Piłkarzyki

Piłkarzyki do domu i ogrodu

Piłkarzyki to jedna z najpopularniejszych na świecie rozrywek, w której udział może brać od 2 do 4 graczy. Zasady są bardzo proste – musisz wbić piłkę do bramki przeciwnika przy pomocy swojej drużyny umiejscowionej na drążkach i sterowanej siłą Twoich rąk. Istnieje wiele zalet, płynących z gry w piłkarzyki. Mamy do wyboru kilka rodzajów stołów do piłkarzyków, przeznaczonych zarówno do użytku domowego, jak i na zewnątrz np. tarasie czy ogrodzie. Jakie piłkarzyki wybrać? Jakie stoły do piłkarzyków znajdziemy w ofercie producentów?

Nie znaleziono produktów, których szukasz.

Zalety gry w piłkarzyki

Piłkarzyki, inaczej zwane też futbolem stołowym, piłką stołową czy trambambulą, są dzisiaj wręcz atrybutem lokali, pubów czy kurortów.  Jako pierwszy patent na piłkarzyki otrzymał w roku 1921 r. Harold Searles Thornton. Piłkarzyki są symulacją gry w piłkę nożną, pozbawioną przemocy i wymagającą dużej koordynacji ruchowej (ręka – oko).

Dzięki grze w piłkarzyki możemy zyskać szereg umiejętności. Pierwsza z nich to precyzja. Jeśli chcemy trafić piłeczką do bramki, musimy wiedzieć, jak mocno podkręcić zawodnika i z odpowiednią siłą uderzyć w piłkę pod odpowiednim kątem. Dla osób grających na poziomie amatorskim są to dosyć duże wymagania, ponieważ na początku trudno o dokładne ruchy i wywarzenie mocy uderzenia, kiedy piłeczka leci do nas z zawrotną prędkością i odbija się o różne przeszkody. Piłkarzyki pozwolą nam udoskonalić precyzję ruchów, dokładność i spostrzegawczość.

Piłkarzyki nauczą Cię zdrowej rywalizacji. Gry towarzyskie to bardzo dobry sposób na nauczenie się zdrowej rywalizacji. Jak wiadomo, jest ona bardzo ważna w szkole, pracy i w codziennym życiu. Najlepszą grą możemy nazwać taką rozgrywkę, podczas której potrafimy z szacunkiem podchodzić do naszego przeciwnika. Piłkarzyki uczą trzymania się zasad „fair play”. Najważniejsze jest to, aby umieć cieszyć się ze zwycięstwa oraz umieć przegrywać z honorem. O tych zasadach przypomni sobie każdy, kto powróci do gier towarzyskich.

Piłkarzyki to sport dla każdego, nie ma ograniczeń wiekowych. W tę grę może grać praktycznie każdy, kto dosięgnie uchwytów z piłkarzami i ma na tyle siły oraz energii, aby oddać się przyjemności rywalizacji. Jest to świetny sposób na wspólne spędzenie rodzinnego wieczoru.

Stół do piłkarzyków – rekreacyjny, turniejowy czy zarobkowy?

Jaki powinien być stół do piłkarzyków? Przede wszystkim wygodny, niedrogi, wytrzymały i dobrze prezentujący się w miejscu, w którym stoi.

Stoły do piłkarzyków dzielimy na: rekreacyjne, turniejowe i zarobkowe.

Rekreacyjne stoły do piłkarzyków to wszystkie rodzaje przeznaczone do gry czysto rozrywkowej w domu, pubie czy w pracy. W szerokiej gamie modeli znajdują się stoliki na każdą kieszeń najczęściej wykonane z MDF i te nieco droższe, np. wyposażone w piaskowaną, hartowaną szybę i wykonane z bardziej wytrzymałych materiałów np. wielowarstwowa sklejka. Stoły z tej kategorii możemy śmiało polecić – dla dzieci, amatorów  i tych bardziej wymagających graczy.

Turniejowe stoły do piłkarzyków są wykonane zgodnie z wytycznymi BTFV (Bayerischer Tischfußballverband), dzięki czemu spełniają wymagania dla profesjonalnych, turniejowych stołów piłkarskich. Taki stół do piłkarzyków posiada na przykład antypoślizgowe nogi z możliwością regulacji wysokości, antypoślizgowe i ergonomiczne uchwyty, łożyska ślizgowe, stalowe prowadnice i wyprofilowane, podwyższone narożniki. Płyta boiska o grubości 24 mm jest odporna na ścieranie, Wymiary całkowite: długość 144, szerokość 120, wysokość 96 cm, wymiary pola gry: długość 118 cm, szerokość 68 cm (standard turniejowy).

Zarobkowe stoły do piłkarzyków, jak sama nazwa wskazuje, są przeznaczone do użytku po wcześniejszym uiszczeniu odpowiedniej opłaty, najczęściej w formie monety lub żetonu. Jak nietrudno się domyślić, urządzenia takie znajdują się w pubach, restauracjach, miejscach rozrywki. Co ciekawe, są to piłkarzyki wykonane z bardzo wytrzymałych materiałów, często zabezpieczone od góry szybą hartowaną, tak, aby gracze nie mieli możliwości dostępu do płyty boiska, wyciągnięcia i zabrania piłeczki ze sobą.

Mini piłkarzyki

Mini piłkarzyki świetnie sprawdzą się tam, gdzie ogranicza nas mała przestrzeń. Dzięki mini stołom do piłkarzyków oraz bogatym asortymencie akcesoriów i dodatków możesz rozegrać własny mecz ze znajomymi.

Świetnie sprawdzą się: w domu, umilając czas domownikom i zapewniając dzieciom doskonałą rozrywkę po szkole, w barze staną się dodatkową atrakcją lokalu i umilą czas klientom, a w zakładzie pracy pozwolą na aktywnie spędzoną przerwę przez pracowników, co poprawi ich nastawienie do pracy. Dodatkową zaletą mini piłkarzyków jest łatwość w transporcie.

Piłkarzyki do ogrodu

Stół do piłkarzyków przeznaczony do użytku zewnętrznego może być wykonany na przykład z betonu. Zastosowane powłoki wykończeniowe oraz materiały zapewniają odporność na działanie czynników atmosferycznych. Betonowy stół do piłkarzyków doskonale sprawdzi się w parkach, placach rekreacyjno-sportowych, przy lokalach, a nawet w przydomowym ogrodzie. Piłkarzyki można na stałe przymocować do podłoża.

Piłkarzyki do ogrodu nie muszą znajdować się w nim przez cały rok. Dobrym pomysłem jest przeniesienie w miesiącach letnich zwykłego, rekreacyjnego stołu do piłkarzyków pod dach altany. Wówczas możemy z niego z powodzeniem korzystać podczas wspólnego grillowania z rodziną  i przyjaciółmi.