Kosze na pieluchy

Elementy wyprawki dla niemowlaka

W wyprawce dla niemowlaka znajdują się produkty obowiązkowe, jak i te dodatkowe. To tych ostatnich zalicza się kosz na pieluchy. Jest to niezwykły i zaskakujący gadżet, o którym wiele młodych mam nie ma pojęcia. Większość osób decyduje się z niego zrezygnować i wyrzucać zużyte pampersy do zwykłego kosza. Okazuje się jednak, że kosz na pampersy jest niezwykle przydatnym, funkcjonalnym i praktycznym gadżetem. Mamy, kortem go poznały, nie wyobrażają sobie bez niego życia.

Nie znaleziono produktów, których szukasz.

Kosz na pieluchy czy to zwykły kosz?

Kosz na zużyte pieluchy wielu wydaje się zwykłym pojemnikiem na odpadki, dlatego też wiele mam rezygnuje z zakupu specjalnego kosza i w pokoju dziecka stawia zwykły mały, biurowy pojemnik. Miejsce dla niego znajduje się koło przewijaka. Okazuje się jednak, że takie pojemniki nie sprawdzają się na dłuższą metę. Trzymanie nieczystości w pokoju dziecka jest niehigieniczne. Problemem może być też zapach, jaki wydziela zużyta pieluszka. Nieprzyjemną woń czuć, nawet jeśli pakuje się ja w woreczek śniadaniowy czy reklamówkę i dopiero wyrzuca do kosza. Aby unikać brzydkich zapachów, warto zainwestować kosz na pieluchy.

Czym jest kosz na zużyte pampersy?

Kosz na pieluchy to specjalny pojemnik, który pozwala przechować zużyte pampersy. Kosz wyłożony jest specjalną folią, która izoluje bakterię, a także samodzielnie i autonomicznie pakuje oddzielnie każdego zużytego pampersa. Dzięki temu z pojemnika nie widziała się przykry zapach.

Jaki kosz na pieluchy wybrać?

Wybór koszów na zużyte pieluchy jest bardzo duży. Producenci oferują kosze profesjonalne i amatorskie. Mogą one mieć różne rozmiary od tych miniaturowych po te wielkogabarytowe. Im większy będzie koszt, tym rzadziej będzie trzeba go opróżniać. Wybierając jednak rozmiar kosza na pieluchy, trzeba wziąć pod uwagę ilość dzieci w domu, które korzystają z pampersów oraz miejsce, jakie można przeznaczyć na ten gadżet. Większość koszów na pieluchy jest tymi, które nie należą do najmniejszych.

Decydując się na zakup tego gadżetu do pokoju dziecięcego, zwróćmy też uwagę na jego funkcjonalność. Niektóre modele są niezwykle kłopotliwe w użyciu – ciężko do nich włoży pieluchę i trzeba to robić w odpowiedni sposób, przekręcając ją. Problemem może być również opróżnianie kosza na pieluchy. Niektóre konstrukcje są skomplikowane. Małe kosze trzeba też często wyrzucać, co nie ogranicza obowiązków rodziców w tym zakresie.

Design kosza na pieluchy

Producenci koszy na pieluchy oferuje swoje produkty w różnych kolorach i kształtach. Szeroki wybór pozwala dopasować gadżet do wystroju pokoju dziecięcego. Większość koszty dostępna jest w uniwersalnym kolorze np. biały, szarym, niebieskim czy różowym. Pasują więc zarówno do pokoju dziewczynek, jak i chłopców. Na rynku niewiele jest koszów na pampersy z nadrukami, ale zdarzyć mogą się i takie.

Czy warto kupić kosz na pieluchy?

Zakup kosza na pieluchy warto dobrze przemyśleć i przekalkulować. Gadżet nie należy do najtańszych, koszty ponosi się również na jego utrzymanie. Aby z kosza na pieluchy można było korzystać, konieczne są wkłady. Koszt zakupu jednego wynosi ok. 40 złotych i starcza on na ponad 3 tygodnie. Kalkulacja opłacalności kosza na pieluchy dla wielu rodzicach jest więc średnia.

Alternatywa dla koszów na pieluchy

Rodzice, który stwierdzą, że zakup kosza na zużyte pieluch nie jest opłacalna, mogą skorzystać z alternatyw dla tego gadżetu. Za taką uznaje się zakup specjalnych woreczków bezzapachowych na pampersy. Ich cena to ok. 5 złotych za 50 sztuk. Woreczki na pieluchy pozwalają zapakować tę zużytą i wyrzucić ją do normalnego kosza. Tak zabezpieczone pampersy nie wydzielają zapachy. Woreczki bezzapachowe na pieluchy sprawdzają się w domu, są też przydatne w podróży. Można zabrać je wszędzie i wykorzystać do zabezpieczenia zużytego pampersa. Są one w 100% bezpieczne dla środowiska. Trzeba jednak pamiętać, że zakup woreczków na pieluchy też nie jest tani, szczególnie w dłuższej perspektywie czasowej. Wyliczenia pokazują, że ogólny koszt jest podobny jak w przypadku kosza na pampersy.

Kosze na pieluchy w naszym sklepie

Nasz sklep oferuje ci produkty, które pozwalają na komfortowe przewijanie malucha oraz późniejsze składowanie zużytych pieluszek. Znajdziesz u nas kosze na pieluchy, wkłady do nich, bezzapachowe worki na zużyte pieluchy. Oferujemy produkty takich marek jak Abakus, Angelcare, Close, Maltex, Beaming Baby, Sangenic. Produkty wykonane są z wysokiej jakości materiałów. Estetyczne i bezpieczne, posiadają wymagane certyfikaty i atesty. Kosze na pieluchy i inne akcesoria do pokoju niemowlaka możesz u nas kupić przez 7 dni w tygodniu o każdej godzinie. Zamówieniowe produkty dostarczamy pod wskazany adres w przeciągu kilku dni. Proponujemy akcesoria dla dzieci w atrakcyjnych cenach, które dodatkowo obniżane są w czasie licznych promocji i akcji rabatowych.

Kosz na pieluchy nie jest niezbędnym gadżetem w pokoju niemowlaka, ale w wielu przypadkach stają się pomocne. Zakup należy dokładnie przemyśleć oraz przeliczyć, czy będzie on opłacalny dla domowego budżetu. Warto pamiętać o alternatywach, jakie są dla koszy na zużyte pampersy. Niektóre z nich są wygodniejsze i bardziej mobilne, a przez to bardziej doceniane przez rodziców.