Rękawice wspinaczkowe

Ochrona dłoni w górach

Podczas wspinaczki jednym z najważniejszych elementów jest komfort termiczny dłoni i stóp. To właśnie on w dużej mierze odpowiada za powodzenie wspinaczki. Zmarznięte kończyny utrudniają precyzyjne i pewne ruchy. Wybierając się więc na górskie wędrówki, warto zapatrzyć się więc w rękawice wspinaczkowe. Ich zadaniem jest zapobieganie różnym urazom, otarciom, skaleczeniom. Po rękawice górskie warto też zaopatrzyć się, aby poprawić swoją przyczepność i chwytność.

Nie znaleziono produktów, których szukasz.

Idealne rękawice wspinaczkowe

Idealne rękawiczki do wspinania łączą w sobie dwie funkcję: maksymalną ochronę przed morzem, wiatrem i wilgocią, a jednocześnie zapewniają wysoką sprawność podczas wspinaczki. W naszym sklepie dostępne są modele rękawiczek, którym blisko do ideału. Proponujemy akcesoriach i sprzęt wysokiej jakości. Oferujemy wiele modeli o różnych właściwościach i zastosowaniu, a także rękawice wspinaczkowe w wersji letniej i zimowej. Asortyment naszego sklepu to rękawice górskie cenionych producentów sprzętu wspinaczkowego, którzy cieszą się zaufaniem klientów od lat.

Modele rękawiczek do wspinania

Szeroki wybór rękawiczek w góry pozwala dobrać model idealnie dopasowany do swoich potrzeb i typu wspinaczki, jaki się uprawia. W naszej ofercie można znaleźć zarówno klasyczne rękawice do wspinaczki górskiej, które umożliwiają pokonywanie górskich przeszkód i chronią dłonie przed otarciami i warunkami pogodowymi, jak i:

  • Rękawice do wspinaczki lodowej – wyposażone są w specjalną membranę zapewniająca izolację od mrozu, wiatru i wilgoci; wspinaczka po czystym lodzie wymaga zakupu więcej niż jednej par rękawiczek górskich;
  • Rękawiczki do prowadzenia – przydają się one, do trudnego prowadzenia wyciągu, kiedy to potrzebne jest precyzyjne operowanie dłońmi; ten typ rękawiczek jest cienki, przez co nie zabezpiecza odpowiednio przed mrozem; oznacza to, że nie powinno się ich stosować w warunkach zimowych;
  • Rękawiczki do asekuracji – to modele ciepłe i grube, a jednocześnie gwarantujące pewny chwyt liny.

Zimowe i letnie rękawice do wspinaczki

Wspinaczka górska jest sportem zarówno letnim, jak i zimowym. Zaawansowani wspinacze decydują się na tę aktywność sportowa o każdej porze roku i niestraszne im żadne warunki pogodowe. Należy jednak pamiętać, że do wypraw zimowych trzeba się odpowiednio przygotować. Zimą i latem należy zastosować inny typ sprzętu, a także odzieży do wspinania. Nasz sklep oferuje rękawiczki wspinaczkowe i inne elementy garderoby na każde warunki pogodowe.

Letnie rękawiczki wspinaczkowe

Przy letniej wspinaczce można wykorzystać cieńsze rękawice, które zapewnią komfort i wygodę. Świetnym rozwiązaniem na lato są rękawiczki wspinaczkowe z krótkimi palcami. Producenci akcesoriów do wspinaczki proponują modele wykonane z chłonnego materiału z dodatkowym panelem na kciuk, który pozwoli np. otrzeć pot z czoła.

Zimowe rękawiczki wspinaczkowe

Zimą warto postawić na rękawiczki wspinaczkowe chroniące przed zimnem, mrozem i wiatrem. Zimowe rękawiczki wspinaczkowe można rozpoznać po tym, że są znacznie grubsze od wersji letniej, a także wyposażone w specjalną membranę chroniąca przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. W przypadku rękawic zimowych w góry, warto zwrócić uwagę na takie elementy jak:

  • Krój – do wyboru są modele pięciopalczaste oraz łapawice; dla niezdecydowanych nasz sklep przygotował szeroki wybór rękawic wspinaczkowych trójpalczastych; te pierwsze pozwalają na wykonywanie precyzyjnych operacji np. wykonywanie zdjęć chodzenie z kijkami trekkingowymi, ale nie zapewniają maksymalnej ochrony przed zimnem; łapawice to wybór na niezwykle srogą zimę; trzeba mieć jednak na uwadze to, ze znacznie ograniczają zdolność manualną; rękawiczki trójpalczaste to te nazywane strzeleckimi; dodatkowo komora na palec powstała, aby ułatwić użytkownikom pociąganie za spust z broni palnej – po to zostały stworzone; ten model zapewnia dobrą izolację od chłodu, a jednocześnie w miarę sprawne operowanie przyrządami np. czekanem; ciekawym wyborem są też rękawice wspinaczkowe z odpinaną klapką;
  • Materiał wykonania – producenci oferują rękawice wspinaczkowe wełniane, nylonowe, fleece`owe, softshellowe; do wykonania solidnych modelu wykorzystuje się też panele z mocnej naturalnej lub syntetycznej skóry, Cordury, a także Kevlaru; przy rękawicach wspinaczkowych często sięga się też po materiały antypoślizgowe;
  • Membrana – w lekkich wersjach zimowych rękawic popularnym rozwiązaniem jest GORE® WINDSTOPPER® – membrana, która zapewnia doskonałą ochronę przed wiatrem; modele dedykowane ekstremalnym, zimowym warunków wyposażone są w membrany chroniące również na wodę;
  • Ocieplenie – wiele rękawic zimowych w góry wyposażone jest w dodatkową warstwę ocieplenia; może ona być wykonana z naturalnego puchu lub ocieplaczy sztucznych; popularniejszym rozwiązaniem jest ta druga opcja; wynika to z tego, że syntetyk oferuje zdecydowanie większa odporność na wilgoć, a przy tym jest tańszy; wypełniania sztuczne najczęściej przybiera formie PrimaLoft.

Zimowe rękawiczki wspinaczkowe dobrej jakości powinny mieć też wyjmowaną wkładkę, mankiety, a także pozwalać na obsługę urządzeń dotykowych.