zainteresowaniem cieszą się też szafki nawiązujące designem do znanych i lubianych kreskówek.

Kartonowe pojemniki na zabawki

Ciekawym pomysłem na przechowanie zabawek i dziecięcych gadżetów są zwykłe, kartonowe pudełka. Nie są one tak trwałe, jak plastikowe czy drewniane szafki dla dzieci, ale o wiele tańsze. Ich dużym plusem jest to, że można często je wymieniać, a tym samym odświeżać wygląd pokoju dziecięcego. Plastikowe pudełka na zabawki są też w 100% bezpieczne dla dziecka. Występować one w wersji z przykrywką oraz bez przykrywki. Kartonowe pudełka na zabawki dostępne są w szerokiej gamie kolorystyczne, często mają też baśniowe nadruki. Kartonowe pudełka dzieci mogą też samodzielnie ozdabiać, np. naklejając na nie naklejki.

Nietypowe szafki i pudełka na zabawki

W pokoju dziecka tradycyjne szafki zastąpić mogą nietypowe pojemniki, które równie dobrze sprawdzą się jako miejsce przechowywania. Za takie uznaje się np. filcowe pojemniki. Są one miękki, lekkie i niezwykle bezpieczne. Filc to w ostatnim czasie bardzo modny materiał. Będzie on pasował do pokojów dziecięcych w stylu skandynawskim czy nowoczesnym. Innym rozwiązaniem są pojemniki zasuwane na pokrowiec. Napełniony zabawkami zamienia się on w małą pufę. Alternatywą jest worek na zabawki (pojemny i kolory) oraz tekstylne kosze czy druciane stelaże.

W naszym sklepie znajdziesz większość z wyżej wymienionych szafek dla dzieci. Oferujemy meble dziecięce takich marek jak Haba, Small Foot, Kidsaw, Fantasty Fields, Done by Deer czy Vipack.

Bezpieczne szafki do pokoju dziecięcego

Wybierając meble do pokoju dziecka, przede wszystkim należy skupić się na tym, aby były one bezpieczne. Powinny być one stworzone z wysokiej jakości materiałów, które zapewnią solidność i trwałość produktu. Półki dla dzieci powinny być wykonane z materiałów nieszkodliwych dla dzieci, niemalowane farbami i lakierami ze sztucznymi substancjami. Przed zakupem warto sprawdzić, czy meble dla dziecka posiadają certyfikaty i atesty np. Państwowego Zakładu Higieny, Instytut Matki i Dziecka itd. Meble do pokoju dziecięcego powinny też legitymować się certyfikatem CE. Jest to certyfikat unijny, który potwierdza, że szafki dla dzieci spełniają wymogi związane z bezpieczeństwem użytkowania, ochroną zdrowia i środowiska.

Na co zwrócić uwagę wybierając szafki dla dzieci?

Wybierając szafki dla dziecka, dobrze jest sprawdzić ich rozmiar. Nie wszystkie zmieszczą się bowiem na wielkiej przestrzeni pokoju dziecięcego. W niektórych przypadkach warto zainwestować w szafy czy szafy wnękowe i zrezygnować z tych wolnostojących. Warto pamiętać, że meble dziecięce nie mogą być zbyt małe w stosunku do przestrzeni, bo zginą w aranżacji. Pamiętajmy też, że istotny jest kolor i styl szafek dla dzieci. Powinny one pasować do pozostałych mebli i ich designu. Dobrze jest też wybierać szafki, które mają jak najbardziej uniwersalny wzór, tak aby mały lokator szybko nie zażądał wymiany mebla, który będzie uważał za zbyt infantylny i obciachowy.

Zakupy w naszym sklepie

W naszym sklepie kupisz szafki dla dzieci jako pojedyncze meble, a także w zestawach. Zakup kompletów mebli jest niezwykle opłacalny i pozwala na szybkie i sprawne umeblowanie dziecięcego wnętrza. Dzięki nim wszystkie elementy umeblowania do siebie pasują. W zestawach mebli dziecięcych może można znaleźć takie formy szafek dla dzieci jak półki na książki, półki ścienne, półki do łóżek piętrowych razem z biurkiem, półki do łóżka, szuflady do półek wiszących, regały na zabawki ze skrzyneczkami, regał z półkami, szafki nocne dla dzieci, komody, regały z szufladami, szafy dla dzieci, regały do wysokiego łóżka.