Rękawiczki rowerowe męskie

Jakie rękawiczki rowerowe męskie wybrać?

Kolarstwo to jedna z najczęściej wybieranych przez Polaków aktywności fizycznych. Jazda na świeżym powietrzu dostarcza masy wrażeń i mnóstwa adrenaliny, ale warto zadbać, by równocześnie była bezpieczna. Twoją działką są ekstremalne odmiany kolarstwa, długie trasy, albo treningi w zimie? Istnieje mnóstwo powodów, żeby zakupić rękawiczki rowerowe męskie. Mogą być także wspaniałym prezentem z okazji urodzin czy gwiazdki. Sprawdź, jak wybrać najlepsze rękawiczki rowerowe męskie. 

Nie znaleziono produktów, których szukasz.

Czy prawdziwy mężczyzna potrzebuje rękawiczek?

Zastanówmy się, czy mężczyźni muszą jeździć w kasku i zakładać na rower odblaski? Albo czy potrzebują odpowiednich spodenek lub butów? Zdecydowanie tak i to samo dotyczy rękawiczek rowerowych męskich. Nie są one nieprzydatnymi modnymi dodatkami ani powodem do wstydu. Przecież jeżdżą w nich wszyscy zawodowi kolarze. Rękawiczki rowerowe męskie są obowiązkową częścią stroju każdego prawdziwego rowerzysty, jeśli wybiera się on na dłuższą lub niebezpieczną trasę. Niestety niektórzy rozumieją to dopiero wtedy, kiedy przydarzy im się nieszczęśliwy wypadek. Warto takie myślenie zmienić i zadbać o swoje bezpieczeństwo. Rękawiczki rowerowe męskie nie są zbędnym wydatkiem, mają wiele zalet, o których warto przeczytać. 

 • Duża pomoc – jeśli jeździsz po nierównym, stromym terenie, to wiesz, że każda niespodziewana przeszkoda może spowodować oderwanie rąk od kierownicy, utratę równowagi oraz upadek. Rękawiczki rowerowe męskie gwarantują lepszą przyczepność i dzięki temu zapobiegają wielu wypadkom. Ułatwią również panowanie nad jednośladem w trakcie szybkich manewrów.
 • Amortyzacja – na Twoich dłoniach czujesz jazdę po każdym kamyku? Na pewno nie jest to przyjemne. W rękawiczkach znajdują się specjalne żelowe wkładki, które są świetnym amortyzatorem.
 • Stabilność – kiedy jest gorąco, pocisz się i Twoje dłonie zaczynają się ślizgać po kierownicy? To nie tylko niekomfortowe uczucie, ale również niebezpieczna sytuacja. Ciężko zareagować, gdy dłonie same spadają z kierownicy. Rękawiczki będą temu zapobiegać. 
 • Ochrona – pewnie nie raz zdarzyło Ci się upaść. Zdarcie skóry, wbite drzazgi, nie ma w tym nic przyjemnego. Upadając odruchowo wyciągamy ręce przed siebie, więc dłonie są szczególnie narażone. Warto o nie zadbać, aby nawet po kilku upadkach, móc kontynuować jazdę bez żadnych obrażeń.
 •  Wygoda – problem odcisków po dłuższej jeździe dotyczy także Ciebie? A może kiedyś poparzyłeś dłonie, jadąc w pełnym słońcu? Dzięki rękawiczkom rowerowym męskim, te problemy nie będą Cię więcej dotyczyć. Przekonaj się sam!

Rękawiczki rowerowe męskie – różne rodzaje

Aby znaleźć idealne rękawiczki rowerowe męskie, trzeba się przede wszystkim zastanowić nad ich przeznaczeniem. Będą służyły do szybkiej jazdy po szosie czy po kamienistych lub leśnych ścieżkach? A może szukasz odpowiedniego modelu na zimowe przejażdżki? Zastanów się nad swoimi oczekiwaniami i przeczytaj, jakie typy rękawiczek rowerowych męskich znajdziesz w sklepach.

 • Długie rękawiczki rowerowe męskie – stworzone do jazdy rowerami MTB. Są wytrzymałe, wygodne i zapewniają mocny chwyt. Obowiązkowe dla fanów Downhill oraz Enduro. Zapewnią bezpieczeństwo dłoni w czasie wszystkich upadków, które w tych dyscyplinach zdarzają się bardzo często.
 • Krótkie rękawiczki rowerowe męskie – nazywane tymi uniwersalnymi, stworzone do szosy, przydają się w mieście i mają swoich zwolenników wśród kolarstwa górskiego. To właśnie one są najczęściej kupowane w naszym kraju. Ceny zależą od firmy oraz użytych materiałów. Najdroższe modele są nawet za kilkaset złotych, ale jeżeli nie jesteście zawodowcami, nie musicie przeznaczać tak dużej sumy. Które wybrać? Najlepiej te wykonane z poliestru, ponieważ dopasują się do kształtu dłoni. Koniecznie zwróćcie też uwagę czy mają pełne palce, czy ucięte i przekonajcie się, w których będzie Wam wygodniej.
 • Zimowe rękawiczki rowerowe męskie – przede wszystkim muszą dobrze izolować oraz zapewniać pełną swobodę ruchów dłoni. Z tego powodu najlepiej wybrać modele z trzema lub pięcioma palcami. Środek powinien być wykonany z materiału syntetycznego połączonego z naturalną skórą. Najlepiej sprawdzą się rękawiczki rowerowe męskie ze ściągaczami w formie szerokiego rzepu.

Kwestie istotne

W czasie wyboru rękawiczek rowerowych męskich istotną rolę odgrywa rozmiar. Warto także zwrócić uwagę na kilka innych udogodnień. 

 • Rozmiar – w sklepach znajdziecie rozmiary od XS do XL. Dopasowanie rękawiczek rowerowych męskich jest szczególnie ważne, aby jazda była przyjemna i bezpieczna. Jak wybrać właściwy rozmiar? Odrysuj swoją rękę, położoną płasko z rozłożonymi palcami, na kartce papieru i dokładną linijką zmierz potrzebne wymiary. Sprawa załatwiona! Pamiętaj tylko, że wszyscy producenci mogą mieć inne tablice rozmiarów. Upewnij się, że to sprawdziłeś, zanim przystąpisz do zakupu.
 • Wiatroszczelność – bardzo ważny element, jeśli lubicie jeździć szybko. Bez niej Wasze dłonie mogłyby wręcz zamarznąć!
 • Elementy odblaskowe – świetnie, gdyby były wszyte w rękawiczki. Dzięki nim będziecie jeszcze lepiej widoczni na drodze. 
 • Obsługa ekranów dotykowych – to opcja, którą można spotkać także w zwykłych rękawiczkach i jest bardzo przydatna. Dzięki takiemu dodatkowi nie będziecie musieli specjalnie ściągać rękawiczek, aby napisać wiadomość, zrobić zdjęcie lub nagrać filmik z trasy.