prezent świąteczny dla chłopaka

Bieżnie

Wygodny jogging przez cały rok

Bieganie to jedna z najczęściej wybieranych aktywności fizycznych. Moda na bieganie ogarnęła cały świat kilka lat temu i nie chce minąć. Jednak nie wszyscy czerpią przyjemność z joggingu w parku czy na rzecznych bulwarach. Przyjemności w bieganiu na świeżym powietrzu nie dostrzega się szczególnie zimę, kiedy to pada deszcz, śnieg lub jest po prostu zimno. W tej sytuacji z pomocą przychodzą bieżnie treningowe. Bieżnia sportowa pozwala biegać w zamkniętym pomieszczeniu. Ze sprzętu można korzystać w siłowni lub kupić własny domowy model. W naszym sklepie oferujemy bieżnie sportowe do zarówno do domowego, jak i komercyjnego użytku. W ofercie znajdują się polecane przez specjalistów bieżnie antygrawitacyjne oraz bieżnie składane, które świetnie spiszą się na niewielkiej przestrzeni.

Nie znaleziono produktów, których szukasz.

Co daje trening na bieżni?

Bieganie na sportowej bieżni daje tyle samo korzyści, co bieganie w plenerze. Ta aktywność fizyczna angażuje do pracy wiele grup mięśni, przede wszystkim tych z dolnej partii ciała. Podczas treningu biegowego pracują więc mięśnie nóg, uda, podudzia, pośladki, a także mięśnie grzbietu, brzucha czy obręczy barkowej. Regularnie korzystanie z bieżni sportowej poprawia kondycję, wzmacnia organizm, zwiększa jego wydolność, przyspiesza metabolizm i wspomaga proces odchodzenia. Aby zauważyć efekty treningu na bieżni, to ćwiczyć należy regularnie. Trening powinien być powtarzany 3-4 razy w tygodniu.

Dla kogo są bieżnie sportowe?

Treningi na bieżni do dobre rozwiązanie dla każdego. Ćwiczyć można na nich nawet osoba z małą kondycją fizyczną, która dopiero zaczyna swoją przygodę ze sportem. Kluczowe jest jednak, aby dobrze zaplanować trening i odpowiednio dobrać program do kondycji ćwiczącego. Osoby początku powinny zaczynać od niewielkich prędkości oraz znacznych dystansów, a w miarę zaawansowania zwiększać intensywność ćwiczeń. Nowoczesne bieżnie sportowe pozwalają na samodzielnie planowanie treningów i dobieranie ich intensywność. Nie trzeba więc już korzystać z pomocy trenera personalnego – ćwiczyć można w domu!

Bieżnie domowe

Najpopularniejsze bieżnie w naszym sklepie to te do użytku domowego. Występują one w kilku typach, które różnią się od siebie głównie konstrukcją oraz sposobem działania. Wśród dostępnych sprzętów wyróżnić można więc:

 • Bieżnie mechaniczne – to tanie urządzenie; pas, po którym się biega, jest prowadzony w ruch przez samą osobie ćwiczącą; z racji tego mechanizmu działania bieżnie manualne nie są polecane osobom początkującym, które mogą mieć problem z jej użytkowaniem;
 • Bieżnie elektryczne – w tego typu urządzeniach pas biegowy napędzany jest przez silniki; oznacza to, że prędkość jego działania można swobodnie dostosowywać; bieżnie elektryczne dają możliwość stosowania wielu programów, które różnią się m.in. intensywnością, prędkością czy kątem nachylania; najpopularniejsze bieżnie elektroniczne to te marek HMS, Horizon Fitness, Sapphire oraz Body Sculpture;
 • Bieżnie antygrawitacyjne – to nowoczesny sprzęt najchętniej polecany przez specjalistów i trenerów personalnych podczas treningu obciążają one organizm i pozwalają nie tylko biegać, ale i wykonywać inne czynności; ich wysoka cena sprawia, że na zakup bieżni antygrawitacyjnych zazwyczaj decydują się siłownie;
 • Bieżnie ciśnieniowe – wyposażone są w specjalną kapsułę, która wytwarza podciśnienia; w efekcie tkanka tłuszczowa spalana jest szybciej.

Najważniejsze parametry techniczne bieżni sportowych

Bieżnie sportowe różnią się od siebie nie tylko mechanizmem działania, ale i parametrami technicznymi. Przyjrzenia się im nie sposób pominąć, jeśli chce się kupić sprzęt dobrej jakości. Ich analiza powinna opierać się na indywidualnych potrzebach i preferencjach. W przypadku bieżni sportowych najważniejsze kwestie to:

 • Moc silnika – dotyczy to bieżni elektrycznej. Urządzenia o mocy około 2 KM nadają się wyłącznie do truchtu. Jeżeli zależy nam więc większym obciążeniu, decydujmy się na modele mocniejsze.
 • Nośność – podawana jest w kilogramach i powinno zostać dostosowane do wagi naszego ciała. Zakupić można bieżnie 100 kg, 120 kg, 150 kg, a nawet 200 kg.
 • Rozmiar pasa biegowego – zbyt krótka bądź zbyt wąska bieżnia do biegania będzie niewygodna, dlatego warto dopasować te parametry do naszego wzrostu. Dla osób wysokich odpowiednia będzie bieżnia o wymiarach 165×60 cm.
 • Prędkość – wielu producentów załącza informację, z jaką maksymalną prędkością może poruszać się pas biegowy. Na rynku znaleźć można modele, które pozwolą nam rozpędzić się do poziomu od 5 do ponad 20 kilometrów na godzinę.
 • Nachylenie – kolejny parametr pasa biegowego. W przypadku urządzeń elektrycznych kąt nachylenia pasa możemy dowolnie zmieniać. Biorąc pod uwagę ofertę rynkową, wartość ta wynosi od 3 do nawet 40 stopni.
 • Funkcje komputera – kolejny parametr, na który należy zwrócić uwagę, gdy kupowana jest bieżnia elektryczna. Wbudowane komputery wyróżniają się zazwyczaj bardzo szerokim zakresem obsługiwanych funkcji. Wymienić należy przede wszystkim pomiar pulsu, pokonanego dystansu, czasu, prędkości oraz wydatku energetycznego. Do tego dochodzą również wbudowane programy treningowe, pozwalające na dostosowanie obciążenia i trybu pracy urządzenia.
 • Dodatkowe wyposażenie – producenci, chcąc zachęcić do zakupu ich urządzeń, dołączają również wszelakie dodatki. Bieżnia treningowa może być więc wyposażona w głośniki, gniazdo 3.5 mm Jack, gniazdo USB, moduł Bluetooth lub Wi-Fi, nawiewy czy też miejsce na bidon lub urządzenia mobilne. Bardzo popularna jest również bieżnia z masażerem.