65-piętrowy domek na drzewie – Andy Griffiths,Terry Denton – Nasza Księgarnia – Książki dla młodzieży

ObserwujDodano do ObserwowanychUsunięto z Obserwowanych 0

25,99 

Znacie słynny domek na drzewie Andy’ego i Terry’ego? Musicie znać, przecież to już piąta książka z tym zwariowanym domkiem w roli głównej. Najpierw był on 13-piętrowy, potem 26-piętrowy, następnie 39-piętrowy i 52-piętrowy. Jednak znowu został rozbudowany i teraz ma aż 65 pięter! Prawdziwe szaleństwo, prawda?

Ten domek jest naprawdę niezwykły i tak naprawdę zupełnie przeczy logice. Pomieszczenia, które się na nim znajdują są tak zwariowane, dojechane, zabawne i często zupełnie niepotrzebne i nieużyteczne, że z każdą kolejną częścią tej serii jestem jeszcze bardziej ciekawa co tym razem wymyśli autor.

Tym razem chłopaki wyposażyli swój domek między innymi w salon piękności dla zwierząt, w pokój urodzinowy, w którym ciągle ma się urodziny. Jest też pokój z klonomatem gdzie oczywiście wszystko się klonuje. No i oczywiście jest też DTV czyli drzewna telewizja, sklep z lizakami, wszystkimi jakie istniały, istnieją i będą istnieć, jest nawet mrówcza farma, która ma sześćdziesiąt pięć pokoi. Jest jeszcze kilka innych pięter…

Tę dwójkę ciągle coś spotyka… A to jakiś wypadek, na przykład ruchome piaski, a to ucieczka mrówek próbujących się na nich zemścić, a to alergia na czarodziejską fasolę, a to niespodziewanie odwiedza ich inspektor z głównego zarządu bezpieczeństwa powszechnego, który rymuje podczas inspekcji, albo postanawiają cofnąć się w czasie, ale nie do końca im się to udaje ponieważ trafiają między innymi do czasów z dinozaurami, potem do jaskiniowców, do starożytnego Egiptu, a nawet i do przyszłości.