Rękawiczki rowerowe damskie

Jakie rękawiczki rowerowe damskie wybrać?

Jeżeli jeździsz często na rowerze, a trasy, które pokonujesz, robią się coraz dłuższe, to odpowiednia pora, abyś kupiła rękawiczki rowerowe. Nie jest to element przemijającej mody, ale istotna kwestia, jeśli zależy Ci na wygodnej jeździe oraz bezpieczeństwu. Koniecznie się w nie wyposaż przed kilkudniową wycieczką lub jazdą po stromym, nierównym terenie. Rękawiczki rowerowe damskie są również świetnym pomysłem na prezent dla przyjaciółki, dziewczyny lub żony, która uwielbia rowerowe szaleństwa. Podpowiadamy, jakie najlepiej wybrać.

Nie znaleziono produktów, których szukasz.

Rękawiczki rowerowe damskie, czy są potrzebne?

Być może wcześniej nigdy nie zastanawiałaś się nad zakupem rękawiczek na rower. Niektóre osoby uważają, że to niepotrzebny wydatek lub zbędny gadżet. To tak, jak z rowerowym kaskiem. Często nie nosimy go, dopóki nie zdarzy się jakiś nieprzyjemny incydent. Bardzo podobnie jest z rękawiczkami rowerowymi. Jednak warto pamiętać, że bycie osobą odpowiedzialną, wiążę się z dbaniem o własne zdrowie. Rękawiczki rowerowe damskie nie mają za zadanie jedynie ładnie wyglądać, czy chronić nasze dłonie przed zimnem. Posiadają wiele zalet, które nie wszystkim są znane, warto je przybliżyć.

  • Ochrona dłoni – jeśli jeździsz po nierównym, kamienistym terenie, zapewne wiele razy udało Ci się przewrócić. To samo dzieje się na leśnych ścieżkach, gdzie rower może zahaczyć o wystający z ziemi korzeń, a nawet na asfaltowej drodze, gdy przez przypadek stracimy panowanie nad naszym jednośladem, chociaż na chwilę. W czasie upadku człowiek odruchowo wyciąga ręce przed siebie. W takim przypadku rękawiczki rowerowe damskie ochronią Cię przed zdarciem sobie skóry z dłoni, siniakami lub wbiciem się czegoś ostrego. 
  • Oparzenia – to może zaskoczyć początkujące rowerzystki, ale taki sprzęt sprawi, że uda Wam się uniknąć niebezpiecznych oparzeń słonecznych lub odcisków od kierownicy. Takie sytuacje zdarzają się często, gdy jeździmy w upalne dni oraz na długich trasach. Założenie rękawiczek rowerowych damskich zapobiega takim sytuacjom.
  • Amortyzacja – ten niewielki kawałek materiału zadba o naszą amortyzację oraz poprawi chwytność kierownicy. Nasze dłonie nie będą się po niej ślizgać, więc nie stracimy równowagi i nie spadniemy z roweru. 
  • Kontrola – zdarzyło Ci się, że przez jakąś niespodziewaną nierówność drogi, Twoje ręce oderwały się od kierownicy? Rękawiczki rowerowe damskie wspomagają przyczepność i pomagają przy szybkich manewrach.

W jaki sposób wybrać dobry rozmiar?

Producenci oferują wiele rozmiarów rękawiczek rowerowych damskich, po to, aby każda kobieta mogła kupić model, jak najwygodniejszy. Przed udaniem się do sklepu warto zmierzyć rozmiar swojej dłoni. Jest to oczywiście obowiązkowe, jeśli zamawiamy na stronie internetowej. Należy również pamiętać, że rozmiarów ki u poszczególnych producentów mogą się różnić. W jaki sposób zmierzyć dłoń przed zakupem? Trzeba położyć ją płasko, palce rozłożyć szeroko, a następnie zmierzyć w najszerszym miejscu centymetrem krawieckim. Drugi sposób jest równie łatwy, wystarczy rozłożoną dłoń, odrysować na kartce papieru, a następnie zmierzyć potrzebne wymiary dokładną linijką. Rozmiary rękawiczek rowerowych damskich zaczynają się od XS, obwód dłoni od 15 do 17 centymetrów, a kończą na XL około 25 centymetrów. Jeżeli nawet najmniejszy znaleziony rozmiar okazuje się za duży, można zdecydować się na rękawiczki dziecięce. 

Jak dopasować rękawiczki rowerowe damskie?

Rozmiar naszych rękawiczek to nie jedyne ważne kryterium, które musimy brać pod uwagę. Istnieje kilka innych aspektów istotnych przy wyborze rękawiczek rowerowych damskich, które warto opisać. Aby wybrać dobry model, warto zastanowić się nad naszymi oczekiwaniami i stylem jazdy.

  • Wiatroszczelność – szczególnie ważna, kiedy lubicie szybką jazdę. Dobrze izolujące rękawiczki rowerowe damskie to podstawa. 
  • Elementy odblaskowe – zadbają o naszą widoczność na drodze, im jest ich więcej, tym dla nas bezpieczniej.
  • Możliwość obsługi ekranów dotykowych – dzięki temu udoskonaleniu nie będziemy musieli ściągać rękawiczek, aby na przykład odebrać połączenie lub włączyć nawigacje. 
  • Krótkie rękawiczki rowerowe damskie – najlepsze do jazdy po szosie, ale są też bardzo uniwersalne. Nic dziwnego, że są najczęściej kupowaną grupą rękawiczek rowerowych damskich w Polsce. Najważniejsze, aby zapewniały pełną wygodę w trakcie użytkowania. Najlepiej sprawdzą się modele z poliestru, które dopasują się do kształtu dłoni. Ceny zaczynają się od kilkudziesięciu do ponad 100 złotych. 
  • Długie rękawiczki rowerowe damskie – najczęściej wybierane do jazdy MTB, szczególnie jeśli jesteście miłośniczkami Enduro i DH. Rękawiczki muszą być trwałe oraz zapewniać mocny chwyt. 
  • Zimowe rękawiczki rowerowe damskie – nie mogą przeszkadzać w swobodnych ruchach ręką, dlatego najlepiej wybrać te 5 palcowe. Wyściółka wewnętrzna powinna być zrobiona z naturalnej skóry oraz syntetycznego materiału. Przydadzą się także ściągacze w formie szerokiego rzepu, aby jak najlepiej je dopasować.