Śpiwory

Wygodne łóżko na biwak

Śpiwory są podstawą, jeśli pod namiot wybiera się na kilka dni. Mają one zapewnić komfortowy i wygodny sen na łonie natury, a także zadbać o komfort cieplny użytkownika. Śpiwory przydają się jednak nie tylko pod namiotem, ale także w schroniskach górskich czy hostelach. W naszym sklepie proponujemy wysokiej jakości śpiwory turystyczne. Nasz asortyment obejmuje śpiwory takich marek jak The North Face, Hi-Tec, Fjord Nansen, 4F czy Coleman. Wyróżniają się one wysoką jakością, doskonałymi parametrami, ergonomią.

Nie znaleziono produktów, których szukasz.

Rodzaje śpiworów

W naszym sklepie dostępne są śpiwory turystyczne w różnych modelach. Proponujemy zarówno modele jednoosobowe, jak i dwuosobowe, dla dzieci, dorosłych, na lato i zimę. Szeroka oferta sprawia, że można dopasować produkt do swoich potrzeb i stylu podróżowania. Oferujemy śpiwory turystyczne w atrakcyjnych cenach i niezwykle zróżnicowanym designie. Osobom, którym nie wiedzą, na jaki śpiwór się zdecydować służymy profesjonalną pomocą. Zachęcamy również do zapoznania się z typami najpopularniejszych śpiworów turystycznych.

Śpiwory trzysezonowe

Uniwersalne śpiwory to te trzysezonowe. Można użytkować je zarówno pod namiotem, jak i na kempingach i w schroniskach od wczesnej wiosny do później jesieni. Ich zadaniem jest zapewnienie komfortu cieplnego, nawet jeśli temperatura na zewnątrz oscyluje w okolicach zera stopni Celsjusza. Wybierając taki typ śpiworów, warto dokładnie przyjrzeć się jego parametrom i ustalić, w jakich temperaturach można go używać. Śpiwory trzysezonowe sprawdzają się przy turystyce pieszej i rowerowej.

Śpiwory na lato

Śpiwory na lato inaczej nazywane tropikalnymi są ultra lekkimi konstrukcjami. Nadają się do nocowania pod namiotem w topikach lub jako okrycie w czasie nocy spędzonych w ogrzewanych schroniskach. Stosować można je w temperaturze 10-15 stopni Celsjusza. Ich budowa jest prosta, nie mają one usztywnianych kołnierzy termicznych i innych elementów mających zachować komfort termiczny. Śpiwory tropikalne sprawdzą się też w polskich warunkach. Można je wykorzystywać latem. Z racji ich niskiej wagi bardzo łatwo je transportować, nawet w plecaku.

Śpiwory zimowe

Na zimę dobrym wyborem są śpiwory czterosezonowe. Sprawdzi się one w wyższych partiach gór, a także w rejonach o chłodniejszym klimacie. Śpiwory zimowe zapewniają ciepło przy temperaturach zewnętrznych dochodzących do – 20 stopni Celsjusza. W naszym sklepie dostępne są też śpiwory na ekstremalne warunki. Są to modele dedykowane polarnikom i himalaistów. Zapewniają one komfort cieplny przy temperaturach zewnętrznych dochodzących do – 40 stopni.

Śpiwory dla dzieci

Śpiwory turystyczne w naszym sklepie to te zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci. Dla najmłodszych przeznaczone są specjalne modele, które należy dobierać od wieku dziecka, a także warunków pogodowych, w których śpiwór będzie używany. Śpiwory dla dzieci dostępne są w różnych grubościach.

Warto wspomnieć, że niektórzy producenci sprzętu turystycznego proponują nie tylko te specjalne dla dzieci, ale i specjalnie dedykowane kobietą. Modele te dostosowują się do tego, jak płeć piękna odczuwa chłód, a także uwzględniają różnice anatomiczne związane z rozmieszczeniem tkanki tłuszczowej i mięśniowej na cieple. Śpiwory dla kobiet są punktowo cieplejsze, mniejsze i krótsze niż modele oferowane mężczyzną.

Najważniejsze parametry śpiworów turystycznych

Przy zakupie śpiwora turystycznego ważny jest nie tylko jego typ, ale także parametry techniczne. Wśród tych najważniejszych wymienia więc grubość, termikę czy rodzaju zastosowanego wypełnienia. Od tych elementów zależy komfort i bezpieczeństwo użytkownika śpiwora. O czym jeszcze mówiąc główne parametry techniczne śpiworów turystycznych?

  • Termika – jest kluczową kwestią; każdy śpiwór posiada kilka oznaczeń, które wskazują, do jakich temperatur będzie się nadawała; producenci mogą zastosować oznaczenie słone np. śpiwór letni, zimowy, ekstremalny, trzysezonowy, a także oznaczenie w postacie znacznika TComfort; jest ona podawana przez producentów w oparciu o ogólnoeuropejskie normy termiczne; normy te są inne dla kobiet, inne dla mężczyzn często producenci podają normy w odniesieniu do jednej i drugiej płci, a jeśli jest tylko jedna norma, oznacza to, że dotyczy mężczyzny – chyba że wyraźnie zaznaczono, że jest to śpiwór damski; oprócz tego termika wyrażona jest w oznaczaniu temperatury granicznej (tlimit) i temperatury ekstremalnej (textreme); ten pierwszy parametr mówi o tym, przy jakiej temperaturze będzie można przetrwać noc w skulonej pozycji, ten drugi mówi, przy jakiej temperaturze zewnętrznej wybrany śpiwór chroni przed hipotermią.
  • Materiały wypełnienia – wpływa on na wagę i termika śpiworów turystycznych; materiał zewnętrzny odpowiada też za oporność na zabrudzenia i trwałość; w naszym sklepie można wybierać pomiędzy śpiworami z wypełnieniem syntetycznym (antyalergicznym) i puchowymi.
  • Kształt śpiworaśpiwory turystyczne mogą mieć różne kształty; w sprzedaży dostępne są te w kształcie kołdry i mumii.

Nietypowe śpiwory turystyczne

W naszym sklepie znaleźć można nie tylko podstawowe modele śpiworów turystycznych, ale również i te nietypowe. Naszym klientom oferujemy karimaty, śpiwory dwuosobowe, śpiwory z rękawami, materacem czy elektryczne.