Akcesoria turystyczne
Akcesoria dla turysty – co się przyda w podroży?
Akcesoria turystyczne to właściwie temat – rzeka. Ilu ludzi, tyle różnych upodobań, więc użyteczność konkretnego gadżetu to często sprawa indywidualna. Istnieje jednak kanon akcesoriów podróżnych, które przydają się zawsze i trudno bez nich wybierać się w drogę. Akcesoria dla turysty – co przyda się w podróży? Jakie akcesoria podróżne kupić i na co zwrócić uwagę przy wyborze gadżetów turystycznych?
Nie znaleziono produktów, których szukasz.
Akcesoria dla turysty – bezpieczeństwo przede wszystkim
Pierwsze na liście znajdują się akcesoria turystyczne gwarantujące maksymalne bezpieczeństwo Twoim dokumentom oraz gotówce. Kradzież to jedna z najbardziej nieprzyjemnych sytuacji, jakiej możesz stać się ofiarą w miejscu, gdzie przebywa sporo ludzi, jest tłoczno i panuje ogólny harmider, jak choćby lotnisko, stacja kolejowa, kolejki przed popularnymi zabytkami.
Łapanie się za kieszenie kurtki czy spodni co pół minuty nie uchroni Cię przed złodziejem, uwierz. Kieszonkowcy są doskonale wyszkoleni, znają triki i sposoby na zgarnięcie łupu w ułamku sekundy. Z tego powodu dobrze wyposażyć się w saszetki i portfele turystyczne, które uchronią dokumenty, gotówkę, a nawet karty kredytowe przed złodziejem. Obecnie w ofercie producentów znajdziemy między innymi: portfele/saszetki na szyję, typu nerka lub wpinane do paska spodni.
Takie saszetki mają mocny pas uniemożlwiający odcięcie ich od turysty, portfele na szyję posiadają w sznurku wbudowany metalowy drucik. Kolejnym zabezpieczeniem jest technologia, która zapobiega sczytywaniu danych z naszych kart kredytowych. Nikt nie chciałby być okradziony w ten sposób.
Apteczki turystyczne
Będąc przy bezpieczeństwie w podróży, warto wrzucić do bagażu mini-apteczki turystyczne. Są dobrze wyposażone i mogą przydać Ci się częściej, niż myślisz.
Apteczki turystyczne gwarantują najbardziej funkcjonalne rozmieszczenie leków i przyborów sanitarnych tak, aby w sytuacji wymagającej pilnego działania wymagane akcesoria były zawsze pod ręką. Dzielone siateczkową przegrodą wnętrze ze składanym panelem wyposażonym w liczne kieszonki pozwala na utrzymanie porządku oraz szybki dostęp do zawartości apteczki.
Przykładowa zawartość apteczki turystycznej:
- bandaż o szerokości 10 cm
- chusta trójkątna
- bandaż elastyczny o szerokości 8 cm
- 2 kompresy 5 x 5 cm
- plaster z opatrunkiem 10 x 6 cm
- plaster 100 x 2,5 cm
- rękawiczki lateksowe (para)
- folia NRC
- klamra do chusty z gwizdkiem ratunkowym
- nożyczki
- pęseta
- środek do usuwania kleszczy
Akcesoria turystyczne – elektronika
Jedną z najbardziej niepożądanych sytuacji podczas wyjazdów turystycznych jest brak zasilania w naszych urządzeniach elektronicznych. Przed takim zagrożeniem chronią nas powerbanki, które są na dzień dzisiejszy podstawowym wyposażeniem turysty.
Wybierając powerbank, należy zwrócić szczególną uwagę na pojemność ładowania, mierzoną w miliamperogodzinach (mAh). Jeśli planujesz używać powerbanka tylko do ładowania telefonu, wystarczy zaopatrzyć się w przenośną ładowarkę o pojemności już od 500 mAh (podładowanie). Należy zwrócić uwagę, że chociaż powerbanki najczęściej używane są do ładowania smartphone’ów, to bez problemu możemy podłączać ja także do innych urządzeń elektronicznych, jak choćby opisany wyżej tablet, potrzebujesz powerbanka o zdecydowanie większej pojemności – nawet ponad 10 000 mAh.
Akcesoria turystyczne na biwak
Mata samopompująca
Nie zawsze spędzamy urlop w 5 gwiazdkowym hotelu. Dla miłośników biwakowania na łonie natury polecamy na przykład wygodne maty namiotowe. Dzięki macie samopompującej nocleg w namiocie przyniesie prawdziwy wypoczynek i regenerację sił na kolejny dzień przygód i dalszej wędrówki. Mata skutecznie niweluje nierówności podłoża, a dzięki wewnętrznej warstwie pianki zapewnia również dobrą izolację przed chłodem. Niewielkie wymiary po spakowaniu sprawiają, że rewelacyjnie sprawdza się podczas wędrówek z plecakiem i namiotem.
Kubek termiczny
Innym przydatnym gadżetem biwakowym jest kubek termiczny. Próżniowa konstrukcja z podwójną ścianką izolacyjną zapewnia doskonałe parametry termiczne i sprawia, że gorąca kawa lub herbata przez wiele godzin pozostanie rozgrzewająca. Kubki posiadają np. wygodne zamknięcie przyciskiem one touch oraz szczelną zakrętkę, które skutecznie zapobiegają przypadkowemu rozlaniu zawartości.
Latarka czołowa
Po zmierzchu może przydać Ci się także latarka czołowa, której źródło światła doskonale oświetla drogę, którą masz przed sobą, lub pracę, którą właśnie wykonujesz. Kupując latarkę czołową, musimy zwrócić uwagę na jej mocowanie do głowy.
Czołówki mocowane są na głowie za pomocą szerokiej, elastycznej taśmy z możliwością regulacji obwodu. Część modeli, zwłaszcza cięższych czołówek, ma dodatkowy pasek przebiegający od czoła do potylicy (przez środek głowy). Niektóre, najnowsze i bardzo lekkie czołówki mocowane są do głowy tylko elastyczną gumką ze ściągaczem. To, który rodzaj mocowania wybierzemy, zależy od naszych preferencji. Część osób wybiera tylko i wyłącznie drugi rodzaj mocowania czołówki, ze względu na większą stabilność. Innym ten dodatkowy pasek przeszkadza.