Akcesoria do lodówek i toalet

Akcesoria do lodówek turystycznych i toalet – jakie warto kupić?

Lodówki turystyczne i toalety to dwa bardzo ważne elementy każdego kempingu. Dla turystów spędzających każdy urlop w 5* kurortach sprawa może wydać się nieco abstrakcyjna, natomiast miłośnicy biwaków i wyjazdów swoją przyczepą na pewno doskonale wiedzą, że trudno się bez nich obejść. Jakie akcesoria do lodówek turystycznych i toalet warto kupić?

Nie znaleziono produktów, których szukasz.

Lodówki turystyczne – niezbędnik każdego biwaku

Lodówki turystyczne dostępne są w bardzo wielu wariantach. Zwykle wyglądem przypominają plastikowy pojemnik z przykrywką i rączką do przenoszenia. Zasilane są za pomocą samochodowego gniazdka zapalniczki lub sieciowo. Lodówki turystyczne bez zasilania wyposażone są dodatkowo we wkłady chłodzące. Lodówka doskonale sprawdzi się na każdym kempingu oraz będzie niezawodnie służyć osobom, które dużo podróżują (na przykład zawodowym kierowcom).

Lodówka turystyczna posiada wysokiej jakości zatrzaski, których użycie jest niezwykle proste. Dzięki temu w łatwy sposób zabezpiecza żywność i napoje w każdych warunkach pogodowych. Co więcej, wytrzymała obudowa sprawia, że niestraszne jej uszkodzenia natury mechanicznej. Okaże się więc odpowiednim wyborem dla każdego miłośnika podróży.

Dostępne są w wariantach już od 10 l do 100 l więcej. Podstawowymi akcesoriami do lodówki turystycznej, która nie jest zasilana sieciowo ani z gniazdka zapalniczki samochodowej, są wkłady chłodzące, które umieszcza się wewnątrz. Wkład zwiększa efektywność utrzymywania niskiej temperatury w przenośnych lodówkach turystycznych.

Akcesoria do lodówek turystycznych – wkłady chłodzące, przewody, agregaty przenośne

Wkłady do lodówek turystycznych są wypełnione np. żelem eutektycznym do przechowywania produktów w temperaturze dodatniej (0/+4°C i 2/+8°C) lub wodą. Zamrożone utrzymują niską temperaturę w lodówkach turystycznych – aż do 12 godzin. Są łatwe w utrzymaniu w czystości oraz wielokrotnego użytku.

Na rynku znajdziemy wiele propozycji wkładów mrożących, zaś ich ceny w większości przypadków nie przekraczają kilkudziesięciu złotych. Co ciekawe, najpopularniejsze są zwykłe pojemniki na wodę, ponieważ są bardzo proste w użytku. Mimo to lepszym rozwiązaniem są  wymienione powyżej wkłady żelowe.

Wkłady mrożące powinny być układane na samym wierzchu. W tym celu wkładamy całą zawartość do lodówki tj. jedzenie, napoje etc., a następnie na nich układamy zamrożone wkłady.

Wkłady chłodzące do lodówek turystycznych zyskały na popularności poprzez dodatkową funkcję. Często są wykorzystywane jako… okłady na stłuczenia. Jest to tania alternatywa medycznych odpowiedników kupowanych w aptece, a ich działanie ma być takie same.

Właściciel lodówki turystycznej powinien wyposażyć się także w dodatkowy przewód zasilający z gniazdem zapalniczki samochodowej w razie awarii kabla. Przewód kosztuje kilka złotych, a może okazać się nieocenioną pomocą dla znajdującej się wewnątrz żywności i napojów.

Kolejnym doskonałym ubezpieczeniem dla chłodzonej żywności jest turystyczny zasilacz sieciowy do lodówek przenośnych. Zasilacze umożliwiają bezproblemowe podłączenie lodówki turystycznej zasilanej napięciem 24 V do sieci 230 V lub lodówek samochodowych do 12 V.

Toalety turystyczne

Toaleta turystyczna to rozwiązanie, które sprawdzi się podczas każdej wyprawy samochodowej z dala od stacji benzynowych, w czasie wakacji na łonie natury, w kamperach, pod namiotem, w domku letniskowym, na budowie, a nawet będzie pomocą dla ludzi chorych.

Profesjonalne toalety turystyczne mają przyjazny dla oka design, wysokość siedzenia zbliżoną do tej, do której jesteśmy przyzwyczajeni w codziennym funkcjonowaniu, dlatego nie musimy obawiać się bardzo niewygodnych pozycji czy załatwiania się niczym do dziecięcego nocnika.

Toalety turystyczne mogą posiadać także wbudowany panel sterowania z pompką do spłukiwania, wskaźnik poziomu wody w zbiorniku czystej wody czy wbudowany uchwyt na papier toaletowy.

Plastik dobrej jakości to materiał najczęściej wykorzystywany do produkcji przenośnych toalet. Toaleta skonstruowana jest z dwóch pojemników: na czystą wodę i na nieczystości.

Dużą zaletą toalet przenośnych jest łatwość ich opróżniania oraz wygoda z ich korzystania. Stosunkowo niewielkie gabaryty pozwalają na swobodny transport oraz umożliwiają bezproblemowe przechowywanie toalety przenośnej.

Problem z korzystaniem z toalet turystycznych, który odczuwali użytkownicy na łodziach, było pochylanie się urządzenia podczas rejsu. Na szczęście producenci wyszli naprzeciw potrzebom klientów i zastosowali w toaletach turystycznych mechaniczne przytwierdzenie toalety turystycznej do podłoża. Sama toaleta to koszt od 245 do 500 zł (standardowe opcje), natomiast zestaw mocujący do podłoża wyceniono na około 60 zł.

Toalety turystyczne dla dzieci

Jeśli wyjeżdżasz z dzieckiem w podróż, zapewne zdajesz sobie sprawę, jak bardzo problematyczne bywa załatwianie przez pociechę potrzeb fizjologicznych po okresie odpieluchowania. Nie chodzi wcale o niedostępność toalet na trasie, ale raczej o brak dostosowania ubikacji do używania ich przez dzieci (brak nakładek na sedes, brak stopni, za dalekie umiejscowienie papieru toaletowego etc.). Często dzieci mają blokadę przed wypróżnianiem się na niej swojej ubikacji.

Wówczas warto zaopatrzyć się w mini-toaletę turystyczną dla dzieci. Są to toalety mniejszych rozmiarów, lekkie, łatwe do przenoszenia i przewożenia. Toaletę dla dzieci można wziąć ze sobą do bagażnika samochodu w każdą podróż, aby zawsze służyła na czas.