Zagłówki podróżne

Jaki zagłówek podróżny wybrać?

Czy podróż kojarzy Ci się z niewygodnymi przesiadkami na lotnisku, z bolącą szyją i kolejnym, męczącym przedsięwzięciem? Jeśli tak, to znajdujesz się w grupie osób cierpiących z powodu niedostatecznego podparcia szyi, które skutkuje bólem, zdenerwowaniem i frustracją. Na szczęście na pomoc wyruszają producenci zagłówków podróżnych ratujących obolały kark przed następstwami długich godzin w pozycji siedzącej w samolotach, pociągach czy samochodach. Jaki zagłówek podróżny wybrać? Na co zwrócić uwagę przy zakupie poduszki podróżnej?

Nie znaleziono produktów, których szukasz.

Zagłówek podróżny – zalety

Chcesz poczuć prawdziwy komfort w czasie lotu? Możesz go osiągnąć w prosty sposób – na przykład poprzez wybór zagłówka podróżnego.

Wśród współpasażerów w samolotach lub pociągach coraz częściej spotykamy posiadaczy zagłówków podróżnych. Niektórzy przed użyciem je nadmuchują, inni wyciągają z toreb podróżnych lub niosą ze sobą w rękach. Jaki zagłówek podróżny wybrać, aby podróż nie stała się męczarnią? Po pierwsze, rozejrzyj się za poduszką wielofunkcyjną. Kto powiedział, że zagłówek musi być podkładany tylko za szyję? W asortymencie znajdziemy poduszki podróżne, na których można siadać, oprzeć plecy, kark, układać w najwygodniejszą dla nas pozycję – do wyboru, do koloru.

Zagłówki podróżne są idealnymi towarzyszami podróży, szczególnie tej w samolocie, w klasie ekonomicznej. Kto lata ten wie, że możliwości ruchu na fotelu są naprawdę minimalne, ponieważ zaraz obok Ciebie, w dość ciasnej przestrzeni, znajduje się kolejny pasażer. O dłuższych spacerach po samolocie również możesz zapomnieć – środkowa przestrzeń jest zarezerwowana głównie dla stewardes i ewentualnie do szybkiego przejścia do toalety pokładowej.

Poduszka podróżna dobrej jakości zapobiega sztywności szyi i zmęczeniu. Dzięki podłożeniu jej za karkiem spokojnie możesz oprzeć o nią głowę i zasnąć (nie musisz obracać się bokiem i opierać głowy na zagłówku od fotela). Jest to ważne także ze względów higienicznych – lepiej oprzeć twarz na swojej prywatnej poduszce, niż na zagłówku, z którego korzystało już setki pasażerów.

Łatwość w utrzymaniu czystości i trwałość to kolejne zalety zagłówka podróżnego. Poduszki podróżne zwykle posiadają pokrowce, które bez problemu możemy zdjąć i wyprać po każdym użyciu. W tym przypadku uważaj na jedną z niespodzianek: w niektórych zagłówkach podróżnych należy zakładać pokrowiec jeszcze wilgotny, aby przybrał idealny kształt. Po wyschnięciu może być to trudne, lub wręcz niemożliwe. Trwałość poduszki podróżnej zależy ściśle od utrzymania jej w czystości – nikt nie będzie podróżował komfortowo z zabrudzoną poduszką – jeśli nie da się jej wyczyścić, powinna wylądować w koszu na śmieci. I odwrotnie – czyszczenie zagłówka nie powinno oddziaływać w negatywny sposób na jego trwałość.

Mówiąc o zaletach zagłówka podróżnego, nie sposób wymienić jej wpływu na zmniejszenie bezdechu sennego i chrapania. Na szczególną uwagę zasługują w tym miejscu poduszki podróżne wykonane z pianki utrzymującej szyję prosto. Dzięki temu, drogi oddechowe nie są zatkane, co zapobiega bezdechowi sennemu i chrapaniu. Jeśli kiedykolwiek wybudziło Cię ze snu Twoje własne chrapanie lub co gorsza – współpasażerowie, ta poduszka podróżna jest stworzona dla Ciebie.

Zagłówek podróżny – rodzaje

Na rynku dostępnych jest bardzo wiele rodzajów poduszek i zagłówków podróżnych. Najczęściej spotykane to:

  • Poduszka podróżna w kształcie litery ‘’U”. Taki zagłówek może być wypełniony włókniną silikonową, dzięki czemu bardzo dobrze dopasowuje się do kształtu ciała. Zagłówek podróżny w kształcie litery „U” występuje również w wersji dmuchanej, dzięki czemu jest bardzo prosty w transporcie: jeśli go nie używamy, po prostu spuszczamy powietrze, a kiedy zachodzi potrzeba, szybko nadmuchujemy – zagłówki nie są dużych rozmiarów, więc nie powinno zająć to dużo czasu.
  • Podłużna poduszka podróżna podpierająca cały tułów. Tego rodzaju poduszka może być używana na kilka sposobów i doskonale sprawdza się do podpierania całego ciała na fotelu podróżnym. Jej dodatkową zaletą jest możliwość przymocowania do fotela i pasów, co gwarantuje większą stabilność. Poduszki podróżne podpierające tułów zwykle występują w wersji dmuchanej, dzięki czemu po zakończeniu lotu można sprawnie spuścić z nich powietrze, zrolować i schować do bagażu podręcznego. Są lekkie i posiadają poszewkę z miękkiej, delikatnej tkaniny.
  • Zagłówek podróżny dla dzieci. Nie zapominajmy, że w długie podróże coraz częściej zabieramy ze sobą dzieci. One także cierpią, gdy ich szyja czy tułów nie ma odpowiedniego podparcia. Przed wyjazdem zaopatrzmy nasze pociechy w odpowiednie zagłówki podróżne. Do wyboru mamy doskonałe miękkie poduszeczki, idealne dla młodszych podróżnych, które podtrzymają głowę i uchronią kręgosłup przed nadwyrężeniem.
  • Do zagłówków podróżnych możemy zaliczyć także kołnierze podróżne, ale potrzeba czasu, aby przyzwyczaić się do podróżowania właśnie z nimi. Kołnierze odpowiednio podpierają kark, są uszyte z miękkiego materiału i z pianki z pamięcią kształtu. Do zalet kołnierza podróżnego należy jego kompaktowość, natomiast aby przywyknąć do tego rodzaju zagłówka podróżnego, prawdopodobnie jedna wyprawa to za mało.