Adelo, zrozum mnie! – Greg – Książki dla młodzieży

ObserwujDodano do ObserwowanychUsunięto z Obserwowanych 0

13,99 

„Adelo, zrozum mnie!” to trzecia i ostatnia część „Trylogii Odrzywolskiej”

Tomek trafia do szpitala, ale ani w wyniku pomeczowego starcia kibiców (te rozgramia zła pogoda), ani uderzenia pioruna, który trafia niedaleko trybun, ani też z powodu wypadku samochodowego, do jakiego dochodzi niedaleko stadionu. Porwany przez kierowcę i pasażerów pewnego auta odkrywa, że jego kidnaperzy to uczniowie wrogiej im szkoły – Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego. Jak się jednak okazuje defonsiaki nie zrobiły tego z nienawiści – ich przywódca, który zgłosił się na stanowisko prezesa koła PCK, chce by Tomek zaangażował się w związane z tym zajęcia.

Tak nasz bohater trafia do szpitala, gdzie szybko wszystkie obowiązki tracą na znaczeniu. Kiedy tylko poznaje piękną Adelajdę Wigor, do której wzdychają chłopaki. Chce zwrócić jej uwagę, ale czy może mieć u takiej dziewczyny jakiekolwiek szanse?

Oprócz świetnej zabawy podczas czytania, Autor uczy nas rozsądku. Nigdy nie moralizuje, nie wymądrza się, za to bawi w najlepszy sposób. Dynamiczne zwroty akcji, fantastyczna fabuła, no i wątek miłosny…

Świetna książka opowiadająca o dwóch zwaśnionych szkołach – Defonsiarni i Rejtaniaka. Można w niej znaleźć wiele wzruszających scen, gorących uczuć i ciekawą fabułę.