Rowery treningowe

Rower do domu

Rowery treningowe stacjonarne to jeden z podstawowych sprzętów do przeprowadzania treningów wytrzymałościowych. Nie może ich zabraknąć w żadnej siłowni. Rowery treningowe coraz częściej znajdują się ten na wyposażaniu domowej siłowni. Są one łatwo dostępne, a ich ceny niewygórowane. Pozwalają one przeprowadzać trening cardio jesienią i zimę, kiedy to zła pogoda nie sprzyja rowerowym przejażdżka na świeżym powietrzu. W naszym sklepie oferujemy funkcjonalne i efektywne rowery treningowe w wielu wariantach. Poszczególne modele różnią się budową, systemem hamowania, wyposażeniem. W ofercie naszego sklepu znaleźć można rowery stacjonarne do użytku domowego, jak i te dedykowane klubom fitness i siłownią.

Nie znaleziono produktów, których szukasz.

Rowery treningowe: dlaczego warto z nich korzystać?

Rowery treningowe to idealne sprzęt do domowej siłowni. Ni zajmują one wiele miejsca, a dodatkowo atrakcyjnie się prezentują. Nie trzeba ich ukrywać w piwnicy czy w osobnym pokoju. Rower stacjonarnych świetnie spisze się jako sprzęt salonowy, pozwalają na przeprowadzanie skutecznych treningów przy jednoczesnym oglądaniu TV. Trening na nim niesie za sobą wiele korzyści dla organizmu. Jakich?

Rowery treningowe pozwalają w czasie ćwiczeń zaangażować wiele grup mięśni, przede wszystkim dolnych części ciała. Z racji tego dochodzi do poprawy wydolności, przyspieszenia metabolizmu, a także skutecznego spalenia tkanki tłuszczowej, co przekłada się na chudnięcie.

Rowery treningowe: jakie kupisz w naszym sklepie?

Nasz sklep oferuje rowery treningowe do użytku domowego, półkomercyjne i komercyjne, czyli takie dedykowane profesjonalnym siłownią i klubom fitness. W ofercie znajdują się rowery różnego typu, czyli różnej budowy. Proponujemy rowery treningowe pionowe, poziome, spinningowe i hybrydowe. Najpopularniejszym modelem są rowery stacjonarne pionowe, można kupić je w większości sklepów ze sprzętem sportowym. Ćwicząc na nich, należy utrzymywać pozycję wyprostowaną. Idealnie sprawdzają się one w warunkach domowych, a także polecane są osobom z dolegliwościami kardiologicznymi, ponieważ usprawniają pracę układu oddechowego. Mniej popularne, wybierane zazwyczaj przez zaawansowanych sportowców są poziome rowery treningowe. Dają one możliwość treningu w pozycji leżącej, przez co nie obciąża się kręgosłupa, a do pracy zmusza mięśnie brzucha. Kolejny rodzaj rowerów treningowych to te spinningowe. Pozwalają one jednocześnie jechać i wykonywać dodatkowe ćwiczenia. Ten typ sprzętu polecany jest osobom, które preferują dynamiczny trening. Chcąc połączyć działania wszystkich wyżej wymienionych rowerów stacjonarnych, można zakupić sprzęt hybrydowy. Łączy on funkcjonalności modeli poziomych i pionowych.

Markowe rowery treningowe

Nasz sklep dba o to, aby dostarczać wysokiej jakości sprzęt sportowy. Aby było to możliwe, rozpoczęliśmy współpracę z cenionymi i renomowanymi markami takimi jak inSPORTline, BH Fitness, HMS, Zipro, EXERCYCLR S.L., Kettler czy Finnlo. Oferują one rowery stacjonarne najwyższej jakości, na których można przeprowadzać treningi o różnej intensywności. Współpraca na szeroką skalę z wieloma producentami daje nam możliwość oferowania sprzętu sportowego w atrakcyjniej cenie dla każdej kieszeni. W naszym sklepie zakupić można zarówno podstawowe modele rowerków treningowych, jak i te zaawansowane, a przez to droższe, które umożliwiają szczegółową kontrolę i monitoring parametrów treningu. Zaawansowane rowery treningowe wyposażone są m.in. w komputer, system pomiaru tętna, wyświetlacz LCD, pomiar czasu, dystans, pulsu, różne programy treningowe.

Ile kosztuje rower treningowy?

Początkujący adepci sportu, którzy marzą o rowerze treningowym do domu, mogą go u nas zakupić już za ok. 300 złotych. Są to proste urządzenie pionowe, które umożliwiają efektywny trening bez wychodzenia z domu. Niskobudżetowym rozwiązaniem jest też mini rower stacjonarny. Jest on nie tylko tańszy od pełnowymiarowego sprzętu, ale i zabiera mniej miejsca. Swoim wyglądem przypominają on wszystkim znany stepper. Droższe i bardziej zaawansowana rowery treningowe np. marki Kettler to koszt od 1000 złotych w górę. Najczęściej zaopatrują się w nie siłownie i kluby fitness.

Najważniejsze parametry rowerów stacjonarnych

Wybór roweru treningowego nie jest łatwym zadaniem. Należy zdecydować się nie tylko na markę sprzętu sportowego, ale także na to, czy rower ma być mechaniczny, magnetyczny czy elektromagnetyczny. Do tego dochodzi jeszcze szereg parametrów technicznych, które również mają znaczenie. Przed decyzją należy sprawdzić m.in., jakie jest obciążenie wagowe urządzenia. Większość rowerów treningowych posiada obciążenie do 160 kg, oznacza to, że osoba cięższa nie może na nim ćwiczyć, bo uszkodzi urządzenie. Dobrze jest też sprawdzić, czy rowerek posiada udogodnienie wpływające na wygodę przeprowadzania treningu np. regulację siodełka, kierownicy i uchwytów czy możliwość wykonywania pomiaru czasu, odległości oraz prędkości. Przydatnymi rozwiązaniami stosowanymi w rowerach treningowych są też uchwyty montażowe na książkę, balet czy odtwarzać MP3. Dzięki temu czas treningu mija szybciej.