Akcesoria namiotowe

Jak udoskonalić konstrukcję namiotu?

Wyjazd pod namiot to przygoda i sposób na obcowanie z przyrodą. Dobrze jednak zawczasu dbając o to, aby był on udany i bezpieczny. W tym celu warto, jest odwiedzić nasz dział akcesoria namiotowe. Produkty tu zgromadzone pomogą skompletować i uzupełnić ekwipunek. W asortymencie naszego internetowego sklepu sportowego dostępne są takie akcesoria namiotowe jak: śledzie, organizery, wiaty namiotowe, drzwi, ściany, przedsionki do namiotu, podłogi namiotowe, koce. Akcesoria te to podstawa udanego i bezpiecznego wypoczynku. Ich brak może mocno utrudnić życie.

Nie znaleziono produktów, których szukasz.

Akcesoria namiotowe w komplecie

Kupując dobrej jakości namiot turystyczny, może spodziewać się, że w komplecie z nim otrzyma się zestaw podstawowych akcesoriów. Jeśli jednak na namiot ma się ograniczony budżet lub też namiot odziedziczył po starszym bracie, to akcesoriów brakuje. Na szczęście dodatkowe gadżety do namiotów turystycznych bardzo łatwo można dokupić. Ich oferta jest bardzo szeroka. Oferuje je większość producentów sprzętu turystycznego. Akcesoria namiotowe mają uprzyjemnić czas spędzony na biwaku.

Po co potrzebne są akcesoria namiotowe?

Namiot to nie tylko kilka rurek i materiał. Chcąc komfortowo, wygodnie i bezpiecznie biwakować nie można zapomnieć o akcesoriach do namiotów. Tych jest coraz więcej. Wraz z rozwojem technologii pojawiły się nowe możliwości projektowania konstrukcji, a także wyposażania namiotów w dodatkowe gadżety. Akcesoria do namiotów pozwalają udoskonalić i ulepszyć podstawowe wersje namiotów turystycznych i dostosować do swoich potrzeby i preferencji. Akcesoria namiotowe posłużą także do napraw.

Akcesoria namiotowe: odblaskowe/fluorescencyjne linki

Jednym z akcesoriów namiotowych, które podwyższają komfort biwakowania, są odblaskowe linki. Przydają się one przede wszystkim wieczorami, kiedy to można mieć spory problem z odnalezieniem własnego miejsca noclegu. Późne powroty do namiotu utrudniaj jego zlokalizowanie. Na szczęście można sobie pomóc, używają odblaskowych lub fluorescencyjnych linek. Świecą w ciemności, przez co będą wskazywać drogę do namiot, nawet jeśli nie ma się przy sobie latarki czy lampy kempingowej. Te akcesoria namiotowe stanowią również ochronę konstrukcji nocą, kiedy np. opuszcza się namiot, aby dotrzeć do toalety. Dzięki temu, że linki będą świeciły w ciemności, nie ma możliwości potknięcia się o nie.

Akcesoria namiotowe: elastyczne linki do odciągów

Elastyczne linki do odciągów to akcesoria namiotowe przeznaczone do starszych konstrukcji lub tych podstawowych. Te zazwyczaj nie posiadają takiego udogodnienia w zestawienie. Elastyczne linki do odciągów przydają się wtedy, gdy następuje nagła zmiana pogody, np. pojawia się wiatr. Dzięki temu rozwiązania jego uderzenia nie będą osłabiały konstrukcji namiotu. Elastyczne linki zamortyzują wstrząsy i podmuchy wiatru. Dodatkowo niektóre z modeli linek posiada właściwości odblaskowe, dzięki czemu poprawiają widoczność elementów konstrukcyjnych po zmroku.

Akcesoria namiotowe: sprzęt do wyciągania szpilek i śledzi namiotowych

Śledzie i szpilki to elementy, które bezpośrednio wpływają na konstrukcję namiotu. Zapewniają one jej stabilność i pewność. Aby jednak tak było, elementy te trzeba wbijać jak najmocniej i najgłębiej. To, dlatego po zakończeniu biwaku może pojawić się problem z ich wyciągnięciem z ziemi. Próby ręcznego usunięcia ich z ziemi mogą skończyć się skaleczeniem i urazem. Prostszym rozwiązaniem jest sięgnięcie po przyrządy do wyciągania szpilek i śledzi. Ich działanie jest bardzo łatwe – wystarczy zaczepić specjalny hak o te elementy i pociągnąć.

Akcesoria namiotowe: pojemniki do przechowywania

Jednym z celów akcesoriów namiotowych jest poprawa komfortu biwakowania. Taką funkcję pełnią m.in. półeczki, pojemniki i inne elementy do przechowywania. Te gadżety można podwiesić pod sufitem. Pozwalają one przechowywać drobiazgi, których nie sposób cały czas przechowywać w plecaku. Przydatnym gadżetem są też specjalne uchwyty na lampy kempingowe.

Podłogo namiotowe

W naszym sklepie dostępne są również takie akcesoria jak podłogi do namiotów. Są one niezbędnym elementem budującym stabilność konstrukcji, a także ułatwiają korzystanie z samego namiotu. Podłogi, jakie proponujemy to m.in. wykładziny. Mają one zabezpieczać spód namiotu przed zniszczeniem, szczególnie jeśli rozbije się go na kamienistym podłożu. Ważnym aspektem podłogi namiotowej są także właściwości izolujące. Wewnętrzne dywany do namiotów powinny chronić przed zimnym podłożem.

Drzwi i przedsionki do namiotów

Pod namiot zazwyczaj wybieramy się w wakacje, jednak letnia pora nie jest gwarancją pięknie pogody. Deszcz, wiatr i niska tempura mogą pojawić się nawet w lipcu czy w sierpniu. Oznacza to, że każdy biwakowicz powinien zadbać o komfort termiczny w namiocie. Niewątpliwie podwyższą go drzwi i przedsionki do namiotów. Są to praktyczne rozwiązania, które nie zajmują wiele miejsca. W naszym sklepie dostępne są różne modelu drzwi namiotowych oraz przedsionków, które można dopasować do różnorodnych modelu namiotów. Komfort termiczny w czasie obozowania zapewnią też dostępne w naszym asortymencie koce i prześcieradła.