Projektory dla dzieci

Sposób na usypianie malucha

Niemowlaki i noworodki przesypiają większą część dnia. Podaje się, że w pierwszych miesiąca dziecko może przesypiać nawet 16 godzin dziennie. Okazuje się jednak, że w niektórych sytuacjach uśpienie malucha nie jest takie łatwe. Wtedy warto sięgnąć po sposoby na uśpienie niemowlaka. Tych jest co niemiara, a ich skuteczność jest kwestią indywidualną. Jednym z rozwiązań polecanych przez rodziców są projektory dla dzieci. Świetnie sprawdzają się one w pokoju noworodków, niemowlaków, a także starszych dzieci. Ich zadaniem jest ułatwienie zasypiania, uspokojenie, relaksowanie, a także dostarczanie rozrywki.

Nie znaleziono produktów, których szukasz.

Czym są projektory dla dzieci?

Projektory dla dzieci to specjalne urządzenia, które pozwalają na tworzenie niezwykłych refleksów świetlnych i złudzeń optycznych na ścianie lub suficie. Projektory dla dzieci występują w różnych wersjach. Mogą one stanowić osobne urządzenie lub też być częścią bujaczka czy elektronicznej niani. Te ostatnie doskonale sprawdzają się w przypadku niemowlaków. Projektory dla starszaków zamykane są w lampce nocnej czy też w latarce. Są one bardziej rozbudowane i nie tylko tworzą refleksy świetlne, ale także wyświetlają scenariusze bajek.

Projektor dla dzieci po włączeniu na płaskiej powierzchni ściany lub sufitu tworzy wizualny efekt np. gwiazdek, kosmosu, tęczy, misiów czy innych zwierzątek. Całe zjawisko jest magiczne i niezwykłe, a także niezwykle podoba się dzieciom.

Funkcje projektorów dla dzieci

Projektory dla dzieci to sprzęty wielofunkcjonalne. Ich głównym zadaniem jest pomoc w usypianie dzieci. Ich działanie uspokaja i relaksuje również maluchy. W przypadku starszaków projektory pełnią również funkcję rozrywkową. Urządzenia te mogą zastępować nocne lampki. Doskonale sprawdzą się w pokojach dzieci, które boją się ciemności. Włączone przez całą noc dają poczucie bezpieczeństwa i delikatnie rozświetlają wnętrze. Mogą one oświetlać drogę do łazienki lub pokoju rodziców przebudzonemu dziecku.

Jaki rodzaj projektora dla dzieci wybrać?

Projektory dla dzieci występują w kilku rodzajach. W naszym sklepie dostępne są urządzenia dla niemowląt oraz dla starszych dzieci. Najprostsze modele to te oświetlające pokój, rzucające świetlne refleksy i wygrywające wbudowane melodie. Takie projektory przeznaczone są dla niemowlaków. Dla starszych dzieci przeznaczone są bardziej zaawansowane projektory. Oprócz podstawowych funkcji mogą one wyświetlać historyjki i bajki.

Funkcjonalności projektorów dla dzieci

Najpopularniejszym modelem projektorów dla dzieci są urządzenia wbudowane w lampkę nocną. Pełnią one funkcje lampki oraz projektora. Można z nich korzystać oddzielnie. Popularne są również projektory dla dzieci, które mają wbudowaną funkcją automatycznego reagowania na płacz dziecka – urządzanie włącza się wtedy samoistnie.  W odpowiedzi na płacz malucha na ścianie szybko zaczynają się pojawiać rozmaite kształty. Mogą one przybierać formę bajkowych postaci, zwierzątek, figur geometrycznych. W przypadku projektów dla niemowlaków popularnym wyborem są też urządzenia wbudowane w karuzelę. Jest to praktyczne i ciekawe rozwiązanie. Karuzelę z projektorem mocuje się nad łóżeczkiem, dzięki czemu maluch może łapać wiszące i kręcące się zabawki, a międzyczasie obserwować wydobywające się z projektora kształty. Karuzele z projektorami przeznaczone są dla dzieci powyżej 3 miesiąca życia. Pozwalają one na rozwijanie zmysłów już od najmłodszych lat.

W pokoju niemowlaka dobrze spisują się też projektory Przytulanki. Są one połączeniem urządzenia wyświetlającego obraz z misiem lub inna maskotka. Dziecko może się przytulać do zabawki i zabierać ją wszędzie ze sobą. Ten typ projektorów zasilany jest na baterię.

Wśród starszych dzieci duże zainteresowanie wzbudzają latarki LED z projektorami. Umożliwiają one wyświetlanie ulubionych bohaterów bajek i kreskówek. Mogą one być stosowane jako uzupełnienie czytanych na dobranoc książeczek.

Jaki projektor dla dziecka wybrać?

Kupując projektor dla dziecka, warto zwrócić uwagę na jego najważniejsze parametry. Przede wszystkim urządzenie musi być bezpieczne dla malucha. W tym celu projektor powinien być dopasowany do wieku brzdąca. W dopasowaniu tym pomoże sprawdzenie oznakować wiekowym na opakowaniu produktu. Bezpieczny dla dziecka projektor to ten z certyfikatami i atestami. Poświadczana one, że urządzenie jest wykonane z bezpiecznych materiałów wysokiej jakości, które nie szkodzą dziecku. W przypadku produktów dla małych dzieci gwarantują także, że w projektorach nie będzie małych części, które dzieci mógłbyby połknąć.

Parametry techniczne projektorów dla dzieci

Projektory dla dzieci powinny umożliwiać regulację światła. Najlepiej, jeśli będą dawać one światło o delikatnej i subtelnej barwie, która uspokoi dziecko, a nie nadmiernie pobudzi je. Przy zakupie warto też sprawdzić, jak światło jest uruchamiane. Większość modeli włącza się automatycznie na czynnik ruchu lub płacz dziecka, a następnie wyłącza po 30-45 minutach. Niektóre modele dają też możliwość stosowania ich jako pozytywek.