Pokrowce i akcesoria do plecaków

Pokrowce i akcesoria do plecaka – jakie wybrać?

Jeśli jesteś szczęśliwym posiadaczem plecaka, bo kilku dniach, tygodniach lub po prostu wycieczkach, zaczynasz sobie zdawać sprawę, że plecak, nawet ten wodoodporny, to za mało. Co to oznacza? Mimo swoich właściwości utrudniających przedostanie się wody do środka, podczas mocnej i długiej ulewy Twoje rzeczy i tak uległy przemoczeniu.

Być może zdarzyło Ci się odebrać plecak z pasa transmisyjnego na lotnisku i uzmysłowiłeś sobie, że coś podczas podróży w luku bagażowym coś poszło nie tak i plecak wygląda jak po przejściu tornada. Wtedy na pomoc wyruszają producenci wszelkiego rodzaju pokrowców i licznych dodatkowych akcesoriów do plecaka. Jaki pokrowiec do plecaka wybrać, by sprostał naszym wymaganiom? Jakie akcesoria do plecaka są dostępne na rynku?

Nie znaleziono produktów, których szukasz.

Pokrowiec do plecaka – przeciwdeszczowy

Pokrowce na plecak to niezbędny dodatek dla każdego podróżnika. Zapewniają skuteczne zabezpieczenie plecaka przed uszkodzeniem, przemoknięciem czy zabrudzeniem. Sprawdzą się na szlaku czy w czasie podróży samolotem lub innym środkiem transportu.

Podczas wypraw z plecakiem na ramionach jesteśmy narażeni na rozmaite warunki pogodowe. Nagle pojawiająca się ulewa nie zagraża tylko nam, ale także naszemu bagażowi, ubraniom i sprzętowi elektronicznemu, który spakowaliśmy do plecaka. Pokrowce przeciwdeszczowe na plecak mają za zadanie ochronę naszego bagażu podczas podróży przed skutkami nagle zmieniających się warunków atmosferycznych – np. obfitych deszczów, mocnych opadów śniegu.

Zastosowanie pokrowca skutecznie chroni plecak przed przemoknięciem. Pozwala to uniknąć przykrych niespodzianek pod koniec dnia, kiedy mokry śpiwór może okazać się całkowicie nieprzydatny do spędzenia w nim nocy.

Dodatkową ochroną na ważne dokumenty i sprzęt elektroniczny mogą stanowić wodoszczelne worki lub etui, jednak główną barierę dla deszczu zawsze będzie stanowił dobrze dobrany pokrowiec przeciwdeszczowy.

Pokrowiec na plecak to nie tylko ochrona przed deszczem i śniegiem, ale również przed zabrudzeniem plecaka w trudnych warunkach pogodowych i ich następstwach np. błoto.

Przeciwdeszczowe pokrowce na plecak wykonane są z lekkiego materiału (najczęściej poliester dodatkowo zaimpregnowany np. impregnatem DWR), co pozwala spakować go do niewielkich rozmiarów kieszonki i zabrać na każdą wycieczkę czy dłuższą wyprawę.

Durable Water Repellency (DWR) jest trwałą impregnacją tkaniny, bądź dzianiny dodawaną już na etapie produkcji materiału i zapewniającą wodoodporność. Technologia DWR zapobiega wchłanianiu wody przez tkaninę, sprawiając, iż woda skrapla się na powierzchni i swobodnie spływa.

Konstrukcja pokrowców przeciwdeszczowych na plecak jest bardzo prosta: wyglądają jak worek ze ściągaczem na górze, dzięki czemu łatwo dopasować je do każdego rodzaju i kształtu plecaka. Producenci zachęcają do zakupu pokrowca w jaskrawych kolorach po to, aby podczas ciężkich warunków panujących na szlakach, można było łatwiej dostrzec w oddali osobę poruszającą się w deszczu – użytkownik jest bardziej widoczny, szczególnie w warunkach słabszej widoczności (również po zmroku, w czasie mgły).

Pokrowiec na plecak – transportowy

Innym rodzajem pokrowców na plecakpokrowce transportowe. Pokrowce transportowe na plecak są wykonane z bardzo mocnych materiałów, przez co charakteryzują się zwiększoną wytrzymałością. Mieszczą wewnątrz cały plecak, doskonale zabezpieczając go przed uszkodzeniem. Najpopularniejsze są pokrowce transportowe na plecak do samolotu.

Pokrowiec ochronny na plecak to praktyczny dodatek, który zabezpieczy nie tylko bagaż, ale i sam plecak przed łatwym uszkodzeniem w czasie podróży samolotem oraz oczywiście innymi środkami transportu.

Skutecznie zabezpieczają przed wciągnięciem licznych pasków i troków w taśmociąg podający bagaż. Ochronne transportowe pokrowce na plecak sprawią również, że nie będziemy obawiać się o stan naszego ulubionego plecaka po wielu przesiadkach i przeładunkach bagażu. Co więcej, zdarza się, iż plecaki turystów zaczepiają się o siebie. Dzięki pokrowcowi transportowemu na plecak możemy uniknąć takiej sytuacji.

Pokrowce ochronne na plecaki do samolotu wykonuje się często z bardzo wytrzymałego nylonu, który doskonale sprawdzi się w starciu z nieprzyjazną przestrzenią luków bagażowych i pasów transmisyjnych.

Akcesoria do plecaka – jakie warto wybrać?

Poza pokrowcami do plecaka warto zaopatrzyć się w kilka dodatkowych akcesoriów, które na pewno niejednokrotnie przydadzą nam się podczas wypraw. Są to na przykład:

  • Troki ściągające (pasy z klamrami) – wykorzystujemy je do mocowania sprzętu na bagażniku dachowym samochodu, spinania razem kilku bagaży, zawieszania sprzętu na różnych elementach lub przytwierdzania sprzętu do plecaka, torby itp.
  • Taśma napinająca – na jednym końcu posiada metalową klamrę pokrytą silikonem, a na drugim poliestrową pętlę. Dwa oddzielne punkty zaczepienia dają wszechstronne i bezpieczne mocowanie.
  • Klamra naprawcza samozaciskowa – pozwala na łatwą naprawę uszkodzonego czy zużytego zapięcia lub na przytroczenie dodatkowych elementów do plecaka.
  • Miękkie nakładki na szelki – podnoszą komfort noszenia plecaka. Łączone z szelkami np. za pomocą guzików.