99 dni lata – Feeria – Książki dla młodzieży

ObserwujDodano do ObserwowanychUsunięto z Obserwowanych 0

25,99 

Molly, Patrick i Gabe po roku muszą zderzyć się z wydarzeniami z ich wspólnej przeszłości.

„99 dni lata” to historia dwóch braci Patricka i Gabie oraz dziewczyny o imieniu Molly. Dziewczyna, była w długim związku z Patrickiem. Kochała go mocno, jednak zdradziła go z jego własnym bratem. Czując się z tym źle postanawia zwierzyć się swojej matce. Opowiada jej o tym, co zrobiła. Kobieta jest pisarką i wykorzystuje tajemnicę powierzoną jej przez Molly w swojej książce. Po jej publikacji chłopak dowiaduje się o zdradzie. Nagle całe miasto znienawidziło dziewczynę, która postanawia ostatnią klasę liceum spędzić w szkole z internatem. Teraz powraca do domu na wakacje. Przed nią 99 dni w tym mieście. Musi zmierzyć się z siostrą chłopaków, która obrzuca ją wulgaryzmami oraz dokucza na każdym kroku.

Niezdecydowana, a wręcz rozkapryszona dziewczyna

„99 dni lata” jest historią Molly, która, spędziła rok w oddalonym o wiele kilometrów miasteczku. Wraca do rodzinnej miejscowości na ostatnie wakacje przed rozpoczęciem studiów. Musi tam zmierzyć się z konsekwencjami wydarzeń, w których brała udział poprzedniego lata. Jest to między innymi trójkąt miłosny, utrata przyjaciółki i trudna relacja z matką.

Kate Cotugno stworzyła bohaterów, których naprawdę trudno jest polubić

Główna bohaterka nie wzbudza natychmiastowej sympatii. Często ciężko pogodzić się z podejmowanymi przez nią decyzjami. Jej charakter bywa irytujący. Podobnie jest z pozostałymi postaciami. Każda z nich ma wady, i to poważne. Denerwujące wady, nie, jak to często bywa w tego typu książkach, cechy, które równie dobrze mogłyby być zaletami.