prezent świąteczny dla chłopaka

Zestawy mebli dla dzieci

Zestawy mebli dla dzieci

W pokoju dziecka meble są niezbędne. Szafy, komody, łóżko, biurko – pozwalają na przechowywanie zabawek i ubranek dziecka, naukę, zabawę, sen. Meble dla dzieci występują w wielu rodzajach, kolorach, typach. Poszczególne elementy zabudowy można kupić w zestawie lub też zdecydować się na zakup całego zestawu mebli dziecięcych. Kompletne zestawy mebli dla dzieci pozwolą szybko, łatwo i sprawnie umeblować pokój malucha. Ich dużą zaletą jest to, że poszczególne meble będą do siebie pasować i pozwolą stworzyć harmonijne i estetyczne wnętrze.

Nie znaleziono produktów, których szukasz.

Kolory mebli dla dzieci

Zestawy mebli dla dzieci w większości występują w jasnych kolorach. Najpopularniejsze są zabudowy utrzymane w barwach bieli, jasnego różu, zieleni, błękitu, żółcieni. Komplety mebli dla dzieci często przybierają też kolor naturalnego drewna, przede wszystkim sosnowego. Styl takich kompletów jest bardzo różny. Najczęściej spotykamy meble nowoczesne, ale dużą popularnością cieszą się te w stylu prowansalskim, shabby-chic, skandynawskim. W przypadku zestawów mebli dla nastolatków zainteresowanie budzą zestawy nawiązujące do designu modern i industrialnego. Szeroki wybór sprawi, że każdy może znaleźć coś, co wpisze się w jego indywidualne poczucie estetyki.

Od łóżka do komody, przez biurko

Zakup kompletu mebli do pokoju dziecięcego to wygodne rozwiązanie. Pozwala zaopatrzyć wnętrze we wszystkie najważniejsze komponenty. W skład zestawu najczęściej wchodzi łóżko, komoda, szacha. W bardziej rozbudowanych kompletach spotkamy także biurko, stolik z krzesłami, regały na książki. Z racji tego, że zestawy mebli są dopasowane do wieku dziecka, to ich skład jest niezwykle zróżnicowane. Mimo to nawet te najprostsze pozwalają zaopatrzyć pokój dziecięcy w najpotrzebniejsze sprzęty. Warto pamiętać, że im więcej zestaw posiadać będzie elementów, tym ciekawszą aranżację będzie można zastosować.

Zestawy mebli dla dzieci – od niemowlaka do starszaka

Gotowe zestawy mebli dla dzieci dostępne są w różnych wariacjach wiekowych. W naszym wieku kupić komplet mebli do pokoju niemowlaka, przedszkolaka, dziecka w wieku szkolnym, a także nastolatka. Poszczególne zestawy mebli dla dzieci dedykowane są też chłopcom i dziewczynkom. Małe dziewczynki ucieszą się z mebli utrzymanych w różowej czy żółtej barwie, łóżka z baldachimem czy dziecięce toaletki. Zestawy mebli dla chłopców to często te w niebieskim lub zielony kolorze, które nawiązują do kosmosu, motoryzacji czy świata podwodnego. W przypadku nastolatków zestawy mebli unika się infantylnych, bajkowych elementów.

Najpopularniejsze zestawy mebli do pokoju dziecka

Moda na styl skandynawski nie ominęła również pokojów dziecięcych. Jednym z najczęściej wybieranych zestawów mebli do pokoju dziecięcego są te białe. Komplety mebli skandynawskich dla dzieci składają się m.in. z łóżka, szafy ubraniowej, komody z szufladami. Rozbudowane komplety zawierają też regały i półki oraz skrzynie na zabawki.  Komplety białych mebli dla dzieci dają niezliczone możliwości aranżacyjne. Kolorów wnętrzu można dodawać poprzez dodatki np. stoliki edukacyjne, namioty tipi czy dekoracje ścienne. W białych pokojach dziecinnych dobrze sprawiają się m.in. naklejki na szafy, dekoracje ścienne, fototapety.

Wielofunkcyjne zestawy mebli dziecięcych

Oprócz białych mebli dziecięcych dużą popularność zyskują wielofunkcyjne zabudowy meblowe, które rosną wraz z dzieckiem. Takie zestawy pozwalają np. łóżeczko zmienić w łóżko dla kilkulatka, poprzez ściągnięcie jednego boku łóżeczka i obniżenie materaca. Reorganizacja zabudowy jest możliwa bez jakichkolwiek narzędzi. W zestawach mebli wielofunkcyjnych dla dzieci niektóre z elementów kompletu można łatwo zdemontować np. przewijak. Dzięki temu zabudowa może służyć przez kilka lat i rosnąć wraz z dzieckiem.

Bezpieczne meble dla dzieci

Bez względu na to, czy meble do pokoju dziecięcego kupuje się na sztuki, czy w zestawie, należy zadbać o to, aby były one bezpieczne. W tym celu należy wybierać jedynie meble sprawdzonych producentów. Powinny one posiadać certyfikaty i atesty dopuszczające je na rynek. W przypadku mebli dziecięcych ważny jest przede wszystkim certyfikat CE oraz atest Państwowego Zakładu Higienicznego. Dobrze jest też upewnić się, że do produkcji zestawów dla dzieci nieużywaniu lakierów i farb szkodliwych, uczulających i alergizujących.

Bajkowe komplety mebli dziecięcych

Komplety mebli dla dzieci to nie tylko te wyglądające tradycyjnie, jak pomniejszone wersje mebli dla dzieci. Producenci oferują też bajkowe zestawy, które pozwalają stworzyć w pokoju dziecka fantastyczny świat. Tego typu meble mogą nawiązywać do stylistyki Dzikiego Zachodu, podwodnego świata, statku pirackiego, zamku księżniczki czy Stumilowego lasu. W takich zestawach znajdziemy kolorowe meble o rozmaitych kształtach np. łóżeczko w postaci samochodu.

Kupując u nas, zyskujesz gwarancję wysokiej jakość produktów. Otrzymasz je w atrakcyjnych cenach. W naszym sklepie kupisz zestawy mebli dla dzieci renomowanych producentów. Zakupy możesz robić przez 7 dni w tygodniu o każdej godzinie. Produkty z koszyka dostarczymy pod wskazany adres w ciągu kilku dni.