Bagaż i akcesoria

Bagaże i akcesoria – jakie przydają się w podroży?

Bagaże i akcesoria podróżne to temat, który pojawia się u większości z nas nie tylko w porze wakacyjnej, ale także przed wyjazdami służbowymi czy krótkimi wypadami weekendowymi. Ile razy żałowaliście, że po poprzednim wyjeździe znowu nie zakupiliście odpowiedniego bagażu i po raz kolejny jesteście zmuszeni pożyczyć nieporęczną walizkę od rodziny lub znajomych? Bagaż i akcesoria podróżne to wyposażenie, które warto mieć pod ręką przez cały rok. Poniżej prezentujemy zestawienie najbardziej przydatnych i popularnych gadżetów – jeśli nie posiadasz żadnego z nich, lepiej szybko się za nimi rozejrzyj.

Nie znaleziono produktów, których szukasz.

Walizka kabinowa

Cechy, jakie powinna mieć idealna walizka kabinowa to chociażby: niska waga, duża pojemność, nadruk dopasowany do gustu właściciela, dobry stosunek jakości do ceny, wytrzymałość na urazy mechaniczne powodujące pękanie ścian walizki. Ten typ bagażu podróżnego powinien posiadać kółeczka oraz wysuwaną teleskopową rączkę. Do plusów walizki kabinowej zaliczamy: pojemność i zastosowane rozwiązania: jak zewnętrzne czy wewnętrzne kieszenie, przegrody, czy pasy podtrzymujące ubrania.

Tradycyjna materiałowa walizka na kółkach

Myśląc o bagażu, który przyda nam się w podróży, nie sposób nie wziąć pod uwagę tradycyjnej walizki materiałowej na kółkach, którą większość z nas na pewno posiada. Tego typu bagaż podróżny ma wiele wymiarów: od idealnie dopasowanych pod bagaż podręczny do samolotu, po wielkie walizy mieszczące rzeczy na nawet kilkutygodniowe wyjazdy w delegacje. Plusem dużej walizki jest oczywiście pojemność. Nie musimy się martwić o to, czy zmieścimy wszystkie niezbędne akcesoria. Minusem są dodatkowe opłaty za gabaryt bagażu – nie tylko w samolotach, ale także w autobusach turystycznych, które przyjmują bezpłatnie tylko ten do np. 30 kg.

Biznesowa walizka na kółkach

Biznesowa walizka na kółkach jest idealna do profesjonalnych podróży lub porządkowania ważnych dokumentów. Często wyposażona w kieszeń na laptopa i wewnętrzny uchwyt na akta – ten bagaż jest idealny do zabrania ze sobą w podróż „w interesach”. Biznesowa walizka najczęściej jest wykonana z materiału lub skóry naturalnej, powinna wyglądać elegancko i chronić cenny bagaż przed zalaniem czy zniszczeniem. Zwykle jej kubatura jest mniejsza od wymiarów bagażu podręcznego i niewiele większa od zwykłej torby na laptopa.

Torba podróżna

Miękkie torby podróżne świetnie nadają się na długie wycieczki lub zajęcia sportowe. Często mają pasek na ramię i górne uchwyty do przenoszenia, aby ułatwić mobilność. Bagaż i akcesoria spakowany w torbę podróżną idealnie sprawdza się podczas wyjazdów samochodem. Torby podróżne zajmują mniej miejsca w bagażniku niż wielkie walizki, a ich pojemność jest podobna.

Torba podróżna na kółkach

Torba podróżna na kółkach to kolejny rodzaj bagażu i akcesoriów, w który warto się spakować. Taki mobilny bagaż to świetne połączenie walizki i torby – jest bardziej poręczny, ale kiedy trzeba, odciąży ramiona. Nie jest tak elegancka jak na przykład walizka kabinowa, ale nie każdy wyjazd to podróż służbowa czy pobyt w 5 gwiazdkowym hotelu, dlatego dla żądnych przygód odkrywców torba podróżna na kółkach to rozwiązanie bardzo wygodne.

