Kosmetyczki turystyczne

Jaką kosmetyczkę turystyczną wybrać?

Kosmetyczka turystyczna to jedna z tych rzeczy, bez której ciężko wybrać się w podróż. O wyborze kosmetyczki turystycznej decydują nie tylko nasze osobiste upodobania co do designu, ale również to, jakim środkiem transportu udajemy się na wakacje. Linie lotnicze mają ścisłe wytyczne dotyczące przewozu płynów, w tym kosmetyków w bagażu. Jeśli jedziesz swoim własnym samochodem – ogranicza Cię właściwie tylko miejsce, jakie możesz zagospodarować na przewóz kosmetyczki turystycznej. Jaką kosmetyczkę turystyczną wybrać? Na co zwrócić uwagę przy zakupie kosmetyczki podróżnej?

Nie znaleziono produktów, których szukasz.

Kosmetyczka podróżna – dla kobiety, mężczyzny czy dla dziecka?

W kosmetyczkę turystyczną powinien być wyposażony każdy członek rodziny. Do wyboru mamy kosmetyczki podróżne damskie, męskie i dziecięce.

Damskie kosmetyczki turystyczne zwykle posiadają więcej przegródek, a to ze względu na kosmetyki kolorowe, które podróżniczki często zabierają ze sobą. Dobrze, aby materiał wewnątrz kosmetyczki był wodoodporny, aby w razie rozszczelnienia się opakowania kosmetyku płynnego, zawartość nie przeniosła się na całą zawartość kosmetyczki, ale i bagażu.

Kosmetyczka dla mężczyzny powinna mieć osobną kieszonkę na golarkę – przy wyciąganiu jej na zewnątrz spomiędzy innych kosmetyków można się skaleczyć, dlatego ostrza lepiej przechowywać w poręcznej, specjalnej przegródce.

W bogatej ofercie kosmetyczek turystycznych dla dzieci znajdziemy te z bohaterami najróżniejszych  bajek lub w ulubionych kolorach naszej pociechy. Kosmetyczka podróżna dziecka powinna zawierać co najmniej żel pod prysznic, szampon, szczoteczkę i pastę do zębów, gąbkę, krem i balsam do ust.

Kosmetyczka turystyczna – rodzaje

Kosmetyczki turystyczne występują w kilku rodzajach. Najpopularniejsze z nich to kosmetyczki transparentne, kosmetyczki typu kuferek, kosmetyczki – saszetki, kosmetyczki do zawieszania, kosmetyczki sprzedawane w całych zestawach, kosmetyczki turystyczne na mini-produkty.

  • Kosmetyczki transparentne – akceptowane w liniach lotniczych. W przypadku bagażu podręcznego obowiązuje limit płynów, jakie możemy ze sobą wnieść na pokład. Z reguły ich ilość nie może przekraczać 1 litra, a wszystkie pojemniki, buteleczki i tubki z płynami powinny zmieścić się do plastikowej i przezroczystej kosmetyczki turystycznej o wymiarach do 20 cm x 20 cm. Może być to zarówno plastikowa kosmetyczka, jak i zwykły woreczek strunowy. Na lotnisku możemy zostać poproszeni o wyjęcie z bagażu podręcznego torebki z płynami i włożenie jej do oddzielnego koszyka. Dlatego też najlepiej umieść taką kosmetyczkę turystyczną w górnej części torby bądź plecaka, tak aby mieć do niej łatwy dostęp.
  • Kosmetyczka typu kuferek – pomieści wszystkie niezbędne kosmetyki. Bez problemu można wziąć ją w podróż. Może posiadać jedną lub kilka przegródek. Kosmetyczki turystyczne typu kuferek są najczęściej zamykane na zamek błyskawiczny. Materiał, z jakiego wykonane są podróżne kosmetyczki-kuferki, jest dość twardy, dlatego kosmetyki, szczególnie te kolorowe, zyskują dodatkową ochronę przed czynnikami zewnętrznymi. Pod pokrywą kuferka często umieszczone jest bardzo pomocne podczas podróży lusterko. Kosmetyczki turystyczne typu kuferki najczęściej kupują kobiety.
  • Kosmetyczki – saszetki  – to bardzo popularny rodzaj kosmetyczek turystycznych. W drogeriach i sklepach on-line mamy do wyboru olbrzymią gamę tego typu akcesoriów podróżnych. Kosmetyczki – saszetki zamykane są na zamek błyskawiczny. Dobrze, jeśli są wykonane z wodoodpornego materiału. Kształt takiej kosmetyczki podróżnej pozwala na wygodne przechowywanie kosmetyków oraz akcesoriów kosmetycznych zarówno w warunkach domowych, jak i w podróży.
  • Kosmetyczki do zawieszania – niektórzy nie wyobrażają sobie zabrania ze sobą w podróż innej kosmetyczki, jak właśnie tej do zawieszania. Jej fenomen polega na tym, że pakujemy kosmetyki na podróż w wygodne kieszenie, zwijamy, zamykamy, wkładamy do bagażu, a na miejscu rozkładamy i zawieszamy w dogodnym miejscu. W kosmetyczce zmieścisz wszystkie niezbędne kosmetyki, szampon, grzebień i inne niezbędne w podróży przedmioty. Dzięki niej są idealnie poukładane i nie zgubią się. Kosmetyczka mimo swojej pojemności jest niezwykle zgrabna i wygodna. Niektóre posiadają własny haczyk, inne zawiesza się na przykład na haczyku łazienkowym. Kosmetyczki tego typu to niemal turystyczna szafka z kosmetykami – mamy wygodny dostęp do wszystkich przegródek i możemy wyciągać poszczególne preparaty bez konieczności przetrząsania całej kosmetyczki.

Na co zwrócić uwagę podczas zakupu kosmetyczki turystycznej?

  • Materiał – w sprzedaży znajdziemy kosmetyczki wykonane z materiałów odpornych na wilgoć, które łatwo czyścić na mokro i które nie powinny przemakać.
  • Cena – nie ma sensu przepłacać, ale funkcjonalność i wysoka jakość wykonania kosztują. Warto porównać kilka modeli kosmetyczek pod względem parametrów i cen i wybrać najkorzystniejszą opcję.
  • Nieprzemakalność, zabezpieczenia – nawet jeśli kosmetyczka została wykonana z wodoodpornego materiału, to punktem newralgicznym pozostaje zamek. Zapięcie powinno być dodatkowo zabezpieczone paskiem tkaniny, by wilgoć przez niego nie przeciekła.
  • Inne – na przykład lusterko albo mała kłódka na zapięciu mogą okazać się przydatne.