Leżaczki i bujaczki

Akcesoria pomocne rodzicom niemowlaków

Leżaczek to akcesoriom lubiane przez rodziców niemowląt. Jego on niezwykle pomocy i praktyczny, a także spełnia wiele funkcji. Wbrew obiegowym opiniom leżaczek nie jest dla dziecka niebezpieczny. Problem pojawia się, dopiero kiedy dziecko większość dnia spędza w bujaczku. W naszym sklepie znajdziesz szeroki wybór bujaczków i leżaczków niemowlęcych. Oferujemy parodukty dobrych marek, które posiadają certyfikaty i atesty wymagane przez prawo.

Nie znaleziono produktów, których szukasz.

Jak korzystać z leżaczków i bujaczków?

Nie ma wątpliwości, że leżaczek dla dziecka to pomocny gadżet. Dziecko w nim jest bezpieczne i na chwilę może pozostać bez opieki. Bujaczek przydaje się, kiedy mama chce wyjść do łazienki, ugotować obiad czy wykonać inna pracę domową. Dziecko umieszczone w leżaczku może spokojnie obserwować mamę i otaczający go świat. Trzeba jednak dbać o to, aby maluch cały czas nie przebywał w leżaczku. Dziecko powinno być też zawsze przypięte pasami i nigdy niepozostawiane na dłużej bez nadzoru. Należy także pamiętać, że bujaczki i leżaczki są przeznaczone dla określonej grupy wiekowej. Nie można wkładać do nich za dużych dzieci zarówno pod względem wieku, jak i wagi.

Leżaczki dla niemowląt

W naszym sklepie znajdziesz leżaczki dla naprawdę małych dzieci. Sprzętów można używać już od pierwszych tygodni po narodzinach. Leżaczki dla noworodków wyposażone są w specjalną wkładkę, podobną do tej wykorzystywanej w fotelikach samochodowych. Zadaniem tej wkładki jest pomóc w utrzymaniu przez dziecko pozycji półleżącej.

Bujaczki – leżaczki dla starszaków

Niektóre modele leżaczków i bujaczków rosną wraz z dzieckiem. Takie leżaczki określane są przez producentów 2w1,31 lub 4w1. Mogą one pełnić rolę gondoli, bujaczka, a na samym końcu krzesełka dla dzieci. Zakup takiego modelu jest niezwykle praktyczny i sprawia, że bujaczek posłuży dłużej niż 3 miesiące.

Dlaczego warto kupić leżaczek?

Leżaczek posiada wiele zalet zauważonych przez rodziców. Ułatwiają one życie i opiekę nad niemowlęciem. Dzięki nim rodzic może pozwolić sobie na wykonywanie domowych obowiązków bez obaw o bezpieczeństwo dziecko. Pociecha może towarzyszyć w robieniu obiadu czy sprzątaniu. W czasie tych czynność znajduje się jednak z dala od niebezpiecznych narzędzi np. piekarnika, kuchenki czy żelazka. Dzięki bujaczkowi mam może tez bez obaw wyjść do łazienki.

W leżaczku niemowlę jest bezpieczne. Ochronne gwarantują mu pasy bezpieczeństwa lub szelki, które uniemożliwiają jakiekolwiek żywiołowe ruchy. Dzięki temu ma się pewność, że dziecko nie wypadnie i nie zrobi sobie krzywdy. Niektóre leżaczki równocześnie pełnią funkcję bujaczków. Bujaczki to sprzęty, które wyposażone są w funkcję bujania i kołysania. W przypadku niektórych dzieci subtelne kołysanie uspokaja, relaksują, a w końcu usypia.

Leżaczki można wykorzystać do karmienia dziecka. Mogą one pełnić rolę krzesełka do karmienia. Ich dużą zaletą jest też to, że są lekki i mobile, a więc można je zabrać ze sobą np. na wakacje czy w odwiedziny do dziadków. Modele składane z łatwością mieszczą się w bagażniku samochodowym.

Czym się kierować przy zakupie leżaczka dla niemowlaka?

Chcąc kupić dobrej jakości leżaczek, który posłuży przez dłuższy czas, trzeba zwrócić uwagę na kilka parametrów urządzenia. Pierwszą kwestią jest bezpieczeństwo. Bujaczek powinien być wykonany z wysokiej jakości materiałów bezpiecznych dla niemowlaka. Niezbędne są też solidne i mocne szelki, które uniemożliwiają wypadnięcie dziecka. Najlepiej wybierać bujaczki z pięciopunktowymi pasami. Dobry leżaczek dla niemowlaka to również ten funkcjonalny. Warto zdać o to, aby posiadł zdejmowany pokrowiec, który będzie można łatwo i szybko wyprać. Przydatną funkcją jest też możliwość regulacji siedziska, co jest szczególnie pomocne przy karmieniu. Przyda się też opcja bujaczka oraz możliwość składania, co pozwoli na swobodne przenoszenie i przewożenie go.

Niektóre modele leżaczków dla niemowląt wyposażone są funkcje dodatkowe. Do takich zalicza się np. automatyczne kołysanie czy wibrację. Taki ruchy utulą dziecko do snu i uspokoją je. Dla dzieci interesujące będą leżaczki, które posiadają pałąk z wiszącymi zabawkami.

Rodzaje bujaczków dla niemowląt

Producenci akcesoriów dla niemowląt oferują wiele rodzajów leżaczków i bujaczków. W sklepach można znaleźć zwykłe, tradycyjne leżaczki, modele z łukiem z zabawkami, leżaczki na biegunach (inaczej bujaczki). Popularne są również modele 3w1. Kupując jeden produkt, otrzymuje się więc aż 3 np. leżaczek, bujaczek oraz huśtawkę.

Design leżaczka dla dzieci

Leżaczki i bujaczki występują w różnych kolorach, kształtach i wzorach. Wybór modeli pod względem designu jest przeogromny. Dzięki temu można dobrać ich wygląd do tego, jak wygląda pokój dziecka lub też kierować się swoim ulubionym kolorem, wzorem itd. Najczęściej rodzice wybierają leżaczki w kolorach uniwersalnych lub tych, które powszechnie kojarzą się z płcią. Możemy więc spotkać bujaczki szare, białe, różowe czy niebieskie. Kolorów jednobarwnym leżaczka nadać mogą kolorowe łuki z zabawkami.