prezent świąteczny dla chłopaka

Podkłady higieniczne

Maty i podkłady do zmiany pieluchy

Podkłady higieniczne to akcesoria przydatne w czasie przewijania. Zapewniają one komfort i wygodę maluchowi, a także są praktyczne dla rodziców. Stosując je, nie trzeba martwić się o dodatkowe zabrudzenia. Zakup podkładu higienicznego to praktyczne rozwiązanie dla wszystkich, którzy posiadają dzieci w wieku pieluchowym. Nasz sklep oferuje pokłady sanitarne dla niemowląt marek MATEX, Bella, Horizon. Close. Posiadają one różne rozmiary i sprzedawane są po kilka sztuk.

Nie znaleziono produktów, których szukasz.

Jak ułatwić sobie przewijanie dziecka?

Przewijanie to czynność, która nie jest obca rodzicowi żadnego niemowlaka. Maluch dziennie zużywa od kilku do kilkunastu pieluch. Z każdym razem trzeba je zmieniać, aby zapewnić dziecku komfort i higienę. Producenci akcesoriów dla niemowląt proponują wiele rozwiązań, które mają uprościć zmienianie pieluchy. W naszym sklepie znajdziesz m.in. maty do przewijania, różnego typu przewijaki, kosze na zużyte pieluchy. Oprócz tego oferujemy szeroki wybór podkładów sanitarnych dla niemowlaków. Wykonane są one ze specjalnych materiałów, które zapewniają komfort i wygodę, a także sprawiają, że w czasie zmiany pieluchy pobrudzi się innych rzeczy. Pokłady są wykonane z odpowiednio miękkich i grubych materiałów, które izolują zimne podłoże i zapewniają nieprzemakalność. Dziecko na nich jest wygodnie i komfortowo, a przede wszystkim ciepło.

Jakie podkłady do przewijania wybrać?

Maty i podkłady do przewijania niemowląt występują w dwóch rodzajach. Pierwsze to te wielokrotnego użytku. Są one wykonane z materiału, kolorowe, często podszyte tonką, które pomogą je w prosty sposób złożyć i zabrać w podróż. Drugim rodzajem są podkłady sanitarne dla niemowląt jednorazowe. Kładzie się ją na przewijaki lub na maty do przewijania. Ich wykonania sprawia, że doskonale chłodzą zabrudzania. Podkłady jednorazowe można również wykonywać jako samodzielne konstrukcje, na których zmienia się dziecku pieluchy.

Podkłady do łóżeczka dziecięcego

W naszym sklepie znajdziesz nie tylko podkłady do przewijania, ale i te, które można wykorzystać w łóżeczku niemowlaka. Wkłada się je do łóżeczka, aby pełniły zabezpieczenie przed ewentualnym zamoczeniem materaca, do którego może dojść np. w przypadku przelania pampersa. Podkłady sanitarne pochłaniają zapach i wilgoć, dlatego zapewniają komfort i suchość powierzchni.

Na co zwrócić uwagę wybierając podkład sanitarny dla niemowlaka?

Wybierając podkład do przewijania, głównie zwraca się uwagę na rozmiar oraz wykonanie akcesorium. Standardowo pokłady do zmiany pieluchy mają wymiary 60×60 cm, możliwe jest jednak zakupienie większych mat. Drugim ważnym parametrem jest chłonność maty. Odpowiada za nią materiał. Obowiązkowo powinien być on chłonny i wodoodporny, a także posiadać właściwości zabijające nieprzyjemne zapachy.

Istotna jest również miękkość podkładu sanitarnego. Wrażliwa skóra dziecka wymaga stosowania wysokiej jakości materiałów, które są dla niej przyjaznej. Tworzywo, z którego się je wykonuje, musi być delikatne. Dobrze, gdy ma właściwości antyalergiczne.

Jak używać wielorazowych podkładów do przewijania dzieci?

Wśród rodziców niemowlaków dużą popularnością cieszą się wielorazowe podkłady higieniczne. Zanim się je użyje pierwszy raz, należy je wyprać. Pokład można prać razem z pieluszkami wielorazowymi lub z ubrankami dla dzieci. Należy stosować się do zaleceń prania podanych przez producenta. Matę trzeba wysuszyć, najlepiej rozwieszając rozłożoną na suszarce. Nie poleca się suszenia na kaloryferze oraz w suszarce automatycznej. Po upraniu i upraniu podkład do przewijania jest gotowy do użytku.  W czasie zmiany pieluchy matę rozkłada się na przewijaku lub na kanapie i przewija dziecko. Kiedy podkład zostanie zamoczony lub zabrudzony, należy go ponownie wyprać i później używać ponownie. Wielorazowe podkłady do przewijania to rozwiązanie ekologiczne i ekonomiczne. Świetnie sprawdza się w podróży. Mały podkład można złożyć w kostkę i zapakować do torby z rzeczami niemowlaka. Wielorazowe podkłady do przewijania występują w różnych wersjach kolorystycznych, często dostępne są też wzory z nadrukami.

Jak urządzić miejsce do przewijania dziecka?

Rodzice niemowlaków powinni pomyśleć o urządzeniu w pokoju strefy przewijania. Znacznie ułatwi i uporządkuje ona zmianę pieluchy. W strefie przewijania powinny znaleźć się wszystkie niezbędne akcesoria. W zależności do miejsca, jakim się dysponuje, strefę do zmiany pieluszki można wyposażyć w różne sprzęty. W małych pokojach dziecinnych sprawdza się przewijaki na ścianę lub montowane na łóżeczko. Są one ergonomiczne i zajmują niewiele miejsca. Do większych wnętrz polecane są komody z przewijakiem. Jest to droższe i większe rozwiązanie, ale niezwykle praktyczne. W komodzie można trzymać kosmetyki, ubranka i inne akcesoria. Alternatywą dla komody są różnego rodzaju półeczki i inne szafki. Miejsce do przewijania powinno się także wyposażyć w podkłady sanitarne, maty do zmiany pieluszki, kosze na zużyte pampersy.

Strefa przewijania to nie wszystko. Dziecku czasem trzeba też zmienić pieluchę poza domem. W takiej sytuacji przydatne będą wielorazowe lub jednorazowe podkłady, które pakuje się do niemowlęcej torby.