Torba weekendowa

Torba weekendowa jest większą wersją „torby na ramię” – przeznaczona na krótkie wycieczki. Najczęściej zabierana na jeden nocleg, przyda Ci się częściej, niż myślisz.

Plecak podróżny

Plecak podróżny to rozwiązanie najczęściej wybierane przez osoby, które zwiedzają świat. Nie dla nich wielkie walizki i nieporęczne torby (jak z czymś takim zwiedzać ciasne uliczki zabytkowych miast, dżungle czy pustynie?). Plecak podróżny pozostawia wolne ręce, a dobrze wyprofilowany nie obciąża kręgosłupa. Co więcej, nic nie stoi na przeszkodzie, aby w plecaku podróżnym mieć wbudowany teleskopowy uchwyt i kółeczka, a wciąż móc nosić go na plecach, kiedy nam wygodniej.

Akcesoria przydatne podczas podróży

W czasie podróży istotne jest nie tylko to, w co się spakujemy, ale także to, co spakujemy. Warto wybrać akcesoria podróżne, które zajmują jak najmniej miejsca w walizce lub torbie podróżnej, ale jednocześnie perfekcyjnie spełniają swoją podstawową funkcję np. szczoteczka do zębów czy poduszka.

Poniżej prezentujemy listę akcesoriów, które przydają się w podróży:

  1. Chusteczki do dezynfekcji rąk są jednym z tych niezbędnych przedmiotów i drobiazgów podróżnych, które mają duży wpływ na komfort naszej wycieczki. Pozornie banalny, ale w rzeczywistości jeden z najlepszych przedmiotów związanych ze zdrowiem w podróży. Przydają się zarówno w publicznych toaletach, jak i przed posiłkiem na łonie natury – zdrowie jest przecież najważniejsze, a chusteczki do dezynfekcji rąk uratowały niejednego podróżnika przed chorobami spowodowanymi niedostateczną higieną rąk.
  2. Szczoteczka do zębów. Niezależnie od tego, czy podróżujesz w celach zawodowych czy wypoczynkowych, szczoteczka do zębów z pewnością znajdzie się na liście akcesoriów niezbędnych do zachowania podstawowej higieny. Dzięki składanej konstrukcji podróżna szczoteczka do zębów dłużej utrzymuje świeżość, zajmuje mniej miejsca w kosmetyczce, co więcej często jest wyposażona w antybakteryjne włosie, dzięki czemu utrzymuje szczoteczkę w czystości między kolejnymi zastosowaniami.
  3. Dmuchana poduszka podróżna – tę poduszkę można używać na wiele różnych sposobów i może podpierać nawet cały tułów. Jej dodatkowym atutem jest możliwość przymocowania jej do fotela i pasów – dzięki temu się nie przesuwa. Bardzo łatwo można wypuścić z niej powietrze i zrolować, tak aby zmieściła się do bagażu podręcznego.
  4. Organizer na dokumenty – bardzo ważne i funkcjonalne etui. Pamiętaj, aby absolutnie nie przechowywać swojego dowodu osobistego czy wszystkich kart płatniczych w portfelu! To właśnie portfele najczęściej padają łupem kieszonkowców. Strata pieniędzy i dokumentów tożsamości za jednym razem potrafi pokrzyżować plany na kilka tygodni, zanim wyrobimy w urzędzie nowy dowód czy paszport.
  5. Zamki/kłódki bagażowe – dzięki nim chronimy zawartość swojej walizki czy torby podróżnej za pomocą zamka szyfrowego lub klucza.
  6. Oznaczenia bagażowe – jeśli twój bagaż nie ma wbudowanego identyfikatora, przymocowanie oznaczenia bagażu pomoże szybciej zidentyfikować torbę lub walizkę.
  7. Torby kompresyjne – aby zachować kompaktowy bagaż, torby kompresyjne pakuj próżniowo, aby zmaksymalizować przestrzeń do pakowania.