Lampy kempingowe

Oświetlenie na biwak i do ogrodu

Lampy kempingowe to niezwykle przydatne gadżety. Mają one wiele zastosowań i doskonale sprawdzają się na biwakach i kempingach. Stosować można je również w przydomowych ogrodach. W naszym sklepie proponujemy oświetlenie kempingowe w różnych przedziałach cenowych, różnych marek. Poszczególne modele różnią się ceną, marką, parametrami technicznymi, mocą, a także designem. Dbając o najwyższą jakość produktów, współpracujemy tylko z cenionymi producentami akcesoriów kempingowych takimi jak Black Diamond, Coleman, Falcon Eye, Outwell, Campingaz.

Nie znaleziono produktów, których szukasz.

Latarki turystyczne

Podstawowym typem oświetlenia kempingowego są małe i poręczne latarki turystyczne lub latarki czołówki. Doskonale sprawdzą się one podczas rozbijania namiotu po zmroku, przydadzą się też w czasie wypieczonych spacerów. Latarki kempingowe to sprzęty, które przede wszystkim powinny być niezawodne i wydajne.  Naszym sklepie można znaleźć modele o solidnej konstrukcji, odporne na wstrząsy i wilgoć. Oferujemy też lampy kempingowe dające mocne, jasne światło, czyli te o dużej ilości lumenów. Cechą charakterystyczną latarek kempingowych jest to, że są one wyposażone w kilka (minimum dwa) tryby świecenia. Najpopularniejsze modele oferują tryb świecenia ciągły i pulsujący. Ważnym parametrem latarek turystycznych jest również sposób zasilania. Tutaj można wybierać pomiędzy latarkami na wymienne baterie, akumulatory lub dynamo.

Lampy kempingowe

Dobra latarka to zazwyczaj na kempingu czy biwaku za mało. Mocniejsze oświetlenie przyda się, jeśli odpoczywa się w leśnej głuszy czy miejscu oddalonym od zabudowań. Wtedy to za oświetlenie powinny posłużyć specjalistyczne lampy kempingowe. Ich oferta jest bardzo szeroka i różnicowa w naszym sklepie występuje kilka typów lamp kempingowych. To, co je łączy to parametry, które mają istotny wpływ na działanie i komfort użytkowania lamp kempingowych.

Sposób zasilania lamp kempingowych

Lampy turystyczne mogą być zasilane na wiele sposobów. Parametr ten wpływa na niezawodność lampy w różnych sytuacjach, a także komfort jej użytkowania. Najpopularniejszym i najtańszym wyborem są lampy kempingowe na baterię. Działają one niezależnie od zasilania elektrycznego. Są przez to funkcjonalny i uniwersalnym rozwiązaniem. Trzeba jednak pamiętać o ich wadach. Takich jak możliwości wyczerpania się baterii i brak stacji do ich ładowania oraz małą ekologiczność tego rozwiązania.

Oświetlenie kempingowe zasilanie może być również na wewnętrzny akumulator, który ładuje się po podłączeniu do gniazdka elektrycznego, ładowarki samochodowej lub przenośnego powerbanku. Taki sposób zasilania daje możliwość wielokrotnego naładowania lampy podczas wyjazdu. Wiele lamp tego typu posiada wskaźnik zużycia akumulatora, co pozwala na ekonomiczne gospodarowanie energią. Warto jednak pamiętać, że akumulatorowe lampy turystycznie nie będą działać, jeśli nie zostaną naładowanie, a w głuszy nie zawsze dostępne są gniazdka.

Kolejną propozycją producentów oświetlenia kempingowegolampy gazowe. Działają one niezależnie od prądu, baterii i akumulatorów. Aby je uruchomić, potrzebny jest jednak pojemnik z gazem, który stanowi dodatkowy bagaż. Lampy gazowe są ekonomicznym i ekologicznym rozwiązaniem, które dobrze sprawdza się w głuszy i na wyprawach survivalowych, jednak trzeba się z nimi obchodzić o wiele ostrożniej, niż z lampą na baterię czy akumulator.

Awaryjne oświetlenie na biwak

Wybierając się na biwak, warto oprócz podstawowego oświetlenia mieć też to awaryjne. Na takie idealnie nadają się lampy na dynamo. Przyjmują one formę niewielkich latarek, które napędza się praca własnych mięśni. Oznacza to, że aby działać, nie potrzebują żadnego zasilania.

Ekologiczne lampy kempingowe

Zwolennicy nowoczesnych i ekologicznych rozwiązań w naszym sklepie mogą kupić lampy solarne z ładowarką samochodu. Są one polecane na letnie wakacje i w czasie dobrej pogody. Lampy kempingowe tego typu posiadają akumulator ładowany energią słoneczną i standardowym zasilaniem z ładowarki samochodowej. Ze względu na mechanizm swojego działania nie sprawdzą się one w deszczowe i pochmurne dni.

Jakość wyganiania

W lampach kempingowych liczy się nie tylko sposób zasilania, ale i materiał oraz jakość wykonania sprzętu. Ten, który chce się zabrać na kemping, powinien być stworzony z solidnych materiałów wysokiej jakości. Dobre lampy kempingowe posiadają sztywną, odporną na zarysowania, wstrząsy i przypadkowe uderzenia obudowę. Modele ze stojakiem powinny być maksymalnie stabilne, a te z uchwytem ręcznym wykończone materiałem antypoślizgowym.

Czas pracy lampy turystycznej

Czas pracy to jeden z najistotniejszych parametrów lamp kempingowych. Należy zwrócić na niego uwagę niezależnie od tego, jaki typ oświetlenia się wybierze i w oparciu, o jaki sposób zasilania będzie on działać. Ważne, by upewnić się, ile godzin w trybie ciągłym będzie mogła pracować lampa, jeśli posiadamy nowe i pełne źródło zasilania (na przykład nowe baterie, naładowany w pełni akumulator itp.). Równie istotna jest jakość emitowanego światła, czyli jego jasność i barwa. Lampy o zielonym zabarwieniu nie stworzą przyjemnej, ciepłej atmosfery, a zbyt żółte nie rozjaśnią w dostateczny sposób mroku. Warto wybrać lampę dającą białe neutralne lub białe lekko ciepłe światło. By wybrać właściwie, należy zwrócić uwagę na stopnie kelwina, jakie powinny być podane przez producenta. Najlepszym wyborem będzie lampa o temperaturze barwy w przedziale od 3200 do 4500 Kelwinów. Im wyższa wartość tego parametru, tym chłodniejszy odcień światła.