Agencja Wynajmu Rodziców – Lemoniada.pl – Książki dla młodzieży

ObserwujDodano do ObserwowanychUsunięto z Obserwowanych 0

30,84 

Barry ma „okropnych” rodziców… Są nudni, biedni, oszczędzają na wszystkim, a zwłaszcza na synu. Po prostu są niesprawiedliwi. Faworyzują córki. Nie słuchają tego, co mówi chłopiec. W dodatku chyba są głupi, bo słowo „tyłek” uważają za wulgarne.

Ponadto dziecko matki  prawie nie widuje, bo cały czas jest zajęta. Barry wiele mógłby rodzicom wybaczyć, ale nie to, że dali mu takie głupawe imię i że nie urządzają mu fajnych przyjęć urodzinowych. 😉 Czara goryczy przepełnia się, gdy zamiast filmu o ukochanym Jamesie Bondzie ojciec Barry’ego kupuje synowi parodię przygód słynnego agenta, bo… była tańsza niż właściwy film…

W całej książce prostego humoru, z którego można zaśmiewać się do łez. Znajdziemy w niej też mnóstwo kwestii do przemyśleń. Barry poznaje różne rodziny, które mają odmienne style życia, czy też statusy społeczne, poznaje ich od tak zwanej poszewki, szuka w nich tego „idealnego czegoś”, czego mu tak brakuje w jego własnych rodzicach za pomocą swej listy. Przez cały czas mgliście widzi parę niewyraźnych ludzi, którzy zawsze są blisko i ciągle oferują swą gotowość do szczerej pomocy. I choć chłopiec nie bardzo jest w stanie się na nich skupić i nie może dojrzeć ich twarzy, czuje płynącą od nich szczerość i ciepło w sercu.