Przewijaki

Miejsce do przewijania dziecka

Dziecko może musi mieć zmienioną pieluszkę kilka razy dziennie. Większość rodziców przewijanie niemowlęcia traktuje jak rutynową czynność. Na początku jednak może być ona trudno. Pomocą w przewijaniu malucha jest praktyczny przewijak. Przyspiesza i ułatwia on cały proces, a także jest wygoda dla rodziców. Przewijaki dla niemowląt są dostępne w wielu rodzajach. Warto poznać typy tego akcesoriom, zanim kupi się ten, który będzie chciało się umieścić w pokoju niemowlaka.

Nie znaleziono produktów, których szukasz.

Przewijak na łóżeczko

Przewijak na łóżeczko to najpopularniejszy model tego akcesorium. Nakłada się go na łóżeczko. Ma on formę deski pokrytej miękkim materiałem lub ceratą. Deska jest wyprofilowana w taki sposób, aby dziecka się z niej nie stoczyło. Przewijaki na łóżeczko dostępne są w wersji z zagłówkiem lub bez niego. Nastawkę mocuje się do łóżeczka, ale bardzo łatwo można ją zdjąć, kiedy nie jest używana. Przewijak na łóżeczko doskonale sprawdzi się w małym pokoju. Można ją również zabrać w podróż samochodem, na wakacje czy odwiedziny u rodziny. Pozwala to zmieniać dziecku pieluchę w higienicznych warunkach. Ten typ przewijaka można stosować u dzieci powyżej 12 miesiąca życia. Wadą przewijaków na łóżeczko jest również to, że nie są one wyposażone w dodatkowe półki i szafki, gdzie łatwo można schować pieluchy, kosmetyki czy ubrania – te rzeczy zawsze warto mieć pod ręką. Półki i kieszenie zastąpić mogą specjalne kieszenie, które wiesza się na boku łóżeczka lub półki postawione obok dziecięcego łóżeczka.

Komoda z przewijakiem

Kiedy niemowlakowi urządza się osoby pokój, to warto zainwestować w komodę z przewijakiem. Przewijak znajduje się na samej górze i jest przymocowany do blatu mebla. Przewijak na komodzie jest miękki i bezpieczny, a przy tym bardzo praktyczny. Na dole ma on mnóstwo miejsca na pieluchy, kosmetyki, ubrania czy inne akcesoria przydatne w pielęgnacji malucha. Kiedy dziecko wyrośnie z przewijaka, można go zdemontować i korzystać tylko z komody. Takie mebel przyda się w pokoju dziecięcym przez wiele lat.

Przewijak z wanienką

Przewijak może być również połączony z wanienką. Takie sprzęt wykorzystuje się w dużej łazience. Pod przewijakiem umieszczony jest specjalny stelaż, na którym montuje się wysuwaną wanienkę. Na samym dole konstrukcji znajdują się półeczki na kosmetyki i inne akcesoria. Przewijak z wanienką powinien być wykonany z materiałów odpornych na wilgoć.

Rodzaje przewijaków

Te wyżej wymienione przewijaki to tylko najpopularniejsze modele. W naszym sklepie kupisz też przewijak ze stelażem, przesuwne lub składane na stalowej ramie. Popularne są też stoły do przewijania wykonane z drewnianej lub metalowej płyty. Takie przewijaki mogą być wyposażone w kołka i dodatkowe półeczki oraz szafeczki. Ciekawym rozwiązaniem są również przewijaki do zamontowania na ścianie. Przewijak naścienny wykonany jest z drewna, tworzywa sztucznego, kawałka materiału zabezpieczonego stelażem. Można go zamontować na dowolnej wysokości. Zazwyczaj jest on składany, a po rozłożeniu znajdują się w nim specjalne półeczki. Tego typu przewijaki zajmują niewiele miejsca i sprawdza się nawet w bardzo małych pokojach niemowlęcych.

Bezpieczny przewijak dla niemowląt

Przewijaki dla niemowląt wykonuje się z różnych materiałów. Kupując ten sprzęt, warto zwrócić uwagę na to, czy nie zawiera one w sobie szkodliwych środków chemicznych. O bezpieczeństwie przewijaka świadczą certyfikaty i atesty. Najlepiej wybierać przewijaki ekologiczne w całości wykonane z naturalnych materiałów. Konieczne trzeba zwrócić uwagę na oznaczenia dotyczące norm bezeceństwa. Dobrej jakości przewijaki dla dzieci posiadają pozytywną opinię Instytutu Matki i Dziecka oraz poświadczenie, że nie zawierają one szkodliwych substancji takich jak PVC-free, PP, PE.

Aby zapewnić dziecku bezpieczeństwo w czasie zmiany pieluszki, dobrze jest także wybierać przewijak z podwyższonymi bokami. Ich celem jest zabezpieczenie dziecka przed stoczeniem się i upadkiem. Przewijanie ruchliwego brzdąca może być trudnym zadaniem, dlatego w niektórych przypadkach dobrze jest postawić na matę do przewijania. Rozkłada się ją na kanapie czy podłodze. Alternatywą dla maty są dmuchane przewijaki. Zabezpieczają one malucha przed upadkiem na ziemię.

Przewijak wygodny dla rodziców

Przewijak powinien być wygodny nie tylko dla dziecka, ale i dla rodziców. Z racji tego, że rodzic zmienia pieluchą kilka razy dziennie, to czynność ta może się wiązać z dużymi niedogodnościami. Dlatego też ważne jest, aby wybrać przewijak dostosowany do potrzeb rodzica. W tym zakresie trzeba zwrócić uwagę na wysokość, na jakiej się umieszcza akcesorium. Schylanie się kilkanaście razy dziennie na zbyt nisko zamontowanym blatem znacznie odciąży kręgosłup i wywoła ból. Należy również wybierać przewijaki, które pozwolą mieć wszystkie potrzebne akcesoria pod ręką.

Maksymalne obciążenie i maksymalny wiek

Przewijak powinien być dostosowany do wieku oraz wagi dziecka. Poszczególne modele są w stanie utrzymać określony ciężar. Takie ograniczenia mają przewijak na łóżeczko, te w zestawie z łóżeczkami turystycznymi, montowane na ścianę. Należy pamiętać, że długość i szerokość przewijaka powinna być zawsze większą niż dziecko, żadna część ciała nie powinna wystawać poza krawędzie przewijaka.