Hamaki i fotele wiszące

Meble do ogrodu

Hamaki i fotele wiszące to nie tylko sprzęt turystyczny, ale i ciekawe meble do ogrodu. Kojarzą się one z komfortem i relaksem na świeżym powietrzu. W naszym sklepie dostępne są zarówno meble stricte turystyczne, jak i te dedykowane rekreacji. Bogata gama wzorów i kolorów pozwala dopasować hamaki i fotele wiszące do własnego gustu, a także stylu zaaranżowania ogrodu. Nasz asortyment obejmuje tradycyjne hamaki, modele turystyczne, hamaki ze stelażem, moskitierą, hamaki wiszące, wyposażone w stojaki. Oferujemy też narzędzia do montażu oraz akcesoria podwyższające komfort wypoczynku.

Nie znaleziono produktów, których szukasz.

Hamaki turystyczne

Fanów aktywności outdoorowych ucieszy nasza kolekcja hamaków turystycznych. Są one ciekawym gadżetem, który jeszcze bardziej pozwoli zbliżyć się do natury. Hamakami turystyczne to jednak nie tylko sposób na oryginalny wypoczynek. Ma on wiele zalet praktycznych. Jest lekki, jego płachta chroni przed słońcem i wiatrem wygodny, ekologiczny, pozwala spać w miejscu odizolowanym od ziemi, chroni przed zwierzętami, które mógłby wpełzać do śpiwora. Hamaki turystyczne występują w wersji jedno- i dwuosobowej. Dla podróżników dobrym wyborem są też hamaki z moskitierą, która pozwoli uchronić się przed ugryzieniami owadów.

Hamaki i fotele wiszące do ogrodu

Hamaki i fotele wiszące w naszym sklepie znajdą też fani ogrodowych aktywności. W asortymencie znajdują się hamaki ogrodowe klasyczne o tradycyjnej konstrukcji oraz te z poprzeczkami po obu końcach. Zaletą tradycyjnych hamaków jest to, że idealnie dostosowują się do ciała. Leży się w nich głęboko, dzięki czemu południowe drzemki są wygodne. Co więcej, tradycyjne hamaki i fotele wiszące łatwo można zdjąć i nie wymagają one wiele miejsca do przechowywania.

Modele z poprzeczkami to natomiast te płytsze. Stabilnie utrzymują one kształt podczas leżenia. Do tej rodziny hamaków zalicza się też designerskie fotele wiszące. Te można powiesić nie tylko w ogrodzie (na gałęzi drzewa), ale i na specjalny haku w domy czy na balkonie. Hamaki i fotele wiszące do ogrodu najczęściej wyposażone są w drewniane górne poprzeczki, które stabilizują mebel. Ich zaletą jest też dodatkowe oparcie, co pozwala pozostać w wygodnej pozycji przez dłuższy czas i np., sącząc owocowy koktajl lub czytać książkę. Hamaki i fotele wiszące można powiesić lub przymocować do drzew, słupów, a także rozstawić z użyciem specjalnego stelaża drewnianego lub ze stali nierdzewnej.

Hamak namiot

Nocleg na świeżym powietrzu dostarcza mnóstwo frajdy niezależnie od wieku. Jeśli nie przepada się za biwakowanie, ale od czasu do czasu chce się poczuć bliskość natury, warto zainwestować w hamak-namiot. Jego konstrukcja sprawdza się w przydomowych ogrodach. Hamaki-namioty z powodzeniem mogą zastąpić tradycyjne namioty. Co ciekawe, modele te pierwotnie wykorzystywane były przez wojsko, ale idealnie sprawdzają się też na wycieczkach i ogrodach. Cechami charakterystycznymi tego typu hamaków jest wysoka wytrzymałość oraz ochrona przed deszczem, wiatrem i insektami.

Hamaka huśtawka

W naszym sklepie dużym zainteresowaniem cieszą się hamaki-huśtawki. Swoim wyglądem przypominają one fotele lub huśtawki. Najczęściej wykonywane są z tkaniny lub rattanu. W naszym asortymencie znajdują się hamaki-huśtawki, które znajdują zastosowanie w ogrodzie, na balkonie, w domowych wnętrzach. Taki meble doskonale zastępuje tradycyjną huśtawkę i dostarcza dużo zabawy zarówno dzieciom, jak i dorosłym.

Hamaki i fotele wiszące do pokoju

Hamaki i fotele wiszące wykorzystywać można nie tylko w ogrodzie, ale i w domu. Do wnętrz przeznaczone są specjalne modele, które wykonane są z materiałów nieodpornych na działanie czynników atmosferycznych. Hamaki i fotele wiszące do domu stanowią wygodne miejsce do spania, czytania czy odpoczynku, a także są ciekawym dodatkiem aranżacyjnym. Najczęściej tego typu meble przeznaczone są do powieszenia u sufitu.

Najważniejsze parametry hamaków i foteli wiszących

Przy wyborze mebli ogrodowych takich jak hamaki i fotele wiszące, warto zwrócić uwagę na takie parametry jak:

  • Jakość wykonania – poszczególne elementy powinny być starannie dopasowane i wykończone w bezpieczny sposób. Warto zwrócić uwagę na jakość samej tkaniny oraz mocowania – od tych aspektów zależy wytrzymałość hamaka.
  • Wielkość – należy dopasować ją do własnych potrzeb. W sklepach są zarówno hamaki dla dzieci o małych wymiarach, jak i hamaki dwuosobowe o sporych wymiarach. Ważne, by hamak nie był za krótki, jeśli jesteśmy dość wysocy.
  • Maksymalne obciążenie – warto je zweryfikować, by móc bezpiecznie korzystać z hamaka zawieszonego nad ziemią. Maksymalnego obciążenia nie należy przekraczać, na hamak nie należy też skakać lub siadać z ogromnym impetem, bo może to spowodować punktowe, bardzo mocne obciążenie.
  • Odporność na czynniki atmosferyczne – istotne o ile zamierzamy korzystać z hamaka na zewnątrz. Warto upewnić się, czy tkanina jest odporna na deszcz i na słońce – wówczas nie powinna blaknąć na słońcu ani ulegać uszkodzeniom.
  • Ciężar i wielkość po złożeniu – ten czynnik ma kluczowe znaczenie, jeśli zamierzamy zabierać hamak na wyjazdy. Im będzie mniejszy i lżejszy po złożeniu, tym lepiej.