Bronzery do twarzy

Kosmetyki, które opalają twarz

Bronzery do twarzy to nic innego jak pudry brązujące. Ich podstawowym zadaniem jest dodawanie cerze blasku i odmładzanie jej. Po bronzery do twarzy można również sięgać przy wykończeniu make-up. Jest to kosmetyk dedykowane każdemu rodzajowi cery. Mogą go stosować zarówno młode dziewczyny, jak i dojrzałe kobiety. Nałożony prawidłowo sprawia, że skórę twarzy będzie wyglądać jak delikatnie muśnięta słońcem i to bez opalania. W naszej drogerii oferujemy pudry brązujące topowych marek kosmetycznych takich jak Sisley, Bobbi Brown, Guerlain czy Yves Saint Laurent. Oferta bogata jest także w tańsze bronzery do twarzy.

Nie znaleziono produktów, których szukasz.

Bronzery do twarzy: jak dobrać idealny kolor?

Aby puder brązujący spełniał swoje podstawowe role, powinien dobrze harmonizować się z karnacją. Pozwoli to uniknąć efektu przerysowania i maski do twarzy. Chłodniejsze odcienie pudrów brązujących idealne będą dla śniadych brunetek, natomiast bronzery do twarzy beżowe, złote i w cieplejszych tonach dedykowane są kobietom z jasną karnacją. Wybór idealnego odcienia bronzera nie powinien stanowić problemu, bowiem paleta kolorystyczna oferowana przez wszystkie koncerny kosmetyczne jest bardzo szeroka.

Konsystencja bronzerów do twarzy

Bronzery do twarzy dostępne są pod wieloma postaciami. Podobnie jak tradycyjne pudry oferowane są w formie prasowanej (w kamieniu), kremowej, żelowej, sypkiej, płynnej. Dostępne są także bronzery do twarzy pod postacią musu, wypiekane i mineralne. To, po jaki rodzaj kosmetyku się sięgnie, w dużej mierze zależy od tego, do czego chce się go wykorzystać i jaki efekt osiągnąć. Przy zakupach dobrze też pod uwagę brać typ cery. Na przykład skóra wrażliwa nie będzie tolerować klasycznych pudrów brązujących, natomiast dobrze będzie czuć się po zaaplikowaniu bronzerów mineralnych.

Jak dobrać bronzer do typu cery?

Mnogość bronzerów do twarzy sprawia, że po ten kosmetyk sięgać może każda kobieta, niezależnie od typu cery czy odcienia karnacji. Grunt to dobra odpowiedni puder do twarzy. Liczy się nie tylko konsystencja, ale i kolor brązującego pudru. Wizażyści jako najczęstszy błąd wskazują używanie bronzera zbyt pomarańczowego, za bardzo błyszczącego. Problemem jest też brak umiary w jego nakładaniu. Aby zawsze wyglądać perfekcyjnie:

  • Do cery normalnej, mieszanej lub tłustej dobierz bronzer do twarzy w kamieniu, żelu lub płynie;
  • Do cery suchej wybierz puder brązujący o konsystencji kremowej lub krem, który po aplikacji zamienia się w puder;
  • Zawsze dobieraj kosmetyk w kolorze o ton lub dwa ciemniejszy niż karnacja; bardzo ciemne pudry będą wyglądały nienaturalnie, natomiast za jasny sprawi, że staniesz się córką młynarza;
  • Do karnacji ciepłej należy stosować bronzery do twarzy o odcieniach złoto brązowych, cera w kolorach zimnych lub neutralnych polubi puder brązujący w odcieniu zimnego beżu lub brązów z różowatym podtonem;
  • Do wieczornego makijażu powinno używać się bronzerów z błyszczącymi drobinkami; ich zadaniem jest dodanie blasku i rozświetlenie cery; bronzery do twarzy z błyszczącymi drobinkami sprowadzą się także przy cerze suchej lub normalnej;
  • Tłusta i mieszana cera, a także ta dojrzała ze zmarszczkami polubi się z bronzerami do twarzy matujący.

 Bronzery do twarzy: jak je poprawnie aplikować?

Pudry brązujące nakłada się na twarzy za pomocą dużego, ściętego ukośnie pędzla o gęstym i delikatnym włosiu. Do pudru brązującego należy mieć osobny pędzel i nie wykorzystywać tego, którym nakłada się również rozświetlacz i róż. Należy pamiętać, że aplikacja kosmetyku wymaga dużej staranności, inaczej na twarzy pozostaną nieestetyczne smugi, a całość będzie się prezentować nienaturalnie. Bronzery do twarzy nakłada się tylko raz, w czasie porannego make-up – przy odświeżaniu makijażu nie powinno się go aplikować ponownie – doprowadzi to do uzyskania efektu maski.

Pudry brązujące: jak nakładać na twarz okrągłą, kwadratową i trójkątną?

Bronzery na twarzy można nakładać w bardzo różny sposób – wszystko zależy od tego, jaki kształt twarzy się posiada.

  • Twarz okrągła – nałóż bronzer od połowy ucha w kierunku ust przez środek policzka – w ten sposób wyszczuplisz twarz. Dodatkowo możesz musnąć pędzlem dół policzków i skronie.
  • Twarz kwadratowa – muśnij bronzerem tylko kąty czoła i boki policzków, lekko zahaczając o kości policzkowe. W ten sposób złagodzić ostre rysy.
  • Twarz trójkątna – bronzer nałóż na czubek brody i skronie oraz szczyty kości policzkowych.
  • Twarz podłużna – nałóż bronzer na brodę, dzięki czemu optycznie skrócisz twarz, a także na boki czoła oraz skronie, dzięki czemu sprawisz, że Twoja twarz nabierze bardziej regularnego kształtu.

Bronzery do twarzy a samoopalacze

Należy pamiętać, że bronzery do twarzy to nie samoopalacze. W kosmetykach nie ma substancji, które wchodzą w reakcję ze skórą i zmienia jej kolor, a jedynie te nadające cerze inny kolor za pomocą naturalnych składników. Bronzer natychmiast przebarwia naskórek i można go łatwo zmyć poprzez wykonanie dokładnego demakijażu. Warto pamiętać, że bronzery do twarzy nie tylko przyciemniają cerę, ale służą też do konturowania twarzy.