7 razy dziś – Lauren Oliver – Otwarte – Książki dla młodzieży

ObserwujDodano do ObserwowanychUsunięto z Obserwowanych 0

25,99 

Jutro też jest dzień

Samantha, gdy zrozumiała, że 12 lutego był kopią dnia poprzedniego, nie mogła w to uwierzyć. Bo jak można uwierzyć w to, że nie ma jutra, że powiedzenie – Zawsze jest jakieś jutro! – już jej nie dotyczy. To wszystko w nowej sytuacji brzmi groteskowo. Jak złośliwy chichot nieuniknionego przeznaczenia. Straciła to, co człowiek ma najcenniejszego. Ponadto jest to coś, czego nawet nie zauważała na co dzień. Najzwyczajniej w świecie coś, z czego nie zdawała sobie sprawy. Kolejne dni, następne tygodnie, miesiące i lata.

Cała przyszłość odeszła w zapomnienie

Stratę togo przeżyła jak żałobę. Żałobę którą przechodziła przez siedem kolejnych kopii ostatniego, niepowtarzalnego dnia. W pierwszym nie dowierzała, że to dzieje się naprawdę. Jeszcze się łudziła, odrzucając prawdę i słowo, którego nie chciała zobaczyć, wymówić. W drugim obwiniała za swoje nieszczęście najlepszą przyjaciółkę i cały świat wokół. W trzecim buntowała się przekraczając granice norm społecznych, do których wcześniej nawet by się nie zbliżyła. By w kolejnych dniach ochłonąć z dotychczasowych, egoistycznych emocji, zrobić miejsce na nowe uczucia przeznaczone dla innych, przeanalizować jeszcze raz swoje położenie i zrozumieć, że jeszcze nie jest za późno na zmiany na lepsze, które trzeba zacząć nie od otoczenia, ale od siebie.

Krążenie głównej bohaterki po spirali jednakowych, ale jednocześnie różnych dni, zmieniało nie tylko jej spojrzenie na swoje życie i wartości jakimi się w nim kierowała, ale i charakter powieści, by na końcu przemienić i Ciebie.