Krzesełka do karmienia

Dziecko w jadalni

Jednym z najważniejszych mebli dla dzieci jest krzesełko do karmienia. Przeznaczone ono jest dla niemowlaków, które dopiero uczą się samodzielnie jeść. Krzesełko do karmienia pozwala uczestniczyć maluchowi w rodzinnych posiłkach, a także wspomaga naukę jedzenia. Krzesełka do karmienia przeznaczone są dla dzieci od 3-6 miesiąca życia i mogą służyć do 4 roku życia. To, czy tak będzie, zależy od modelu wybranego mebla. Dlatego też wybierając krzesełko do karmienia, warto zwrócić uwagę na jego parametry, funkcjonalności i możliwości.

Nie znaleziono produktów, których szukasz.

Funkcjonalne krzesełko do karmienia

Rodzice, kupując krzesełko do karmienia, przede wszystkim chcą wybrać funkcjonalny mebel, który posłuży przez lata. Nie jest to proste, ponieważ dzieci szybko rosną i bardzo szybko wyrastają z mebelków, ubrań czy obuwia. Rozwiązaniem jest wybór krzesła do karmienia, które rośnie raz z dzieckiem. Takie modele mają możliwości regulacji wysokości całego stażu, blatu oraz podnóżka. Wybierając regulowane krzesło do karmienia, dobrze jest zwrócić uwagę na mechanizm w nim zastosowany. Obowiązkowo powinien on znajdować się poza zasięgiem rąk malucha. Nie może być on również łatwy w obsłudze, aby dziecko samodzielnie nie obniżyło wysokości mebla. Mechanizm powinien być jednak na tyle prosty, aby rodzic bez problemów sobie z nim poradzić.

Bezpieczne krzesełko do karmienia dla dziecka

Jedną z najważniejszych cech krzesełka dla dziecka do karmienia jest bezpieczeństwo. Mebel musi być stabilny. Zapewniają ją szeroko rozstawione nóżki oraz odpowiednia waga. Im krzesełko jest cięższe, tym bardziej stabilne. Nie warto jednak decydować się na modele powyżej 10 kilogramów. Takie trudno będzie przesuwać czy przenosić. Oglądając krzesełka do karmienia, warto sprawdzić, czy brane pod uwagę modele nie chyboczą się i czy łatwo je przewrócić. Maluch powinien być w meblu bezpieczny, nawet jeśli oprze się o nie czy pociągnie za nie.

Wiele modeli krzesełek do karmienia wyposażonych jest w kółka. Jest to niezwykle przydatny gadżet, który pozwala na proste przesuwanie mebla w dowolne miejsce. Aby krzesełko do karmienia z kółkami było bezpieczne, to powinno być wyposażone w hamulec oraz pasy bezpieczeństwa. Pasy bezpieczeństwa w foteliku do jedzenia są podobnie jak w foteliku samochodowym czy wózku. Najlepszy wybór to pasy pięciopunktowe, które uniemożliwiają dziecku zsunięcie się na podłogę.

Dobrej jakości fotelik do karmienia podobnie jak inne meble i akcesoria dla dzieci posiadają znaki bezpieczeństwa, certyfikaty, atesty oraz mogą pochwalić się pozytywną opinią Instytutu Matki i Dziecka. Dla najmłodszych odradza się kupowanie produktów nieznanych producentów, bez certyfikatów potwierdzających bezpieczeństwo sprzęty. Krzesełka do karmienia używane są kilka razy dziennie przez długi czas, dlatego warto inwestować w sprawdzone modele.

Wygodne foteliki do karmienia niemowlaka

W krzesełku do karmienia dziecku powinno być wygodnie, inaczej nie będzie chciało w nich siedzieć, a spożywanie posiłków będzie prawdziwą katorgą i dla malucha, i dla rodzica. Przy wyborze fotelika, warto więc zwrócić uwagę na jego liczne udogodnienia.

Dobrze jest dopasować mebel do wzrostu malucha. Dziecko nie powinno być w nim ściśnięte, nie może się też z niego zsuwać. Dobrze, kiedy fotelik posiada miękki siedzisku i oparciu. Najlepszy wyborem będzie krzesełko do karmienia wyścielanie sztuczną tkaniną lub impregnowaną bawełną. Te materiały będą nie tylko wygodna, ale i łatwe w czyszczeniu.

Siedzisko w foteliku może mieć regulowane oparcie, które będzie można obniżać, jeśli dziecko po posiłku zaśnie. Dzięki tej funkcjonalności nie będzie trzeba budzić dziecka i przenosić go do łóżeczka.

Dla dzieci, które dopiero uczą się jeść, dedykowane są meble wyposażone w blaty z wyprofilowanymi wgłębieniami na talerzyk lub kubek. Przydatne są również podwyższone krawędzie blatu, utrudniają one zsunięcie się naczyń na podłogę. Polecane są też krzesełka do karmienia z dużymi blatami, dziecku na nich łatwej jeść, a i po skończonym posiłku będzie mogło na nim położyć zabawki czy książeczki.

Rodzaje krzesełek do karmienia

Klasyczne krzesło do karmienia to sprzęt duży, kory wymaga znacznej powierzchni. Na zakup takiego mebla decydują się więc zazwyczaj osoby posiadające duże domy. W małych kuchnia o wiele lepiej sprawdzają się inne typy fotelika do karmienia. Najpopularniejszym rozwiązaniem jest składane krzesło do kamienia. Po jedzeniu można je złożyć i ustawić przy ścianie za stołem lub drzwiami. Składane krzesełko można również zabierać ze sobą na wakacje czy do dziadków – z łatwością zmieści się ono w bagażniku samochodu. Alternatywą jest krzesełko do karmienia z nadstawką. Taki sprzęt ustawiania się na zwykłym kuchennym krześle. Nadstawkę należy dobrze przytwierdzić do krzesła. Dobrze jest wybierać nadstawki z możliwością regulacji wysokości. Taki model fotelika do karmienia zajmuje mało miejsca, a także pozwala przyzwyczaić się dziecko do jedzenia przy stole. Innym rodzajem jest krzesełko mocowane do stołu. Zajmuje ono niewiele miejsca. Można je zainstalować jedynie przy ciężkim stole, który utrzyma ciężar dziecka.