100 Polskich Patriotów – Sfinks – Książki dla dzieci

ObserwujDodano do ObserwowanychUsunięto z Obserwowanych 0
8.5
Nasza ocenaCzytaj opinie

15,99 

Tysiąc lat historii

Wydawnictwo Sfinks przygotowało bardzo wartościową i potrzebną pozycję dydaktyczną. „100 polskich patriotów” to katalog 100 postaci, którzy swoją wielkością ducha, siłą charakteru, niezłomnością, ale i osiągnięciami, sprytem, talentem, mądrością i inteligencją wpisali się w krajobraz polskich bohaterów narodowych, bądź ikon, z których możemy być jako Polacy dumni. Nie brakuje postaci oczywistych, które każdy wymieni na jednym oddechu jak papież Jan Paweł II, Józef Piłsudski, Tadeusz Kościuszko, Fryderyk Chopin lub Adam Mickiewicz. Pozycja przybliża też mniej znane postacie z najnowszej historii Polskich, jak rotmistrz Witold Pilecki, Danuta „Inka” Siedzikówna i inni.

Wzory do naśladowania

Bogato wzbogacona w historyczne ilustracje oraz napisana przystępnym językiem książka stanowi bardzo wartościową pozycję edukacyjną. Elegancka forma wydania i estetyka powodują, że świetnie nadaje się na prezent. Nie tylko dla miłośników historii. Warto, by dzieci i młodzież były świadome jak wspaniałe postacie wydał nasz naród. O wielu być może dotąd nie słyszały. Przedstawienie bohaterowie imponują odwagą, patriotyzmem, wielkim sercem. A niekiedy wynalazkami, osiągnięciami naukowymi i talentem artystycznym, dzięki czemu wybili się i zapisali w historii świata. W ten sposób czytelnik nie tylko poszerzy wiedzę, ale i niejeden z bohaterów zainspiruje go zdecydowanych i dobrych postaw w życiu. 

8.5Nasza ocena
Recenzja Rodziców
Tysiąc lat historii Wydawnictwo Sfinks przygotowało bardzo wartościową i potrzebną pozycję dydaktyczną. „100 polskich patriotów” to katalog 100 postaci, którzy swoją wielkością ducha, siłą charakteru, niezłomnością, ale i osiągnięciami, sprytem, talentem, mądrością i inteligencją wpisali się w krajobraz polskich bohaterów narodowych, bądź ikon, z których możemy być jako Polacy dumni. Nie brakuje postaci oczywistych, które […]
Recenzja Rodziców
8.5