Wioślarze

Wiosłowanie w domowych warunkach

Jednym z popularniejszych sprzętów sportowych są wioślarze. Przede wszystkim te urządzenia można znaleźć w siłowniach i klubach fitness, jednak w naszym sklepie można zakupić też wioślarze do domowego użytku. Oferujemy szeroki wybór ergometrów wioślarskich na każdą kieszeń. Współpracując z wieloma producentami sprzętów sportowych, możemy zaproponować atrakcyjne ceny i szeroki wybór. Wszystkie dostępne w ofercie sprzęty można zamówić online, zostaną one dostarczone pod wskazany adres w błyskawicznym czasie.

Nie znaleziono produktów, których szukasz.

Czym są wioślarze sportowe?

Wioślarze to jedne z najpopularniejszych urządzeń do treningu ogólnorozwojowego. Sprzęt ten nazywany jest również jako trenażer lub ergometr wioślarski. Jak wskazuje sama nazwa tego urządzenia treningowego, imituje ono ruchy wykonywane podczas wiosłowania. Sprzęt może stać się podstawą domowej siłowni. Z racji tego, że nie zajmują wiele miejsca, zmieszczą się nawet w mieszkaniu o standardowej powierzchni. Do małych wnętrz można wybrać dostępne w naszym sklepie wioślarze składane, co jeszcze bardziej ograniczają powierzchnię, którą zajmują.

Dlaczego warto ćwiczyć na wioślarzu?

Wioślarze to urządzenia, które pozwala poprawić ogólną kondycję organizmu oraz zwiększyć jego wydolność. Wśród korzyści treningu na wioślarzu wymienia się też to, że podczas treningu aktywizuje się wiele grup mięśniowych. Pracują nie tylko ręce, ramiona i barki, ale także brzuch, nogi i biodra. Ćwiczenie na tym urządzeniu pozwalają więc wzmocnić mięśnie i wysmuklić sylwetkę. Ważną zaletą jest to, że wioślarze nie obciąża nadmiernie stawów, przez co minimalizuje się ryzyko kontuzji.

Wioślarze to sprzęty, z których korzystać może każdy. Sprawdza się ona zarówno przy treningu nastawionym na dużą masę mięśniową, jak i tym ogólnym – wzmacniającym. Na sprzęcie sportowym można ćwiczyć bez względu na aktualną kondycję fizyczną czy masę ciała. Najczęściej na wioślarza wsiadają panowie, którzy chcą rozbudować mięśnie ramion i pleców. Efekty treningu zależą od intensywności ćwiczeń.

Wioślarze: budowa i instrukcja obsługi

Trenażery wioślarskie bez względu na model zbudowane są bardzo podobnie. Różnice pomiędzy poszczególnymi sprzętami dotyczą więc detali takich jak materiał wykonania czy system napędu i oporu. Każdy ergometr wioślarskie skalda się z:

  • Siodełka i prowadnicy – chcąc kupić dobrej jakości sprzęt, warto zwrócić uwagę czy te elementy wioślarza są stabilne i dobrej kości; specjaliści polecają wioślarze, które posiadają siodełka umieszczone na kulkowych łożyskach;
  • Korpus z wiosłami – wioślarze mogą występować w dwóch wariantach: z systemem napędowym z ramionami wioślarskimi lub z systemem centralny z drążka, za który się pociąga; ten pierwszy model działa na tych samych zasadach, co rzeczywiste wiosłowanie; drugi system jest popularnym rozwiązaniem, które jest niezwykle funkcjonalne; pojawia się w nim linka, dzięki której można wykonywać ćwiczenia, zarówno siedząc na siedzeniu wioślarza, jak i stojąc przed urządzeniem;
  • System napędu i oporu – wioślarze mogą być wyposażone w system hydrauliczny, magnetyczny oraz wodny; wioślarze z systemem hydraulicznym to te, w których opór wytwarzany jest przez tłoki hydrauliczne umiejscowione w wiosłach; modele z systemem magnetycznym wyposażone są w koła zamachowe oraz system oporu wbudowany regulowany manualnie z pomocą pokręteł lub elektronicznie komputerem; ostatnim temu są ergometry wioślarskie z systemem wodnym, czyli te posiadające zbiorniki wodne w wiosłach;
  • System hamowania – w wioślarzach ważnym parametrem jest też system hamowania i oporu; w tej kategorii sprzęty można podzielić na modele mechaniczne i magnetyczne; wioślarze mechaniczne to starsze systemy, magnetyczne to nowoczesne sprzęty umożliwiające precyzyjną regulację oporu;
  • Elektronika – nowsze modele wioślarzy wyposażone są w komputer i monitor, które pokazują podstawowe parametry wykonywanego treningu, kontrolują czas wykonywania ćwiczeń, przebyty dystans, liczbę powtórzeń, spalone kalorie; w niektórych modelach dostępne są też opcję mierzenia tętna, gotowe programy treningowe czy testy sprawnościowe.

Na co jeszcze zwrócić uwagę przy zakupie wioślarza?

Oprócz kluczowych kwestii wymienionych wyżej model wioślarza warto dobierać tak, aby ćwiczenia na nim były, jak najbardziej wygodne i komfortowe. Dobrze jest też zwrócić uwagę na jakość wykonania sprzętu. Im będzie lepsza, tym dłużej urządzenie posłuży. Dobrym wyborem są wioślarze ze wzmocnioną strukturą np. profilami stalowymi. Istotne jest też dopuszczalne obciążenie, czyli nośność. Ten parametr musi być dopasowany do wagi użytkownika. Jeśli wioślarza chce się używać domu, to konieczne jest sprawdzenie wymiarów. Do małych mieszkań polecane są niewielkie wioślarze, które można przechowywać w pionie lub modele składane.

Cena wioślarza

Cena jest jednym z najistotniejszych parametrów przy zakupie sprzętu sportowego. Chcąc sięgnąć po urządzenie znanego producenta w podstawowej wersji, trzeba zapłacić od 300 złotych w górę, droższe są wioślarze profesjonalne lub półprofesjonalne, których ceny mogą przekroczyć kilka tysięcy złotych. W naszym sklepie można zakupić ergonometry wioślarskie takich marek jak HMS, BH Fitness, Hertz czy iSPORTline.