Atlasy treningowe

Sprzęty do ćwiczeń siłowych

Atlasy treningowe to maszyny, które wykorzystuje się do treningu siłowego. Można z nich korzystać na siłowniach komercyjnych lub w zaciszu własnego domu. Na pierwszy rzut oka atlas do ćwiczeń wygląda na skomplikowany sprzęt, ale trening na nim jest banalnie prosty. Ćwiczenia na atlasach treningowych są bezpieczne, a przede wszystkim skuteczne. Z tej maszyny korzystać mogą zarówno osoby zaawansowane, jak i początkujące. Nasz sklep proponuje atlasy treningowe cenionych na rynku producentów skrętu sportowego. Do zakupu zachęcają szeroka oferta, atrakcyjne ceny, a także błyskawiczna wysyłka.

Nie znaleziono produktów, których szukasz.

Czym jest atlas treningowy?

Atlas treningowy to urządzenie, które przy pierwszym kontakcie może kojarzyć się z maszyną do tortur. Tak naprawdę jednak jest wielofunkcyjnym urządzeniem do treningu całego ciała. W zależności od zaawansowania konstrukcji atlas pozwala na trening nóg, tułowia, rąk. Trening można wykonywać z różnym obciążeniem.

Warto wspomnieć, że dobrej jakości atlasy treningowe są w stanie zastąpić niemal całą siłownię. Pozwala ona na ćwiczenie różnych mięśni i różnych partii ciała. Na salach treningowych ćwiczyć może każdy bez względu na wiek, płeć czy zaawansowanie kondycji fizyczne. Trening na tym urządzeniu pozwala poprawić siłę i kondycję całego ciała, wygląd sylwetki, zwiększyć i wzmocnić masę mięśniową oraz kształtować rzeźbę ciała.

Atlasy do ćwiczeń to popularne sprzęty do domowych siłowni. Wiele osób wybiera je ze względu na wielofunkcyjność urządzenia. Jeden atlas może zastąpić kilka różnych sprzętów, a przez to zaoszczędzić miejsce, które należałoby przeznaczyć na miejsce do ćwiczeń.

Jaki atlas do ćwiczeń kupić?

Jednym z pierwszych rzeczy, które należy sprawdzić, przy zakupie atlasów do ćwiczeń są parametry techniczne urządzenia. W danych technicznych tej maszyny do siłowni znaleźć można m.in. wymiary, jakie atlas posiada po rozłożeniu oraz informację o masach. Rozmiar atlasów treningowych jest szczególnie ważny, jeśli sprzętu chce się używać w niewielkiej domowej siłowni. Wiele osób nie docenia sporych rozmiarów urządzenia i już po zakupie ma problem z miejsce, w którym można go rozłożyć. Do domowego użytku warto kupić atlasy treningowe składane, których przechowywanie jest łatwiejsze. Mały i poręczny sprzęt można łatwo schować za szafą czy pod stołem.

Parametr masy w danych technicznych informuje o maksymalnej masie obciążenia podczas ćwiczeń, a także maksymalnej wadze użytkownika. Podstawowe modele atlasów treningowych posiadają ograniczenie do 100 kilogramów. Osoby wyższe i cięższe powinny więc korzystać z bardziej zaawansowanych modeli.

Funkcjonalne atlasy treningowe

Wybierając atlas do ćwiczeń, należy sprawdzić również, jakie funkcje oferuje. Im większy i droższy atlas, tym więcej funkcji ćwiczeń on oferuje. Dzięki temu ma się możliwość trenować różne partie ciała. Jeśli trening ma obejmować tylko wybraną grupę mięśni, to warto wybierać urządzenia kładące nacisk na ćwiczenia na konkretne partie ciała. W naszym sklepie można kupić atlasy treningowe nakierowane na trening nóg lub górnych partii ciała. Wśród najpopularniejszych modeli w naszym sklepie znajdują się atlasy treningowe typu motylek, wyciskanie na ławeczce, wieża latissimus. Na uwagę zasługują też atlasy do ćwiczeń z ławeczką skośną, naciąganymi linami od dołu i tyłu, podpórką do pompek czy przystawką do ćwiczenia mięśni brzucha.

Początkujący adepci sportu powinni wybierać atlasy treningowe w wersjach podstawowych, a przez to prostszych w obsłudze. Osoby długo ćwiczące i zaawansowane dobre efekty osiągnąć ćwicząc na profesjonalnych i rozwiniętych modelach.

Dobrej jakości atlasy treningowe

Na jakość atlasów do ćwiczeń wpływa materiały ich wykonania oraz marka. Jeśli chce się mieć pewność, że sprzęt będzie solidny, trwały, a także bezpieczny w użytkowaniu warto sięgać po atlasy treningowe sprawdzonych marek, które cieszą się dobrymi opiniami. Takie można znaleźć w naszym sklepie.

Jak ćwiczyć na atlasie treningowym?

Efektywny trening siłowy powinien obejmować zarówno ćwiczenia na atlasie treningowy, jak i z wolnymi ciężarami np. sztangą lub hantlami. Na połączenie tych dwóch treningów zazwyczaj decydują się profesjonaliści. Osoby początkujące mogą na wstępnie przygody z treningiem siłowym ograniczyć się jedynie do ćwiczeń na atlasie. Ważne jednak, aby wybieramy one urządzenie, które zagwarantuje bezpieczeństwo podczas samodzielnych ćwiczeń.

Ćwiczenia na atlasach treningowych to dobra forma ćwiczeń dla osób w trakcie rehabilitacji – po urazach i kontuzjach. Urządzenie to pozwoli na trening konkretnej partii mięśni, a jednocześnie wyizoluje pozostałe. Ćwicząc na atlasie treningowym, można być również pewnym, że ruch wykonywany jest prawidłowo, ponieważ ciężary prowadzone są na linkach lub prowadnicach. Ćwiczenia na atlasie nie wymagają dodatkowej asekuracji.

Zamów atlas treningowy w naszym sklepie

Atlasy treningowe do domowej siłowni można znaleźć w asortymencie naszego sklepu sportowego online. Oferujemy wiele modeli w akcyjnych cenach. Dostępne produkty można zamówić online. Zostaną one dostarczone kurierem pod wskazany adres zaledwie w kilka dni.