Kurtki rowerowe męskie

Jaką kurtkę rowerową męską wybrać?

Kolarstwo to uwielbiana przez Polaków dyscyplina sportu. Pomaga zadbać o kondycje, stan zdrowia i dzięki niej spędza się dużo więcej czasu na świeżym powietrzu. Aby jazda była przyjemna, ważny jest odpowiedni jednoślad, kask, a także specjalna odzież.  Kurtki rowerowe męskie to niezbędne wyposażenie dla panów, którzy wybierają się w dłuższe rowerowe trasy lub chcą trenować, gdy pogoda nie zachwyca. Zwykłe okrycie wierzchnie może się nie sprawdzić najlepiej na trasie, dlatego kurtka rowerowa posiada mnóstwo cech, której ułatwiają jazdę. Czy jest warta swojej ceny? Oraz jakie kurtki rowerowe męskie najlepiej wybrać?

Nie znaleziono produktów, których szukasz.

Kurtki rowerowe męskie, czy są potrzebne?

Jeśli od czasu do czasu pokonujecie na rowerze krótką trasę, to najpewniej nie odczujecie braku specjalnej kurtki rowerowej męskiej. Natomiast rowerzyści, którzy wybierają się na długie wycieczki, mimo niekorzystnych prognoz pogody, dobrze wiedzą, jak bardzo taka kurtka rowerowa może być potrzebna. Naturalnie można założyć zwykły model, jednak po jakimś czasie okazuje się, że nie było to najlepsze rozwiązanie. Dlaczego? W czym lepszy będzie model sportowy? Przede wszystkim bardzo istotne jest to, że został specjalnie zaprojektowany do jazdy na rowerze. W ogromnym stopniu wpływa to na komfort z użytkowania, a nawet na bezpieczeństwo. Kurtka rowerowa męska będzie wspaniale przylegać, ale nie będzie ograniczała naszych ruchów, co mógłby robić zwykły model. Jak wielkie ma to znaczenie? Każdy, kto jechał szybko i musiał wykonać niespodziewany manewr, na pewno się o tym przekonał. W takim momencie swoboda jest niezwykle ważna i nic nie powinno nam przeszkadzać. Oczywiście dobrze dobrany model oprócz wygody zapewni nam ochronę przed zimnem, a także bezpieczeństwo. Kurtki rowerowe męskie mają fabrycznie doszyte dobrej jakości odblaski, które wpłyną na widoczność rowerzysty przy złej pogodzie oraz po zmroku. Warto wspomnieć również o specjalnej właściwości kurtki rowerowej, która dzięki odpowiedniemu krojowi nie reaguje na podmuchy wiatru. Specjalny, dobry model zapewni nam pełną wygodę w czasie każdej kolarskiej podróży. A dobry materiał będzie gwarancją długiej żywotności ubrania.

Czy rozmiar kurtki rowerowej męskiej jest ważny?

Odpowiedź jest tylko jedna. Jasne, że tak! To jak z rozmiarem butów, za małe będą uwierać, za duże będą spadać. Aby kurtka rowerowa męska właściwie spełniała swoje funkcje, musi być odpowiednio dopasowana. Zbyt wielka może sprawiać, że do środka będzie wpadał wiatr, a zbyt krótka i obcisła ograniczy swobodę ruchów, narażając nas na niebezpieczeństwo. Jeżeli nie jesteśmy pewni, w którym modelu czujemy się najlepiej, dobrze jest przymierzyć wiele różnych fasonów lub wcześniej zmierzyć się w domu. Dobrze podane wymiary pomogą w znalezieniu odpowiedniego rozmiaru. Należy pamiętać, że każdy producent może mieć indywidualną tablicę rozmiarów. Warto to sprawdzić, szczególnie jeśli zamówienie robimy przez stronę internetową.

Na co warto zwrócić uwagę? 

Szeroka oferta w sklepach wcale nie ułatwia zadania, jeśli nie do końca wiemy, czego dokładnie potrzebujemy. Dobrze zastanowić się wcześniej nad naszymi potrzebami i preferencjami. Kurtki rowerowe męskie są sprzedawane przez cały rok, ale to przed zbliżającą się jesienią, znajdziemy najwięcej modeli. Jak wybrać dobrą kurtkę rowerową męską? Koniecznie przeczytajcie, co jest szczególnie istotne.

  • Kurtka rowerowa męska na jesień – najchętniej kupowane są kurtki rowerowe męskie softshell. Przyjemne w dotyku połączenie polaru ze zwykłą kurtką przeciwdeszczową, przyniosło wspaniały efekt. Takie modele są miękkie, ciepłe i wytrzymałe. Ochronią rowerzystę przed intensywnym deszczem oraz zmieszczą się w niewielkim plecaku. Najlepiej kupić kurtkę rowerową męską softshell z dodatkową przeciwwiatrową warstwą, którą proponuje wielu producentów. 
  • Kurtka rowerowa męska na zimę – tutaj sposoby są dwa. Ubieramy się wielowarstwowo lub kupujemy cięższą, lecz cieplejszą kurtkę rowerową, przeznaczoną do jazdy w zimie. Niestety może się okazać, że nie wszystkim w takim modelu będzie wygodnie. Wtedy lepiej zakupić dobre ubrania termoaktywne, ciepłą bluzę i na taki zestaw zakładać lżejszą kurtkę.
  • Budżet – producenci oferują wiele modeli w różnych cenach. Dzięki temu każdy znajdzie odpowiedni fason za przyzwoitą cenę. Można również poczekać na promocje, które w tej kategorii ubrań pojawiają się bardzo często, szczególnie na internetowych stronach sklepów sportowych. Zazwyczaj droższa kurtka rowerowa męska posłuży nam o wiele dłużej.
  • Producent – odzież sportową najlepiej kupować od znanych i cenionych producentów. Warto zwrócić uwagę na gwarancje i certyfikaty jakości. Kurtki rowerowe męskie z nieznanych firm mogą nie spełniać odpowiednio swojego zadania, nie będą chronić przed deszczem lub zimnem.
  • Dodatkowe wyposażenie – aby model służył Wam, jak najlepiej zastanówcie się, czego jeszcze potrzebujecie. Może przyda się duża liczba kieszeni, specjalny przypinany komin na szyje, które świetnie sprawdzi się przy wietrznej pogodzie, lub rękawy chroniące także dłoń? Na pewno warto kupić model ze wszytymi odblaskami. Może przyczynić się do uratowania naszego życia w trakcie wieczornych przejażdżek.