Torby sportowe

Jaką torbę sportową wybrać?

Torba sportowa powinna spełniać kilka podstawowych funkcji, aby służyła jak najlepiej nam, albo raczej naszemu sportowemu ekwipunkowi. Zakup torby sportowej rozważamy najczęściej w chwili podjęcia decyzji o rozpoczęciu aktywności fizycznej: siłownia, basen, zawody biegowe, sztuki walki – w czymś musimy nosić rzeczy na przebranie. Wielu początkujących sportowców rozpoczynało treningi, niosąc na plecach swój szkolny plecak, z którego wyjmowali na ten czas książki. Szybko okazywało się, że nie jest to rozwiązanie ani higieniczne, ani długodystansowe. Bardzo niedobrze, gdy ubrania na zmianę, buty, ręcznik, kosmetyki, woda,  a może nawet cięższe akcesoria treningowe, znajdują się takim plecaku lub w zwykłej torebce – szybko je zniszczą. Jaką torbę sportową wybrać? Jakie cechy powinna mieć dobra torba sportowa?

Nie znaleziono produktów, których szukasz.

Torba sportowa – torba crossfit czy plecak?

Sposób, w jaki przechowujemy i przewozimy nasze bagaże, zmienił się diametralnie od czasu stworzenia torebek, plecaków i toreb sportowych, czyli ogólnie rzecz biorąc tych, które towarzyszą nam podczas wypadów na siłownię/trening sportowy. Zostały one stworzone, aby pasowały do ​​określonych ról i odpowiadały potrzebom wielu konsumentów. Biorąc to pod uwagę, torby sportowe są ogólnie lepszą opcją niż jakakolwiek inna torba, zwłaszcza, że ​​mają wiele zalet, żeby wymienić chociaż kilka:

  • Sportowe torby crossfit są specjalnie zaprojektowane dla sportowców. Możesz nosić w plecaku rakiety do badmintona, sprzęt do koszykówki i sprzęt na siłownię. Natomiast plecaki nie są tak naprawdę przeznaczone do przenoszenia wszelkiego rodzaju sprzętu sportowego. Z powodzeniem możesz w nie pakować koszulki treningowe, ale najczęściej nie są dostosowane do przechowywania butów i innej odzieży sportowej, jak na przykład większe kimona do sztuk walki, dresy, a co możemy bez wysiłku zmieścić w większej od plecaka torbie sportowej. Dla kontrastu: torby sportowe crossfit są wykonane tak, aby zaspokoić potrzeby przenoszenia ekwipunku sportowego. Z łatwością umieścisz w nich sprzęt sportowy, taki jak rakiety do tenisa, rękawiczki, hantle czy nawet kask. Dostępność kilku komór do przechowywania w torbie sportowej pozwala bez problemu odseparować taki sprzęt od ubrań czy od napojów.

Torba sportowa – na co zwrócić uwagę podczas zakupu?

Torba treningowa powinna dbać przede wszystkim o Twój komfort i bezpieczeństwo przenoszonych rzeczy. Każdy miłośnik ruchu wie, że dobra torba sportowa, to wbrew pozorom niezbędny element ekwipunku sportowca. Nie ważne czy wybierasz się do fitness clubu, na trening piłki nożnej czy na basen – potrzebujesz czegoś, co pomieści wszystkie Twoje sportowe rzeczy. Torby sportowe powinny być stworzone do dźwigania ciężkich przedmiotów i charakteryzować się wykonaniem z solidnych materiałów, dzięki czemu mogą służyć nawet przez lata.

Dobra torba sportowa powinna spełniać kilka wymogów – pierwszym z nich jest oczywiście odpowiednia wytrzymałość. Bagaż sportowca nie należy zwykle do najlżejszych. W torbie sportowej mogą być przenoszone nawet kilkukilogramowe sprzęty sportowe o nieregularnych kształtach, butelki z napojami, odzież. Niejednokrotnie torba sportowa musi wytrzymać dziesiątki kilometrów z pełnym obciążeniem i zapewniać przy tym odpowiednią wygodę, dlatego uchwyty i paski na ramię powinny być zaprojektowane w taki sposób, aby zagwarantować optymalne rozłożenie masy.

Torba sportowa – przestronna i łatwa do spakowania

Najlepsze w torbach treningowych jest to, jak pojemne są. Ich cylindryczny i nieustrukturyzowany kształt jest idealny dla sportowców, którzy potrzebują dużo miejsca na nieporęczne wyposażenie. Wiele toreb sportowych można również otworzyć z boku, co umożliwia łatwe pakowanie. Ta funkcja przydaje się, jeśli chcesz schować w torbie przedmioty, takie jak sprzęt do nurkowania lub buty do wspinaczek górskich. Wówczas specjalistyczny lub mogący uszkodzić inne znajdujące się w torbie treningowej rzeczy sprzęt jest odseparowany od reszty.

Cechy dobrej torby sportowej – elastyczność  i wodoodporność

W przeciwieństwie do nieco sztywniejszej struktury walizki, elastyczność torby sportowej sprawia, że ​​łatwo można ją zmieścić w małych przestrzeniach. Każdy, kto kiedykolwiek próbował zmagać się ze swoją torbą treningową w ciasno zapakowanym bagażniku, doceni zalety podróżowania z tak „giętkim” bagażem.

Oprócz elastyczności wiele toreb sportowych jest również wykonanych z materiałów wodoodpornych. Nie oznacza to oczywiście, że możemy z nimi pływać w basenie czy morzu bez obaw, że nasze rzeczy w środku nie zostaną przemoczone, ale podczas deszczu możemy być spokojni – przez pewien czas spakowany ekwipunek powinien zostać nienaruszony.

Torba sportowa – kupuj według swoich upodobań estetycznych

Jeśli torba sportowa spełni wszystkie albo chociaż część wymagań opisanych powyżej, odpowiedz sobie na końcu na ostatnie pytanie: która torba podoba Ci się tak po prostu – z wyglądu.

Jeśli jesteś osobą aktywną – bądź pewny, że torba sportowa będzie twoim towarzyszem częściej, niż myślisz, dlatego ważne, abyś był z niej zadowolony pod względem estetycznym.