Kije turystyczne i akcesoria

Akcesoria dla chodziarzy i fanów spacerów

W dziale kije turystyczne i akcesoria ukryliśmy kije nordic walking i kije trekkingowe oraz akcesoria do nich. Moda na nie pojawiała się kilka lat temu i nie mija. Po kije treningowe i akcesoria sięgają już nie tylko fani górskich wędrówek, ale osoby chcące zdrowo żyć i uprawiać mało inwazyjny sport. Dla tych ostatnich osób przygotowaliśmy szeroki wybór kijów nordic walking. Wszystkie kije turystyczne zostały stworzone po to, aby wspierać bezpieczne uprawianie sportu, a przede wszystkim chodziarstwa.

Nie znaleziono produktów, których szukasz.

Dlaczego warto używać kijków turystycznych?

Kijki turystyczne przydają się zarówno przy górskich wyprawach, jak i dłuższych spacerach po płaskim terenie. Ich podstawowym zadaniem jest odciążenie kolan. Po kije turystyczne i akcesoria warto sięgać głównie zimą, kiedy to trudniej jest chodzić i zachować stabilną pozycję. Kolejną zaletą kijków turystycznych jest to, że przenoszą za pomocą ramion część ciężaru na kijki, co odciąża kręgosłup oraz stawy dolnych kończyn. Kijki to także dwa dodatkowe punkty podparcia, co sprawia, że można iść swobodniej, szybciej, a ryzyko ewentualnego upadku maleje. Kije turystyczne i akcesoria sprawiają także, że wolniej się męczy.

Warto pamiętać, że kije trekkingowe a kije nordic walking to zupełnie inne sprzęty, nie mogą one być stosowane wymiennie. Aby ułatwić zakup i wybór kijków turystycznych nasz sklep oferuje je w dwóch różnych działach.

Jakie kije turystyczne i akcesoria wybierać?

Aby korzystanie z kijków turystycznych faktycznie przynosiło tylko pozytywy, to konieczne jest ich odpowiednie dobranie. Korzystając z oferty naszego sklepu, można dobrać kije idealnie dla siebie. Jest to możliwe, ponieważ proponujemy szeroki asortyment kijów turystycznych i akcesoriów do nich. Najważniejsze parametry kijów turystycznych zarówno tych trekkingowych, jak i nordic walking to:

  • Materiał wykonania kijków turystycznych – ma on bezpośrednie przełożenie na wytrzymałość, a także na cenę produkty; te wykonane z najwyższej jakości materiałów są trwałe i solidne, co pomaga utrzymać im ciężar ciała; najpopularniejsze modele to kije turystyczne i akcesoria wykonane ze stopu aluminium;
  • System blokowania – jest to niezwykle ważny element kijów turystycznych, ponieważ pozwala dostosować je do własnych potrzeb, a dokładnie do wzrostu; system blokowania w kijach może być zewnętrzny i wewnętrzny; ważne, aby był on stabilny i nie odblokowywał ustawień kijków;
  • Długość kijków i sposób ich składania – kije turystyczne i akcesoria powinny być łatwe w transporcie; niektóre modele (głównie kije trekkingowe) dają możliwość ich składania, przez co łatwo można jest przewozić nawet w niewielkim plecaku turystycznym; w naszym sklepie dostępne są zarówno kije turystyczne łamane, jak i składane na wzór harmonijki;
  • Rączki – powinny być one wygodne i przyjemne w dotyku; to od tego elementu zależy, czy z kijkami będzie się chodzić wygodnie; w większości modeli rączki są wyprofilowane tak, aby dopasować się do kształtu dłoni; warto również zwrócić uwagę na materiał, jakim pokryte są rączki; jest to szczególnie ważne, jeśli z kijami będzie się chodzić przez długie godziny – ściskanie plastikowej osłonki w dłoni na pewno się spocą, przez co o wiele łatwiej jest o otarcia i odciski;  naszym sklepie dużym zainteresowaniem cieszą się kije turystyczne z rączkami wyłożonymi lekką pianą, która wchłania wilgoć; takie właściwości ma również naturalny korek; dobre modele kijów wyposażone są też w tzw. przedłużenie rączki;
  • Końcówki kijów turystycznych – końcówki każdych kijów powinny być wykonane z wytrzymałych materiałów; wynika to z tego, że przez cały czas mają one kontakt z podłożem – twardym lub miękkich; większość dobrej jakości kijków turystycznych wyposażona jest w końcówkę widełkową, która zbudowana jest ze stopu wolfranu z tytanem; gwarantuje to bardzo dużą wytrzymałość; tańsze kije turystyczne mają końcówkę ze stali.

Kije turystyczne i akcesoria

Przy zakupie kijów turystycznych pod uwagę należy wziąć również pasujące do niego akcesoria, a także dostępne części zamienne. Im więcej gadżetów będzie można dopasować, tym lepiej. W naszym sklepie można zakupić szereg akcesoriów do kijów turystycznych. Oferujemy m.in. końcówki, nakładki, talerzyki, pokrowce i inne.

Kije turystyczne – czy warto je kupić?

Kije turystyczne i akcesoria to gadżety, w które powinien wyposażyć się każdy piechur. Dzięki nim znacząco odciąży stawy i kolana. Wspierają one układ ruchowy, ułatwiają poruszenie w zróżnicowanym terenie, zwiększają prędkość, stabilizują postawę i pozwalają utrzymać równowagę. Po kije treningowego sięgać mogą osoby w każdym wieku, bez względu na kondycję fizyczną. Kije turystyczne i akcesoria produkowane są przez wiele marek, które stosują rozmaite rozwiązania technologiczne. Sprawia to, że w asortymencie takich marek jak Black Diamond czy Komperdell znaleźć można zarówno kije turystyczne i akcesoria dla profesjonalistów, jak i amatorów chodziarstwa. W naszym sklepie oferujemy kije turystyczne i akcesoria do 99 złotych w górę.