7 opowieści na każdy dzień tygodnia. Sówka.. – Olesiejuk – Książki dla młodzieży

ObserwujDodano do ObserwowanychUsunięto z Obserwowanych 0
7
Nasza ocenaCzytaj opinie

15,11 

Cały tydzień opowieści o Sówce

Coś dla dzieci, które lubią nieco poczekać na koniec opowieści. Lub bardzo szybko zasypiają i czytanie przed snem nie może być bardzo długie. Wydawnictwo Olesiejuk tym razem przedstawia pozycję dla dzieci w wieku przedszkolnym lub wczesnoszkolnym. „7 opowieści na każdy dzień tygodnia” to seria krótkich opowiadań o – jak mówi podtytuł – sówce, która szukała przygód. Rzeczywiście szuka ich w ciągu 7 odcinków poznaje nowych znajomych, przeżywa niesamowite przygody w lesie i odwiedza nowe, interesujące miejsca. Są tu i wiewiórka i kózka, a także sarenka i motylek. Wszyscy razem ze sową mieszkają w lesie i nawzajem sobie pomagają.

Kolorowo, ciekawie i z przesłaniem

Zestaw opowiadań opracowano z myślą o krótkim, acz treściwym spędzeniem czasu z dzieckiem przy książce. Bardzo dobrym pomysłem będzie zrobienie maluchowi „serialu” o przygodach uroczej Sówki na przykład podczas czytania przed snem. Książka napisana jest lekkim, adekwatnym do percepcji dziecka stylem. Pełna malowniczych metafor, dobrze nakreślonych bohaterów oraz pomysłowych rozwiązań fabularnych. Takie spędzanie czasu z dzieckiem to nie tylko rozwój intelektualny, ale i chwile ,które będziecie wspominać przez wiele lat. 

7Nasza ocena
Recenzja Rodziców
Cały tydzień opowieści o Sówce Coś dla dzieci, które lubią nieco poczekać na koniec opowieści. Lub bardzo szybko zasypiają i czytanie przed snem nie może być bardzo długie. Wydawnictwo Olesiejuk tym razem przedstawia pozycję dla dzieci w wieku przedszkolnym lub wczesnoszkolnym. „7 opowieści na każdy dzień tygodnia” to seria krótkich opowiadań o – jak mówi […]
Recenzja Rodziców
8